Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By 224v
#784574 Ναι αλλά σε μερικά χρόνια δεν θα σου συμβαινει ατύχημα η δυστύχημα!!! Με ένα βολβο, για σκέψου ξεγνοιασιά σαν οδηγός...

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#787262 Ξέρουμε καλό συνεργείο για ΤΟΥΟΤΑ;

Γνωστός με Land Cruiser που το έκανε αέριο έχει συνεχώς θέματα και όπου πάει να φτιάξει ένα του χαλάνε και κάτι άλλο..

Περιοχή λεκανοπέδιο Αττικής.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#787264
Νίκος Παππάς έγραψε:όπου πάει να φτιάξει ένα του χαλάνε και κάτι άλλο..

Ειδαν αγελάδα για άρμεγμα. Πες του να κάθεται στο συνεργείο πάνω από το κεφάλι τους και να μην τους αφήνει μόνους με τ'αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#787265
mousatos έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:αι όπου πάει να φτιάξει ένα του χαλάνε και κάτι άλλο..

Ειδαν αγελάδα για άρμεγμα. Πες του να κάθεται στο συνεργείο πάνω από το κεφάλι τους και να μην τους αφήνει μόνους με τ'αμάξι.
Αυτό δεν εξασφαλίζει τίποτα αν δεν ξέρεις τι βλέπεις.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#787266 ο φόβος φυλάει τα έρμα.
Να μη μιλάει πολύ για να μη τον κόψουν για άσχετο
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#791234 Σήμερα μπήκα συνοδηγός στο απόλυτο trend του 2022 στην Ελληνική αγορά. Ενα Yaris Cross hybrid στην απολύτως βασική έκδοση Active.
Ας ξεκινήσω με το ότι είναι leasing απ' τη Flexcar και μάλιστα μου έκανε τεράστια εντύπωση το γεγονός ότι ο φίλος το παρήγγειλε Μάιο Ιούνιο και τους ήρθε σήμερα (το λες και ρεκόρ). Άρα αναμονή 5-6 μήνες. Μόνη σκέψη που μπορώ να κάνω είναι ότι η εταιρία Leasing είχε κάνει προπαραγγελιες ώστε να καλύψει τη ζήτηση.
Κατά τα άλλα έχει όλα τα στοιχεία ασφαλείας και άνεσης αλλά led ούτε για δείγμα. Επίσης κακή εντύπωση μου έκανε ότι δεν έχει πλαφονιερα για τους πίσω επιβάτες.
Μέτρια εντύπωση μου έκανε και η απτή ποιότητα, ίσως να χε να κάνει με το ότι είναι βασική έκδοση.
Ηχομόνωση καλή, όχι όμως στο επίπεδο του chr hybrid που είχαμε οδηγήσει πιο πριν.
Ο ιδιοκτήτης μου είπε επίσης ότι έχει την αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορο απ' το chr hybrid.
Άνεση εντός πόλης αρκετά καλή.

Καμία απορία που είναι best seller. Για κάποιον οικογενειάρχη με ένα παιδί που θέλει ένα all arounder χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις, είναι τζιτζι.

Καλή υπομονή να ευχηθώ σ αυτούς που το περιμένουν, αν είναι λίγο τυχεροί θα παραλάβουν πρώτοι το facelift!

.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#791276
Focusman91 έγραψε:Σήμερα μπήκα συνοδηγός στο απόλυτο trend του 2022 στην Ελληνική αγορά. Ενα Yaris Cross hybrid στην απολύτως βασική έκδοση Active...

Καλή υπομονή να ευχηθώ σ αυτούς που το περιμένουν, αν είναι λίγο τυχεροί θα παραλάβουν πρώτοι το facelift!

.


