Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#612499 Καιρο εχω να διαβασω εκεινο το καταπληκτικο ποστ του ΙΚΕ με τα μελλοντικα πλανα της Αλφα και τις ακαμψιες, δωσε λινκ
Άβαταρ μέλους
By g8777
#612500
Chris έγραψε:Καιρο εχω να διαβασω εκεινο το καταπληκτικο ποστ του ΙΚΕ με τα μελλοντικα πλανα της Αλφα και τις ακαμψιες, δωσε λινκ


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Ετσι που το εκαναν το 4tforum ουτε εγω δεν το βρισκω πλεον :s_hang :thumbsdown:

IKE εχεις κρατησει κειμενο; :hmmm:

edit, το ειχα ποσταρει αυτουσιο εδω

Που είναι οι παλιές καλές εποχές, θα είχαμε τώρα ποστ:

σακιςςς έγραψε:

στις εκθέσεις Ιανουάριο 2012:

4c 1.7Tbi = 300hp
4c 1.7TbiQV = 400hp
4c V6 "seicylindrico" , 800hp ανταγωνιστές Bugatti Veyron SS, Porsche 918, Lamborghini Aventador bi-turbo
4c V8 "otto cylindrare", 1200hp ανταγωνιστές Boeing 787, Gulfstream G650
4c GTA "il monstro - pura velocita sentimentale" 80mW, ανταγωνιστές: Λιγνιτικό Κέντρο Μεγαλόπολης , ΤΟΚΑΜΑΚ
4c GTA-corsa , 100TERRAWATT, ανταγωνιστές: Brera, 159

ακαμψία: ΧΙΛΙΑ ΔΙΣ ΕΠΙ ΑΠΕΙΡΟ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ N.mm2/Cb

ακαμψία (με θολόμπαρα) : ΧΙΛΙΑ ΔΙΣ ΕΠΙ ΑΠΕΙΡΟ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ + 6 N.mm2/Cb



:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

https://www.petrolheads.gr/viewtopic.php?p=528510#p528510
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#612525 Yπήρχε και ένας babis αν θυμάμαι καλά.Ακόμα θυμαμαι που προσπαθούσε να μας πείσει ότι H brera ήταν από τα πιο ελαφριά coupe :lol:
Ο sakis ήταν πιο λογικός :)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#612538 Το κειμενάκι παραπάνω είναι το λιγότερο επικό. :inlove:
Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να παίρνεις θάρρος, g8777! :adminpower: :twisted:

Είναι κρίμα πάντως πως η είδηση είναι μάλλον και η ταφόπλακα στο να γίνει η Alfa Romeo σοβαρός παίκτης, αφού ουσιαστικά η FIAT πετάει λευκή πετσέτα και μάλλον πάει για re-badge βλακιούλες όπως το έκανε και στην Lancia με τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα...
:s_hang :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Lap
#612544 Μερικοι εχετε τρελο ταλεντο.... :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#612554
Anonymous Founder έγραψε:Το κειμενάκι παραπάνω είναι το λιγότερο επικό. :inlove:
Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να παίρνεις θάρρος, g8777! :adminpower: :twisted:

Είναι κρίμα πάντως πως η είδηση είναι μάλλον και η ταφόπλακα στο να γίνει η Alfa Romeo σοβαρός παίκτης, αφού ουσιαστικά η FIAT πετάει λευκή πετσέτα και μάλλον πάει για re-badge βλακιούλες όπως το έκανε και στην Lancia με τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα...
:s_hang :s_empathy


Κοιτώντας την crystal ball μου, συμφωνώ, αλλά μόνον εν μέρει. Προβλέπω τα μικρά FCA να είναι σε πάτωμα PSA και τα μεγάλα σε δικό τους, με την PSA να πράττει το αντίστροφο. Τα μεγάλα PSA δηλαδή σε πισωκίνητο πάτωμα FCA.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#612574
Anonymous Founder έγραψε:Το κειμενάκι παραπάνω είναι το λιγότερο επικό. :inlove:
Αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να παίρνεις θάρρος, g8777! :adminpower: :twisted:

Είναι κρίμα πάντως πως η είδηση είναι μάλλον και η ταφόπλακα στο να γίνει η Alfa Romeo σοβαρός παίκτης, αφού ουσιαστικά η FIAT πετάει λευκή πετσέτα και μάλλον πάει για re-badge βλακιούλες όπως το έκανε και στην Lancia με τα γνωστά τραγικά αποτελέσματα...
:s_hang :s_empathy



Μαλλον.

