Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#481038 ε τοτε δεν εχει κανενα νοημα να παιρνουν,ειδικα τετοια, αυτοκινητα για δοκιμη.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#481045
Κίκιζας . έγραψε: :metalo:

Ποντικας θεουλης! :yahoo:

@Νικος

Eνταξει ο αλλος στο πρωτο Video ειχε λιγο στυλ τυροβλαχικο και δεν ηταν και πολυ μεταδοτικος σε αυτα που ελεγε, αλλα δεν πηγαινε και χαλια...Απλως φανηκε λιγο πιο αποτομος και αγριος στα τιμονια νομιζω απ' οτι θα επρεπε για να κηνυγησει χρονο.

Ο Ποντικας ομως, εεε? :yahoo: :metalo:
Σιδηροφαγος, λιωνει τα μεταλλα ο τιτανιομεγιστος...

Και λιγο στα ουσιωδη...Απο τα λεγομενα του Κατσιμη, μετα και απο το γυρολογιο που εκανε για τους
4τροχους, σταθηκε στα εξης:

Πολυ καλο κιβωτιο, με εξαιρετικη αισθηση αν και η κλιμακωση ειπε οτι δεν βολευει στα Μεγαρα. (πιο κοντη 2α και πιο μακρια 3η αναφερει...)
Πολυ καλο μπροστινο, πολυ καλο στην εισοδο, αλλα οχι τοσο στην εξοδο. Σπιναρει λεει αρκετα, ισως να επρεπε να ειναι λιγο πιο σφιχτο το μπλοκε.
Λεει επισης οτι του φανηκε περιεργο γιατι του εδειχνε να κλειδωνει -το μπλοκε- περισσοτερο στην ευθεια παρα στις στροφες, ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο.
..."κανεις μια κινηση να τοποθετηθεις πριν απο την στροφη και το εμπρος μερος ακουει περισσοτερο απ' οσο θελεις"...."ειναι τοσο ισορροπημενο το πισω μερος, που σου επιτρεπει μια μικρη τοποθετηση πριν τις γρηγορες καμπες"...

., λάθη σημαντικά στο τιμόνι, στο γκαζι και στις γραμμές.

Από άλλη πίστα πήγαινε.

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#481086
Nikos! έγραψε:
., λάθη σημαντικά στο τιμόνι, στο γκαζι και στις γραμμές.

Από άλλη πίστα πήγαινε.

< >


Νικο, εγω μαζι σου ειμαι :lol: , χρονο της προκοπης προφανως και δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε, αλλα ενταξει τωρα και απο ενα video τοσο προχειρο θα ξερεις επισης οτι συνηθως ολα φαινονται χειροτερα απο την πραγματικοτητα...

Απο την αλλη βεβαια ειναι κριμα τετοια ατομα να εχουν δημοσιογραφικη αδεια... :hmmm:

Γιατι αυτο το αποτελεσμα μπορει να ειναι αποδεκτο σε επιπεδο χαβαλε-κουβεντας και vlogging απο ερασιτεχνες, ανησυχους κτλ, οπως καλη ωρα εδω μεσα...Σε επαγγελματικο επιπεδο δεν θα επρεπε να υπαρχει κατι τετοιο, αλλα εδω που εχουμε φτασει, ακομα και αυτο θεωρειται(?) αναμενομενο...
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#481088
dimviii έγραψε:ε τοτε δεν εχει κανενα νοημα να παιρνουν,ειδικα τετοια, αυτοκινητα για δοκιμη.


Γενικως δεν εχει νοημα να παιρνουν κατι σε 4τροχο για δοκιμη, τετοιοι τυποι, αλλα καλως/κακως ετσι ειναι τα πραγματα... :sorry:

Προσωπικα θα προτιμουσα να δω ακομα και καποιους απο το παρον Forum, που γνωριζω ηδη απο το προηγουμενο, αλλα και εχω δει απο κοντα, να δοκιμαζουν διαφορα αυτοκινητα ( τον Zeus, τον GB , τον Nikos!, τον Vellerefontis, ακομα και εσενα dimViii :lol: ) σε video και να πιεζουν σε πιστα, παρα αυτους τους..."ειδικους δημοσιογραφους"... :thumbsdown:

Θυμηθηκα τωρα και τον Πουρναρακη που εχει δικη του εκπομπη και εγινε και δοκιμαστης... :lol:

Που εισαι Αρη Σταθακη? :inlove: :sorry:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#481099 Το ποσο έχουν γυρίσει κάποιοι οδηγοί , κάποια αυτοκίνητα βελτιωμένα , σε κάποιες συνθήκες δεν ειναι κ πολύ αντικειμενικό .
Πίσω στο 2008-2009 νομίζω όταν πηγαίναμε με scooby.gr , evo net κλπ κάποιοι με 500+ άλογα , στήσιμο κ ελαφρωμα έπεφταν στα επίπεδα του 1,26 ... με ηλεκτρικές κουβέρτες πριν την εκκίνηση να κρατάνε ζεστά τα λάστιχα !!!!
S2000 , mr2 επίσης πολύ χαμηλα ....