Ένα τέτοιο παρήγγειλα πριν έναν ακριβώς χρόνο , χθες το εξόφλησα και την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνω.
Τελείως βασικό active , είναι παραπάνω εξοπλισμένο από ότι θα περίμενα .
Θα αποτελέσει και "καμβά" (led , ήχος , μόνωση , φιμε ,συναγερμός κλπ ) για να το φτιάξω όπως το θέλω .
Μου άρεσε η ουσία του αυτοκινήτου και η '90ς αίσθηση που βγάζει το εσωτερικό του με τα ανοικτά χρώματα σε ταμπλό ουρανό καθίσματα , προνόμιο αυτής της έκδοσης στις επόμενες πέφτει πολύ μαύρο!
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#791297 Καλοταξιδο!!
Γενικά ναι αν δεν είσαι φαν των πολλών εξοπλιστικών φαμφαρων, δεν του λείπει κάτι ουσιαστικό. Του το δίνω.
Του φίλου του άρεσε λίγο παραπάνω το chr αλλά έτσι κι αλλιώς θα μείνει στην οικογένεια και έτσι όπως τον έχω κόψει τον ενδιαφέρει κυρίως να χει χώρους πίσω για τις "φορτωτικές" του.

.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#791336
Focusman91 έγραψε:Καλοταξιδο!!

.

ευχαριστώ :) θα γράψω εντυπώσεις όταν συμπληρώσω δυο τρείς χιλιάδες χλμ
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#791345
Chris έγραψε:Ελα ρε πλέια. Γιατι δεν πηρε ενα τετοιο τοτε να χει άπλα?

Εικόνα
Γιατί πρέπει να συντηρήσουμε και ένα lifestyle!

.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#800726
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#800735 Στα 500.000 χλμ (300.000 μίλια) το ελλαττωματικό :lol: μοτερ της Toyota άρχισε να καίει πολύ λάδι
Παρατήρηση 1η μακάρι όλοι να είχαν ελλαττωματικά μοτερ σαν της toyota
2η εχουν σε διαθεσιμότητα το short block καινούργιο για ενα μοντέλο 15-20 χρονών
3η στην καπιταλιστική Αμερική κάποιος επενδύει ενα μηνιάτικο και εχει το παλιό καλό του camry ετοιμοπόλεμο για άλλο μισό εκατομμύριο χλμ
4η είμαι σίγουρος οτι δεν είναι τσιφούτης και εχει ακόμα καναδυο παιχνίδια στο γκαράζ του... μου αρέσει όμως η νοοτροπία του χαμηλού προφίλ και του αν δουλεύει γιατί να το πετάξω

5η Αμερικάνοι :svivhaha: ... θα μπορούσε να το είχε σώσει (πολύ) νωρίτερα με xado (στηρίζουμε Ουκρανικά προϊόντα)
έτσι έκανα όταν το Toyota iQ άρχισε να τσιμπάει λάδι στα 130000 χλμ ,μια εφαρμογή με κοστολόγιο 70€ και μεχρι τα 145000 που το πούλησα δεν έκαψε σταγόνα ξανά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#800739
MONMAN έγραψε:θα μπορούσε να το είχε σώσει (πολύ) νωρίτερα με xado (στηρίζουμε Ουκρανικά προϊόντα)
έτσι έκανα όταν το Toyota iQ άρχισε να τσιμπάει λάδι στα 130000 χλμ ,μια εφαρμογή με κοστολόγιο 70€ και μεχρι τα 145000 που το πούλησα δεν έκαψε σταγόνα ξανά


Για πες :hmmm:

(Αυτό είναι; http://motorlube.gr/index.php?route=pro ... uct_id=198 )
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#800778
MONMAN έγραψε:θα μπορούσε να το είχε σώσει (πολύ) νωρίτερα με xado (στηρίζουμε Ουκρανικά προϊόντα)

Χα, κι εγώ που νόμιζα οτι είναι γιαπωνέζικη βλέποντας αυτά πριν από πολλά-πολλά χρόνια:
https://xadojapan.official.ec/

αλλά πράγματι είναι Ουκρανοί:
https://en.wikipedia.org/wiki/XADO