Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#218 Στα ομίχλης γιατί φαίνονται κίτρινα τα τζάμια;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#229
Serf έγραψε:Στα ομίχλης γιατί φαίνονται κίτρινα τα τζάμια;



γιατι ο καλος mod ειναι ολιγον καγκουρας... :s_smile

Προσωπικα εχω δεσμευθει να του τα σπάσω οταν πάω στο κωλονησι... :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#239
mirage έγραψε:Καγκουριές....


Γαλλακιας ησανε ειπαμε? :s_crazy
Άβαταρ μέλους
Byβυζοlover
#253
Orestisren έγραψε:
mirage έγραψε:Καγκουριές....


Γαλλακιας ησανε ειπαμε? :s_crazy

είδε το φως το αληθινο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By mirage
#257 Έλα σεμνά. Και συνεχίζω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zisis1992
#263 Μια χαρά είναι τα κίτρινα προβολάκια.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#267 Χαχα μ αρεσει που βγαζεις αριθμο πινακιδας και αν πατησεις λινκ και πας στο αλλο site εχεις την ιδια φωτο με πινακιδα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#269 Χάλια είναι τα κίτρινα προβολάκια... :rtfm:

Image
Τελευταία επεξεργασία από MIXOStsi και 05 Σεπ 2014, 17:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Zisis1992
#272 Μου θυμίζουν τα προβολάκια του ΖΧ μας, που ήταν επίσης κίτρινα.... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#290 JDM spec και καλά. Ό,τι χρώμα θέλουμε γίνονται :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By mirage
#417 Και ξαναγυρίζω στο θέμα λάδια που συζητούσα με pm με τον MIXOStsi.
Η Honda UK λέει Castrol Edge 0-30 και αυτό προτείνει και η Castrol στο site της εδώ. Αλλαγη στα 12.5κ μίλια ή 1 έτος. Προφανώς και πρέπει να γίνεται έλεγχος στάθμης ανα 1κ μίλια αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το ιξώδες.
Δε νομίζω πως ένα καλό συνθετικό 0-40 είναι πρόβλημα άλλωστε είναι μέσα στα προτεινόμενα ιξώδη απο την Honda αλλά εγώ ακόμα και στην Ελλάδα θα δοκίμαζα το 0-30. Αν πήγαινα σε 0-40 θα κοίταζα τα Mobil 1 τα Motul 8000 X-max που και τα δύο είναι εξαιρετικά ποιοτικά και ανθεκτικά full συνθετικά. Βέβαια το 0-30 σου δίνει καλύτερη ευστροφία και καλύτερη οικονομία ενώ τα καλά συνθετικά 0-30 παρέχουν εξαιτερική προστασία. Γενικά μιλώντας δύσκολο να βρείς κακό συνθετικό σε 0-30 αρκεί να αποφύγεις τα 0-30 σχεδιασμένα με στόχο την οικονομία και μόνο που δεν ταιριάζουν στο προφίλ οδήγησης του Τype-R. Αν θελεις να μεινεις σε 5-40 να αποφύγεις τα Magnatec υπάρχουν πολύ καλύτερα λάδια απο αυτά στην γκάμα της Castrol αλλά και σε άλλες εταιρείες αλλά τα 0-40 συνήθως είναι ανώτερα σε ποιοτικά χαρακτηριστικά.
Eγώ θα μείνω στο 0-30. Το Castrol είναι εξαιρετικό Group IV αλλά κοιτώ και άλλες εταιρειές, κυρίως γιατί δεν μπορώ να το πάρω σε 5λιτρο.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#526 Χίλια ευχαριστώ mirage... :s_smile
Θα το κοιτάξω καλύτερα. Δεν βιάζομαι...

Γμτ. Μας χάλασε το downsizing των φωτο... :s_mad