Ωραίες εποχές .

Δεν ειναι όμως αντικειμενικό των αυτοκινήτων .

Τόσο οι οδηγοί ήταν εξαιρετικοί , οσο κ τα αυτοκίνητα κατάλληλα προετοιμασμένα .

Σχετικά με τον τάπητα , έχουν αλλάξει πολλά πράγματα , αλλα δεν έχω καταλάβει που κερδίζεις κ που χάνεις σε σχεςη με το παρελθόν !

Έχει κάποιος μπει με το ίδιο αυτοκινητο με τον παλιό κ νέο τάπητα ;

Το ΣΚ 24-25 θα είμαστε Σέρρες με το bmwfans ... κάποια Bmw απλά κ m , 2-3 Porsche s k turbo , μια 360, ενα evo x , sq7 κλπ . Δεν είμαστε οδηγοί αγώνων , δεν έχουμε κατάλληλα προετοιμασμένα οχήματα ( πολλοί είναι μαμά σε όλα ) , δεν είμαστε ούτε κάν sector σε οργάνωση κλπ .
Οποίος θελει ευπρόσδεκτος για ασφαλής κόντρες τουλάχιστο σε σχεςη με το δρόμο , χρονομέτρηση πρώτα με τον εαυτό μας , αλλα κ για εμπειρία συνοδήγηση σε αλλα οχήματα , πειράγματα κλπ :yahoo:
Θα σας ενημερώσω κ για χρόνους καλα να είμαστε !!!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#481122
Κίκιζας . έγραψε:Προσωπικα θα προτιμουσα να δω ακομα και καποιους απο το παρον Forum, που γνωριζω ηδη απο το προηγουμενο, αλλα και εχω δει απο κοντα, να δοκιμαζουν διαφορα αυτοκινητα ( τον Zeus, τον GB , τον Nikos!, τον Vellerefontis, ακομα και εσενα dimViii :lol: ) σε video και να πιεζουν σε πιστα, παρα αυτους τους..."ειδικους δημοσιογραφους"... :thumbsdown:


αυτα λες και με σκλαβωνεις. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#481192
Κίκιζας . έγραψε:Αφου ειναι θεουλης ο ποντικας τι να κανουμε τωρα, αμα δεν το πιανεις το υπονοουμενο?

P.S TITANIO-μεγιστος! Οχι τιτανο-μεγιστος. Εχει διαφορα...


Μου θύμισε αυτό:



:lol: :lol: :lol:


vagmag έγραψε:Το ΣΚ 24-25 θα είμαστε Σέρρες με το bmwfans ... κάποια Bmw απλά κ m , 2-3 Porsche s k turbo , μια 360, ενα evo x , sq7 κλπ . Δεν είμαστε οδηγοί αγώνων , δεν έχουμε κατάλληλα προετοιμασμένα οχήματα ( πολλοί είναι μαμά σε όλα ) , δεν είμαστε ούτε κάν sector σε οργάνωση κλπ .
Οποίος θελει ευπρόσδεκτος για ασφαλής κόντρες τουλάχιστο σε σχεςη με το δρόμο , χρονομέτρηση πρώτα με τον εαυτό μας , αλλα κ για εμπειρία συνοδήγηση σε αλλα οχήματα , πειράγματα κλπ


Με ενδιαφέρει αν κάνετε παρέα και σε απλές BMW. :roll:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#481198
dimviii έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Προσωπικα θα προτιμουσα να δω ακομα και καποιους απο το παρον Forum, που γνωριζω ηδη απο το προηγουμενο, αλλα και εχω δει απο κοντα, να δοκιμαζουν διαφορα αυτοκινητα ( τον Zeus, τον GB , τον Nikos!, τον Vellerefontis, ακομα και εσενα dimViii :lol: ) σε video και να πιεζουν σε πιστα, παρα αυτους τους..."ειδικους δημοσιογραφους"... :thumbsdown:


αυτα λες και με σκλαβωνεις. :inlove:


Σε φλερτάρει για να πάρει βόλτα το έβο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#481223
xenos έγραψε:
dimviii έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Προσωπικα θα προτιμουσα να δω ακομα και καποιους απο το παρον Forum, που γνωριζω ηδη απο το προηγουμενο, αλλα και εχω δει απο κοντα, να δοκιμαζουν διαφορα αυτοκινητα ( τον Zeus, τον GB , τον Nikos!, τον Vellerefontis, ακομα και εσενα dimViii :lol: ) σε video και να πιεζουν σε πιστα, παρα αυτους τους..."ειδικους δημοσιογραφους"... :thumbsdown:


αυτα λες και με σκλαβωνεις. :inlove:


Σε φλερτάρει για να πάρει βόλτα το έβο. :lol:


Καλο :lol: , αλλα δεν ισχυει , καταρχας εδω και καιρο δεν ζηταω πλεον ουτε καν απο φιλους να οδηγησω εγω, οποτε τυχον υπαρχει τετοια ευκαιρια. Να με πανε βολτα ναι. Να οδηγησω εγω το αυτοκινητο του αλλου, ειναι πολυ μεγαλη ευθυνη, ποσο μαλλον οταν καποιος ασχολειται πανω απο το...κανονικο με το αμαξι του.
Κατα δευτερον εχω οδηγησει -μαμα- EvoX manual και STi 330 ΜΥ2002. Yπαρχει δηλαδη μια σχετικη οδηγικη επαφη στην κατηγορια "φτερουγας" σε σχετικα ανετες διαδρομες κιολας. :)

Η ουσια ειναι οτι στα ατομα που αναφερομαι, τυχαινει να τους εχω δει ολους απο κοντα, αλλα και πως οδηγουν, αλλους απο μεσα στην θεση συνοδηγου, αλλους απο εξω και επειδη τυχαινει να εχω καθισει στο δεξι καθισμα σε καμποσους οδηγους, απο απλως γρηγορους μεχρι και επαγγελματιες οδηγους αγωνων, στους συγκεκριμενους εχω δει ξεκαθαρα οτι διαθετουν το κατι -απο αρκετα εως και πολυ- παραπανω σε δυνατοτητες οδηγησης σε ανησυχους ρυθμους, αλλα και απο αρκετους "ειδικους δημοσιογραφους"...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#481246 . Κίκιζα, σε ικετεύω, διάβασε την τελευταία παράγραφο (;) και ξεκίνα να γράφεις σαν άνθρωπος...

Είμαι σίγουρος, αρκετά παραπάνω από 83% -το οποίο είναι το όριο που αυθαίρετα έχω θέσει, παρουσία του drdino, αλλά όχι του κορσέρ, που εκείνο τον καιρό ταξίδευε στην Λάρισα δοκιμάζοντας τα φρένα του bravo, ως confidence threshold- ότι πολλά από τα ποστ σου καταναλώνονται/αναγιγνώσκονται μόνο κατά το ήμισυ ή και λιγότερο, πάντα σε αναλογία με την ποσότητα δευτερευόντων ή και περαιτέρω ιεραρχημένων προτάσεων, φαινόμενο το οποίο σχεδόν συστηματικά -αξιωματικά έλεγε ένας παλιός φιλόλογός μου που είχε συναντηθεί τυχαία στη Βούτα με τον dimviii- οδηγεί σε μακροσκελείς προτάσεις οι οποίες έχουν με τον τρόπο τους απωλέσει την ισχύ του επιχειρήματος καθώς ο αναγνώστης -και όχι ο συνομιλητής/φίλος, γιατί είμαι σίγουρος κατά 83%+ ότι δεν μιλάς έτσι και αν κάνω λάθος θα σου φέρω τον Ζουράρι για ουζάκι- έχει ξεχάσει τι πράγμα/αντικείμενο συζητούσατε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#481250 :x :x :x :x :x :x :x


Eχεις ξυπνησει απο τον Koubeast με φαλτσετα στο λαιμο σου αποψε.



:x :x :x :x :x :x

Θα μας πεις για τον ΓΡΗΓΟΡΙΟ :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#481258
funkyreverend έγραψε:. Κίκιζα, σε ικετεύω, διάβασε την τελευταία παράγραφο (;) και ξεκίνα να γράφεις σαν άνθρωπος...

Είμαι σίγουρος, αρκετά παραπάνω από 83% -το οποίο είναι το όριο που αυθαίρετα έχω θέσει, παρουσία του drdino, αλλά όχι του κορσέρ, που εκείνο τον καιρό ταξίδευε στην Λάρισα δοκιμάζοντας τα φρένα του bravo, ως confidence threshold- ότι πολλά από τα ποστ σου καταναλώνονται/αναγιγνώσκονται μόνο κατά το ήμισυ ή και λιγότερο, πάντα σε αναλογία με την ποσότητα δευτερευόντων ή και περαιτέρω ιεραρχημένων προτάσεων, φαινόμενο το οποίο σχεδόν συστηματικά -αξιωματικά έλεγε ένας παλιός φιλόλογός μου που είχε συναντηθεί τυχαία στη Βούτα με τον dimviii- οδηγεί σε μακροσκελείς προτάσεις οι οποίες έχουν με τον τρόπο τους απωλέσει την ισχύ του επιχειρήματος καθώς ο αναγνώστης -και όχι ο συνομιλητής/φίλος, γιατί είμαι σίγουρος κατά 83%+ ότι δεν μιλάς έτσι και αν κάνω λάθος θα σου φέρω τον Ζουράρι για ουζάκι- έχει ξεχάσει τι πράγμα/αντικείμενο συζητούσατε.


...Ειναι θεμα συνηθειας...Καθοτι απο την πλευρα μου και εγω ειμαι σημαντικα παραπανω απο 88% βεβαιος, οτι στις περιπτωσεις που αντιλαμβανεσαι πολυπλοκα και χαωτικα τα δημοσιευματα μου, ειτε θα εχεις ταυτοχρονα το μυαλο σου σε μια αλλη κατασταση (πχ θα γραφεις με το smartphone και ενδιαμεσα θα καμακευεις καποιο πιπινακι σε γνωστη μπανικη καφετερια) ειτε θα βρισκεσαι σε καποια τουαλετα για να προβεις σε μεγαλη καταθεση, οπερ και οι σκεψεις σου θα ειναι...αναμικτες... :shifty:
Σε καθε περιπτωση, δεν θα ηθελα επουδενι να συνβρεθω με εναν παλαιακο, σανδαλοφορο, υβριστη οπαδων ομαδων και ψευτο-εκλεπτυσμενο χειριστη της Ελληνικης γλωσσας... :shifty:
Υπο αυτο το πρισμα λοιπον, σε εγκαλω και εγω παραυτα, να επανελθεις στην ταξην και να διαβασεις ξανα και προσεκτικα την προηγουμενη δημοσιευση μου, μηπως και αντιληφθεις επαρκως την ουσια για την οποια αναφερομαι στην τελευταια παραγραφο. :s_biggrin
Καθοτι με πληρην αυτοσυγκεντρωσην, ακομα και μακροσυρτες προτασεις, δυνανται να λειτουργουν ενισχυτικα και ουδολλως αποδυναμωτικα, εξ'ου βεβαιως και το "ισχυς εν την ενωσει", βεβαιως βεβαιως... :s_yes

Aυτα απο εμενα αδεσιμοτατε με τις ΑφροΑμερικανικες ρυθμικοχορευτικες τασεις της δεκαετιας του 60'... :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#481259 Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#481263 :lol: Παίζει να κατάλαβα και παραπάνω τώρα! Σοβαρά, γράφε όπως θα τα έλεγες με έναν φίλο σου. Θα γίνει και για σένα πιο εύκολο να περάσεις το νόημα.

Για να αποφύγω το ξύπνημα από τον παντσετοφόρο κουμπιστ και να σε γλιτώσω από τον Ζουράρι σταματώ εδώ.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#481280
REALZEUS έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Αφου ειναι θεουλης ο ποντικας τι να κανουμε τωρα, αμα δεν το πιανεις το υπονοουμενο?

P.S TITANIO-μεγιστος! Οχι τιτανο-μεγιστος. Εχει διαφορα...


Μου θύμισε αυτό:



:lol: :lol: :lol:


vagmag έγραψε:Το ΣΚ 24-25 θα είμαστε Σέρρες με το bmwfans ... κάποια Bmw απλά κ m , 2-3 Porsche s k turbo , μια 360, ενα evo x , sq7 κλπ . Δεν είμαστε οδηγοί αγώνων , δεν έχουμε κατάλληλα προετοιμασμένα οχήματα ( πολλοί είναι μαμά σε όλα ) , δεν είμαστε ούτε κάν sector σε οργάνωση κλπ .
Οποίος θελει ευπρόσδεκτος για ασφαλής κόντρες τουλάχιστο σε σχεςη με το δρόμο , χρονομέτρηση πρώτα με τον εαυτό μας , αλλα κ για εμπειρία συνοδήγηση σε αλλα οχήματα , πειράγματα κλπ


Με ενδιαφέρει αν κάνετε παρέα και σε απλές BMW. :roll:


Μπορείς να έρθεις εννοείτε !
Είτε να συμμετέχεις είτε να γνωρίσεις κ αλλα παιδιά .
Εκείνη την ώρα αποφασίζεις .
Θα είμαστε στην πιστα απο τι πρωι τους Σαββάτου .
Για περισσότερες πληροφορίες στο bmwfans.gr .
Εννοείτε αν έρθεις στείλε pm . Θα σου στείλω κ το τηλ μου .

Στην παρέα κ στην πιστα γυρνάνε 316 e46 , 320 e46 , 318is e30 , m3 e46 , και αλλα ...
θα υπάρξουν 2 γκρουπ αργό κ γρήγορο γκρουπ ... κ δεν χρειάζεται κανένα άγχος .
Δεν ειναι αγώνας !
Σε περιμένουμε καθώς κ οποιονδήποτε άλλο ασχέτως μάρκας .