ΜΑΛΛΟΝ.

ΜΑΛΛΟΝ.

ΜΑΛΛΟΝ.

Μαλλονσε η γλωττα :shifty: μου να τα γραφω στην ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ σελις. :x :x

Αλλα ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ καριολακια (Ασιμω για σενα το λεει, σε μενα δεν τολμαει :iconcool: ), εδω, εδωωωω να ταριχευσουμε το πτωμα. :lipsealed:

Ας μας πηραν τηλεφωνο απο το κοιμητηριο να παμε να την ξεθαψουμε για να την βαλουμε στο οστεοφυλακιο, περασαν 15 χρονια απο το κατευοδιο :s_cry :s_cry

Ας τελεσαμε το τελευταιο μνημοσυνο πριν 4 χρονια. Δεν τελεψαμε με τους #alfisti βλεπεις :s_hang . Εδω, σαν τα βαμπιρ , να περιφερουν το απαταρ τους στα φορα. Να πληκτρολογουν με τα ροζιασμενα ( απο την οδηγηση, μην παει ο νους σας στο πονηρο) χερια τους γιατι-πως-ισως-θαυμα-δεν τελειωσε τιποτα-θα δειξει-ψυχουλα-ευρω-τυροπιτα. :s_dunno


ΛΟΙΠΟΝ !!! :adminpower:

Εστυψα το μυαλο μου για να βρω τί φταιει. Πού εκανα λαθος και αναγκαζομαι να βαζω τονους σε λεξεις. :rant: Και τοτε it hit me σαν το πιστονι της M3 το βεντιλατερ.

Ε-ΞΩ :shifty: -ΡΚΙ-ΣΜΟΣ :adminpower: :adminpower: :adminpower:

Δε παουερ οφ Βαγκ κομπελς γιου. :protest:

Ασιμω τρεχα σπιτι, παρε το πετραχηλι που κρατησες ενθυμιο απο την ταινια και ελα στην pilotis του Ηταφι ( εκει μαζευομαστε οι φορουμιτες). Θα τον κραταω ακινητο με εκεινο το ποστ για την 520d , ξεκινα το πιτσιλισμα με το θυμιατηρι σου. :s_yes

Μπας και παει στον Σπανο απο Δευτερα για προπαραγγελια . :s_yes




















Διακο δεν σε ξεχασα :inlove: . Εσυ ΑΥΡΙΟ , μθες και τροπετα PSA-FCA-USA. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#612597 Θα κάνω και γω τη μαντεψια μου, ότι αναθεωρούν ξανά το πλάνο, μέχρι να ολοκληρωθεί η συγχώνευση και μετά αφότου αποκτήσουν πρόσβαση σε πλατφόρμες, θα το ξανααναθεωρησουν.
ΠΡΩΤΟΙ ΕΔΩ.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#612629 Φυσικά θα δουν μελλοντικά πως θα πάει και ανάλογα θα πορευθούν.
Στο παρόν όμως, 1 κούρσα (η οποία παλιώνει σιγά σιγά) και 3 υπερυψωμένα, από την εταιρία cuore sportivo... είναι αστεία.
Ισχύει όμως και για αυτούς η "καραμέλα" του τι αγοράζει ο κόσμος. Ουσιαστικά μόνο οι νοσταλγοί της GTV, της 33 και της Spider θα νευριασουν!

Εξάλλου της ίδιας λογικής είναι τα τελευταία χρόνια και οι Γάλλοι στις κατηγορίες του πλάνου της Alfa Romeo. Πολλά υπερυψωμένα και το 508.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#612632 Η τραγική ειρωνεία που πλέον τα αμάξια μου έχουν περισσότερο ιταλικό DNA από αυτά του Eddie και Busso :shifty: Ο στεφάν σώζεται από το 208 :iconcool:


Η alfa έχει υβριδικό πάτωμα;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#625937 53.500

Γιατί τετρακίνητη οπωσδήποτε;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#625943 Οι Giulia/Stelvio ενώ έχουν πολύ λογικές αρχικές τιμές, έχουν εξωφρενικές τιμές στα έξτρα. Ένα από τα πολλά παράδοξα της μάρκας...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#625947 Αυτο στην Λαρισα παντως εχει λογικη τιμη και ειναι καινουριο οποτε πρεπει να παιζουν εκπτωσεις.