Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#768272 Δεν πουλάω iPad με αυτοκίνητο γύρω του, πουλάω Alfa Romeo
:s_rofl :s_bye
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#768277
Scotch έγραψε:Όποιο άλλο πρόβλημα κι αν έχει, δεν θα το λύσει πουλώντας παρωχημένο προϊόν.

< >


Όλοι οι υπόλοιποι πουλάνε μόνο ηλεκτρικά? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#768280
NickTG έγραψε:Όλοι οι υπόλοιποι πουλάνε μόνο ηλεκτρικά? :hmmm:

Νομίζω οι περισσότερες εταιρείες έχουν και full ηλεκτρικά στην γκάμα τους.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#768282 Ο μεγαλύτερος κατασκευαστής, δηλαδή η Toyota έχει;

.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#768283
Scotch έγραψε:
NickTG έγραψε:Όλοι οι υπόλοιποι πουλάνε μόνο ηλεκτρικά? :hmmm:

Νομίζω οι περισσότερες εταιρείες έχουν και full ηλεκτρικά στην γκάμα τους.


Άρα δεν έχουν μόνο ηλεκτρικά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#768286
NickTG έγραψε:
Scotch έγραψε:
NickTG έγραψε:Όλοι οι υπόλοιποι πουλάνε μόνο ηλεκτρικά? :hmmm:

Νομίζω οι περισσότερες εταιρείες έχουν και full ηλεκτρικά στην γκάμα τους.

Άρα δεν έχουν μόνο ηλεκτρικά.

Η AR πουλάει κάποιο αμιγώς ηλεκτρικό;
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#768294
Scotch έγραψε:
NickTG έγραψε:
Scotch έγραψε:
NickTG έγραψε:Όλοι οι υπόλοιποι πουλάνε μόνο ηλεκτρικά? :hmmm:

Νομίζω οι περισσότερες εταιρείες έχουν και full ηλεκτρικά στην γκάμα τους.

Άρα δεν έχουν μόνο ηλεκτρικά.

Η AR πουλάει κάποιο αμιγώς ηλεκτρικό;


Αδιάφορο αν το κάνει.
Από τη στιγμή που όλοι οι άλλοι δεν πουλάνε μόνο ηλεκτρικά δεν είναι παρωχημένη η Tonale.

Όταν όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν μόνο ηλεκτρικά άντε και υβριδικά το βλέπουμε πάλι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#768295 Αν εσένα δεν σου φαίνεται παρωχημένη επειδή "πουλάνε κι άλλοι με ΜΕΚ", όταν μάλιστα σε λίγα χρόνια το είδος θα είναι προς εξαφάνιση, εμένα μου περισσεύει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#768297
Scotch έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Πιο γρήγορα θα φτάσει αυτό από Αθήνα-Θεσσαλονίκη παρά το δικό σου... :iconcool:

Όπως και οποιοδήποτε σχεδόν θερμικό. Έχω 8 χρόνια να ανέβω Θεσσαλονίκη, αν και πιθανώς ανέβω σύντομα (και ραντεβού μετά από χρόνια πάλι). Δεν με πειράζει, μια στις τόσες. Αν έκανα αυτή ή κάποια αντίστοιχη διαδρομή συχνά και βιαζόμουν, θα με απασχολούσε. Τώρα καθόλου. Μάλιστα, σε λίγο καιρό μπαίνουν ταχυφορτιστές της Tesla, οπότε δεν θα υπάρχει ούτε αυτός ο λόγος για να το σκεφτεί κάποιος.

< >


Τραγικό πάντως να πάρει κάποιος την δήθεν τελευταία λέξη της τεχνολογίας και να γυρίσει 50 χρόνια πίσω σε δυνατότητα ταξιδίων. Οπότε τα αστεία που έκανες για μίζες και ΜΕΚ, μάλλον επιστρέφονται. Σαν να φτιαχτεί νέο αεροπλάνο και να μην μπορεί να περάσει τον Ατλαντικό. Πρόοδος... Έχετε φάει ηλεκτρικό παπά παχύ.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#768298 Stick to ice φίλε. Δεν είναι για εσένα τα ηλεκτρικά. Και δεν προσπαθεί κανένας να σε πείσει να πάρεις. Αλλά μην προσπαθείς να με πείσεις ότι κάποιο ΜΕΚ θα ήταν καλύτερο για εμένα.

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#768299 Εάν κάνει μεγάλα ταξίδια κάθε 8 χρόνια, θα το υποστεί το ν' αργεί όόόταν τα κάνει.

Για κοντινά ταξίδια και φυσικά την καθημερινότητά του μέσα στην Αττική είναι πολύ μπροστά, τί να λέμε τώρα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#768300
Scotch έγραψε:Stick to ice φίλε. Δεν είναι για εσένα τα ηλεκτρικά. Και δεν προσπαθεί κανένας να σε πείσει να πάρεις. Αλλά μην προσπαθείς να με πείσεις ότι κάποιο ΜΕΚ θα ήταν καλύτερο για εμένα.

< >


Το πρόβλημα είναι ότι εσύ περιγέλασες τα ICE/Hybrid, όχι το αντίθετο. Απλά μετά έλαβες την απάντηση από αρκετά μέλη. Αν δεν σου κάνει η Τonale, απλά προσπέρασε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#768301
diplomat έγραψε:Εάν κάνει μεγάλα ταξίδια κάθε 8 χρόνια, θα το υποστεί το ν' αργεί όόόταν τα κάνει.

Για κοντινά ταξίδια και φυσικά την καθημερινότητά του μέσα στην Αττική είναι πολύ μπροστά, τί να λέμε τώρα.



Για εξήγησε το λίγο αυτό.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#768302 Ουσιαστικά το φέρνω λίγο στα δικά μου μέτρα. Κλειστό γκαράζ έχω, και τα ταξίδια μου είναι μικρότερα των 200km για να φτάσω μέχρι τα χωριά στο καταυλάκι. Θα με βόλευε μαγικά ένα τέτοιο τουτούνι. Το πρόβλημα είναι ότι ποσά γύρω στα 50,000 είναι ποσά για σπίτι στα δικά μου κυβικά, όχι τουτούνι. :lol: