Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#521528
Euripides έγραψε:
cmarin έγραψε:...
Ότι θα γινόμουν toyotαίος δεν το περίμενα.

Ποτέ δεν είναι αργά για να μπείς στον ίσιο δρόμο... :thumbsup:

+1
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#521532
Euripides έγραψε:
cmarin έγραψε:...
Ότι θα γινόμουν toyotαίος δεν το περίμενα.

Ποτέ δεν είναι αργά για να μπείς στον ίσιο δρόμο... :thumbsup:


Κύριε Χατζηρόκου, διακρίνω μια λογική ανακολουθία εδώ.

Ίσιος δρόμος = απόλυτη υποστροφή
ΑΕ86 = Ίσιος δρόμος το οποίο είναι απαγωγή εις άτοπον
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#521533 @euripides
το ξέρω ότι θα πηγαίνει μόνο ίσια, δεν στρίβει.... :lol: :lipsealed:

για το Yaris θα μου πει κανείς;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#521538 Το δικό μου του 2013 είχε ξερή ανάρτηση αλλά καλό κράτημα. Στα καινούργια υποτίθεται οτι βελτίωσαν την άνεση αλλά σε βάρος του κρατήματος ( βουλιάζει περισσότερο στις στροφές) . Καλοί χώροι , καλός κινητήρας (σε δύναμη και κατανάλωση) . 5 λίτρα μέση χωρίς προσπάθεια για οικονομία.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521546 Φίλος που το έχει 2 χρονια με 18000 χλμ, λέει οτι είναι ευαίσθητο στους πλάγιους ανέμους. Κατανάλωση στην πόλη 5-6 λίτρα. Ανάρτηση άνετη και καλη ροπή... Ο Οδίος έχει και Audi 3 1.8 και γενικά είναι ζωηρός την οδήγηση.

.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#521556 Κι εμένα φίλος που συζεί με το γιάρις εδώ και τρία χρόνια δηλώνει ευχαριστημένος από την κατανάλωση (~5.5 εντός, πολύ χαμηλά σε ταξίδια), αλλά μέχρι εκεί.
Και δεν το λες και οδηγοκεντρικό, το προηγούμενο τουτούνι του ήταν γκολφ μκ4 1.4 με 16" ζαντούλα. 'Ίσως ο μεγαλύτερος τάφος που έχω οδηγήσει ποτέ.

Μια - δυο φορές που με έχει πάρει με δαύτο μου φάνηκε αδιάφορο, αλλά competent. Δεν με χάλασε για τουτούνι πόλης.
Πρέπει βέβαια να το είχε πάρει πάνω από 16,000, γενικά θυμάμαι ότι μου είχε φανεί ακριβό για αυτό που ήταν.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#521630 Ωραία! μάλλον για μετακίνηση θα ναι μόνο. Η κατανάλωση με δε πολυνοιάζει, ενδιαφέρει βέβαια αυτούς πυ πληρώνουν :innocent:
Περισσότερα από την άλλη Παρασκευή που το παραλαμβάνω!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523339
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#523355 Λογικο να κερδαει το Yaris που ειναι σχεδον 200kg πιο ελαφρυ απ ολα τα υπολοιπα.

Απογοητευση το Polo που με συνδυασμο 2λτ και DSG θα περιμενα να κανει παπαδες αλλα μαλλον το χει φαει η λογοκρισια για να μην καπελωσει το Golf.

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523364 Εμφανισιακά προτιμώ τον πέζουρα. :lipsealed:

Σαν πακέτο, άσχετα με lc και 0-100, το polo κερδάει άκοπα. Το έχουμε χιλιογράψει, είναι το νέο golf.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#523441 Τι κακό σε βρήκε και σένα βρε παλικάρι μου :( :lol:

μόνο 46000Ε στην Ολλανδία το Yaris (ελέω ρύπων) , πάλι καλά που το 208 εκεί είναι ευκαιρία στα 33000Ε :lol:
Μαζί με χειμερινά :svivhaha:



Ξαφνικά , αρχίζει το Fiesta ST στην Ελλαδίτσα μας να μοιάζει ευκαιρία με τον 1.5 :hmmm: