Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#540155
funkyreverend έγραψε:
red_monster έγραψε:Mito 9+ ετών έφυγε εύκολα (πάρα πολύ εύκολα θα έλεγα) στα 8.

Έγιναν οι αρ premium ? :lol:


Πολλά άλογα σε λίγα κυβικά μήπως είναι η αιτία;


Από το '08 και μετά η πλειοψηφία των σουπερμινι έχουν τα άνωθεν χαρακτηριστικά. Το μίτο τράβηξε κοινό εκτός του σκληρού πυρήνα της αρ που μετέπειτα δεν τον έκανε να βλασφημήσει
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#540156
kouladi έγραψε:
red_monster έγραψε:Mito 9+ ετών έφυγε εύκολα (πάρα πολύ εύκολα θα έλεγα) στα 8.


Με τί το αντικατέστησες αν επιτρέπεται;


Προσδοκώ να περάσω ένα μεταβατικό στάδιο στα πρώτα -άντα με ένα μικρό e85 :lol:

Αν βρω κανένα που να μην είναι μπουρδέλο :protest: :protest:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#540158
red_monster έγραψε:
kouladi έγραψε:
red_monster έγραψε:Mito 9+ ετών έφυγε εύκολα (πάρα πολύ εύκολα θα έλεγα) στα 8.


Με τί το αντικατέστησες αν επιτρέπεται;


Προσδοκώ να περάσω ένα μεταβατικό στάδιο στα πρώτα -άντα με ένα μικρό e85 :lol:

Αν βρω κανένα που να μην είναι μπουρδέλο :protest: :protest:


Και τα τέλη δίλιτρου δεν σε αποθαρρύνουν;

Τζουλιέτα δεν κοιτάς καν;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#540165
kouladi έγραψε:
red_monster έγραψε:
kouladi έγραψε:
red_monster έγραψε:Mito 9+ ετών έφυγε εύκολα (πάρα πολύ εύκολα θα έλεγα) στα 8.


Με τί το αντικατέστησες αν επιτρέπεται;


Προσδοκώ να περάσω ένα μεταβατικό στάδιο στα πρώτα -άντα με ένα μικρό e85 :lol:

Αν βρω κανένα που να μην είναι μπουρδέλο :protest: :protest:


Και τα τέλη δίλιτρου δεν σε αποθαρρύνουν;

Τζουλιέτα δεν κοιτάς καν;


Η διαφορά στα τέλη σε σχέση με το mito είναι <400e/έτος για 2.200cc και 600e/έτος έως 3.000cc.
Τρίχες

Η τζουλιέτα είναι απαράδεκτη ακόμα και για πρώην κάτοχο mito

Εδώ είναι η καλή μετάβαση :inlove: , αλλά ζητάνε όσο τους λείπουν

Εικόνα

Εικόνα

Πόσο άρρωστο 4τροχό ρε φούστη μου :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#540174 Η περίπτωση μου με την Mito είναι από τις πολύ πολύ λίγες μου love at first sight.
Απο φωτογραφίες όταν εμφανίστηκε με ενθουσίασε. Πριν 5 χρόνια που έψαχνα μτχ μόνο φαντάσματα έβρισκα και πέρσι που είδα και μπήκα στην QV απλά κόλλησα.

Το αστείο είναι ότι από ονομασίες χρωμάτων όλων των εταιριών ξέρω μόνο της Nissan λόγω εγκαθετιλας και το Etna της Mito που είναι ονειρικό χρώμα!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#540177
cosneo έγραψε:Η περίπτωση μου με την Mito είναι από τις πολύ πολύ λίγες μου love at first sight.
Απο φωτογραφίες όταν εμφανίστηκε με ενθουσίασε. Πριν 5 χρόνια που έψαχνα μτχ μόνο φαντάσματα έβρισκα και πέρσι που είδα και μπήκα στην QV απλά κόλλησα.

Το αστείο είναι ότι από ονομασίες χρωμάτων όλων των εταιριών ξέρω μόνο της Nissan λόγω εγκαθετιλας και το Etna της Mito που είναι ονειρικό χρώμα!


Αν σου αρέσει το Micra σου λογικό να σου αρέσει και το μίτο. Όσο και να μην αρέσει στους αλφίστι μοιάζουν σημαντικά


Εδώ την είχα την αγγελία και ήταν μπιμπελό. :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#541104
red_monster έγραψε:
kouladi έγραψε:Τζουλιέτα δεν κοιτάς καν;

Η τζουλιέτα είναι απαράδεκτη ακόμα και για πρώην κάτοχο mito


Γιατί το λες αυτό;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#541126 Φαντάζομαι για την προχειράτζα εσωτερικό γιατί αλλιώς στο δρόμο είναι εξαιρετικό το αμαξι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#546376
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546765 Έκανα μία βόλτα με Giulietta 1.6JTDM-2 120hp του 2016.

Το αυτοκίνητο για το είδος του είναι πολύ καλό. Ειδικά ο κινητήρας δεν έχει καμία σχέση ούτε με τον αντίστοιχο tdi του vag με τα 105/116hp ούτε με τον 120αρη του PSA. Στροφάρει ευχάριστα και έχει ωραίο άπλωμα για diesel ενώ δεν είναι τόσο ψόφιος πριν τουρμπίσει. Κατά τα άλλα τιμόνι, ανάρτηση, φρένα κτλ είναι όπως πρέπει για Alfa. Γενικά πολύ ευχάριστο αυτοκίνητο αλλά φτιαγμένο με κάμποση προχειρότητα στο εσωτερικό. Δεν είναι τόσο κακό όσο νομίζουν οι περισσότεροι αλλά αν μπεις back to back σε κάποιο από τα ανταγωνιστικά θα σου κακοφανεί. Θα το χαρακτήριζα το εσωτερικό χειρότερο από Golf, ίσο με Astra και καλύτερο από Focus.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#546850 Δεν θυμάμαι άλλη αρ να έχω βαρεθεί να την βλέπω τόσο γρήγορα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546860 Θα σου πω εγώ μία...τη Μίτο.

Επίσης μάλλον ήμουν λίγο επιεικής στο χαρακτηρισμό για την ποιότητα. Είναι λίγο μπουρδελέ στα σημεία. :thumbsdown:

ΕικόναΕικόνα

Άντε πες το χερούλι είναι από τα δαχτυλίδια, το ταμπλό τι δικαιολογία έχει? Υπόψη η οδηγός είναι αλφίστα από τα γεννοφάσκια της. Από τζάκι που λέμε, οικογένεια με Spider των 60s και δε συμμαζεύεται.
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 31 Οκτ 2018, 18:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#546865 Μπορεί να χρειάστηκε να βγει ταμπλώ για κάποια επισκευή (ή εγκατάσταση συναγερμού, park assist κτλ) και να μη επανασυναρμολογήθηκε σωστά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#546868 Παίζει αλλά και πάλι είναι λίγο της πλάκας και το υλικό και η συναρμογή στο σημείο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#546869
red_monster έγραψε:Δεν θυμάμαι άλλη αρ να έχω βαρεθεί να την βλέπω τόσο γρήγορα.

+1. To Μύτο μου αρέσει περισσότερο. Kαλά, συγκριτικά με την 147 βράσε ρύζι, δεν μπαίνουν καν στην ίδια πρόταση.