Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#401695 Με αναζήτηση στο google "επισκευή μονάδας abs" βγαίνουν 4-5 αποτελέσματα. Ξεκίνα τα τηλέφωνα και βλέπεις...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#401714 Ακούγεται για ατυχέστατο περιστατικό αλλα δυστυχώς σε πολυτελή αυτοκίνητα υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο.

Θα το επισκεύαζα στην τιμή με το ανταλλακτικό απο Θεσσαλονίκη αλλά μόνο αν είχα πρόθεση να το κρατήσω για
πολλά χιλιόμετρα ακόμη.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#401790 Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Δυστυχως η μοναδα δεν επισκευαζεται καθοτι ειναι "φιξ", συμφωνα με αυτα που μου ειπαν 3-4 επισκευαστες abs.

Το ανταλλακτικο βρεθηκε και απο Αγγλια στα 520 με μεταφορικα. Σκεφτομαι να το προχωρησω απο κει απλα φοβαμαι μην εχω θεμα σε περιπτωση που ειναι ελλατωματικο.

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#401791 Μίλησες με αυτούς; www.bba-reman.com
Άβαταρ μέλους
By alexm
#405139
drdino έγραψε:Μίλησες με αυτούς; http://www.bba-reman.com

Σορρυ που αργησα να απαντησω αλλα χθες ελαβα απαντηση τους. Μου ειπαν για ανακατασκευασμενο 800£ μαζι με vat και μεταφορικα, εαν τους στειλω το δικο μου ελλατωματικο.

Παραλληλα βρηκα απο μεταχειρισμενο στα 330ε.

Αξιζει να στειλω mail στα κεντρικα της lexus για κανα καλυτερο ψαλιδι;

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#405796 Είναι γνωστό πρόβλημα; Αν ναι, το μεταχειρισμένο μπορεί να την ξαναπάθει και δεν θα έχεις εγγύηση. Τροφή για σκέψη.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#405799
drdino έγραψε:Είναι γνωστό πρόβλημα; Αν ναι, το μεταχειρισμένο μπορεί να την ξαναπάθει και δεν θα έχεις εγγύηση. Τροφή για σκέψη.

Ειναι γνωστο προβλημα, δηλαδη αν googlareis για abs module μιλανε σχεδον αποκλειστικα για toyota και lexi.

Το θεμα ειναι οτι το αμαξι εχει 270.000 χιλιομετρα. Δεν μπορω να βρω το ανταλλακτικο καινουργιο κατω 1900ε.

Σκεφτομαι οτι και να ξαναχαλασει η μοναδα σε πχ 80-100.000 χιλιομετρα ξαναβρισκω αλλη μια μεταχειρισμενη και κανω τη δουλεια μου, η το κανω κοτετσι και ησυχαζω.




.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#416489 Και το serial συνεχιζεται. Παρηγγειλα το ανταλλακτικο για το αμαξι απο πωλητη στο ebay απο uk.

Το πηγα στην αντιπροσωπεια οπου ισχυριζονται οτι ενω ταιριαζει γενικα, δεν κανει γιατι ειναι για δεξιοτιμονα μονο. Παιζει κατι τετοιο η μου λενε μλκιες;

.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#416492
Anonymous Founder έγραψε:Έχει διαφορετικό part number;
Οχι ειναι ακριβως το ιδιο. 44510 30260

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#416493 Αυτό, πώς το εξηγούν αυτοί; Δηλαδή, πώς είναι δυνατόν κάτι με το ίδιο part number να μην κάνει; :dizzy:
Αν για δεξιοτίμονα ήταν διαφορετικό, δεν θα είχε άλλο part number;
Άβαταρ μέλους
By alexm
#416496
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό, πώς το εξηγούν αυτοί; Δηλαδή, πώς είναι δυνατόν κάτι με το ίδιο part number να μην κάνει; :dizzy:
Αν για δεξιοτίμονα ήταν διαφορετικό, δεν θα είχε άλλο part number;
Μιλησαν με τον πατερα μου και δεν δωσαν αλλες εξηγησεις. Τι να πω θα δοκιμασω και σε εναν αλλο επισκευαστη lexus.
Και γω σκεφτομαι οτι δεν παιζει να ειναι διαφορετικο το ανταλλακτικο.

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#416515
Dimsabas έγραψε:Στα Miata, για τα οποία γνωρίζω, είχαν όντως διαφορές μεταξύ τους.


με ιδιο παρτ ναμπερ?