Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#371126 Μη μου πεις ότι θες κι εσύ πισωκινητο 200 άλογα να παίρνει και παιδικό κάθισμα!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#371129 :lol: :lol:
Οχι, εγω πλεον θελω να παιρνει booster μονο, βολευομαι με τα παντα πια!

Αν θα αγοραζα σημερα Toyota μονο το C-HR θα επαιρνα και το Gt-86.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#371131
Asimov έγραψε:Εντύπωση μου κάνει επίσης ότι οι Έλληνες προτιμούν τα diesel από μια τέτοια υλοποίηση, που στην τελική δεν είναι και ακριβότερη.

Δύο είναι οι παράγοντες που θα το κάνουν να ξεσκίσει στις πωλήσεις:
Α. Απαγορεύει ο νομοθέτης την κυκλοφορία υβριδικών και μετά από 2-3 χρόνια τα επιτρέπει.
Β. Βγαίνει οποιαδηποτε χρήση της λέξης "ηλεκτρικό" και των παραγωγών της απ τις ελληνικές μπροσούρες/διαφημίσεις/ λόγια πωλητών γιατί τα ηλεκτρικά μέρη είναι πολύπλοκα και ... χαλάνε. Σε αντίθεση με τα ντίζελ αυτοκινητα που είναι πολύ οικονομικά και συμφέροντα αν χαλάσουν.



sent >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#371154
Asimov έγραψε:
MONMAN έγραψε:Το νέο Prius (αυτό με την διαστημική εμφάνιση) έχει νέο πάτωμα και νεα ,βελτιωμένα μηχανοηλεκτρικά είναι δε όλο το αυτοκίνητο σχεδιασμένο γύρω από το υβριδικό σύστημα κίνησης ώστε να επιτυγχάνεται η μέγιστη οικονομία και απόδοση.

Τα Auris κλπ έχουν προσαρμόσει το υβριδικό σύστημα στο εκάστοτε διαθέσιμο αμάξωμα κάνοντας αναγκαστικά κάποιους συμβιβασμούς, το δε σύστημα είναι από το προηγούμενο Prius

Εάν ήμουν στην αγορά θα πήγαινα στο Auris Touring Sport τη station έκδοση δηλ, έχω δει μερικά ταξί στη Θεσσαλονίκη και είναι πολύ εντυπωσιακά αυτοκίνητα!
https://www.toyota.gr/new-cars/auris-to ... index.json

Ωραία ανάλυση! Θα τα μεταφέρω στην ενδιαφερόμενη, αν και μου είπε ότι θα το παραγγείλει σήμερα εκτός απροόπτου.
Κι εγώ αν άλλαζα το focus θα το είχα στα υποψήφια, μαζί με το 308.
Πάντως εκτός των άλλων το prius είναι πολύ άσχημο, ενώ το Auris αισθητικά είναι από τα πιο όμορφα της κατηγορίας :hmmm:

Εντύπωση μου κάνει επίσης ότι οι Έλληνες προτιμούν τα diesel από μια τέτοια υλοποίηση, που στην τελική δεν είναι και ακριβότερη.

Μήπως έχουν μεγαλο στοκ απο υβριδικά Auris γι αυτό και την απέτρεψαν να πάρει το Yaris Hsd?

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#371156 Όχι, για Yaris ρώτησε σε πολλές αντιπροσωπείες, πριν σκεφτεί τη λύση του Auris και όλοι της είπαν τα ίδια.
Νομίζω είχαν μόνο κάποια lounge, αν το λέω καλά, που δεν την ενδιέφεραν, γιατί δεν σκοπεύει να δώσει 20 χιλιάρικα για σούπερ μίνι.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#371167 Αχα. Καταλαβα. Επ ευκαιρια, ο κολλητος μου παρελαβε ενα Yaris πριν 2 βδομαδες. Απο χθες παρατηρησε οτι οι δισκοπλακες του εχουν παρει το χρωμα της σκουριας. Τι παιζει?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#371224
Focusman91 έγραψε:Αχα. Καταλαβα. Επ ευκαιρια, ο κολλητος μου παρελαβε ενα Yaris πριν 2 βδομαδες. Απο χθες παρατηρησε οτι οι δισκοπλακες του εχουν παρει το χρωμα της σκουριας. Τι παιζει?


απλα το επλυνε.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#381916 Άντε να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά




Εικόνα

http://www.carscoops.com/2017/04/2017-t ... -your.html
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#387197

Sorry για την ερασιτεχνική λήψη αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι .
Επίσκεψη κινητού συνεργείου της toyota forklifts με Ford transit.
ρε πάνε καλά οι άνθρωποι;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#387207 Ξέρουν οι άνθρωποι.