Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#723438 Η PSA έχει κάνει ένα μικρό θαύμα με την Opel. Από εκεί που ήταν τα πιο αδιάφορα αυτοκίνητα, πλέον έχουν πολύ όμορφο design χωρίς κιόλας να είναι τόσο φανταχτερό που να διώξει κόσμο. Θεωρώ πως θα πάει όλο και καλύτερα και στις πωλήσεις.
Έπρεπε να φύγει από την αγκάλη της GM για να δει φως.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#723444 Πολύ όμορφο το Astra.
Ίσως πιο όμορφο από το 308.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#723456
Geralt έγραψε:Παρουσιαση νεου Peugeot 308 εεεεεε νεο Opel Astra ηθελα να πω :lol:
Εμενα μ'αρεσει περισσοτερο, πιστευω σε μπλεδακι θα ειναι μουρλια
Στα μεχρι τωρα μοντελα το Opel Visor μου εβγαζε meh αλλα εδω η μασκα ειναι πολυ κομψη
και εσωτερικο βλεπω τεραστιες αλλαγες, επιτελους ενα σχεδιο

https://www.youtube.com/watch?v=V3xQkI550sU

Πολυ μικρους χωρους πισω βλεπω. Ειναι δυνατον σε μικρομεσαιο να μην χωραει καποιος με 1,85 υψος; Στο δικο μου χωραω ανετα και εχω 3 δαχτυλα αερα στα γονατα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#723593 Πολυ καλο το επομενο leasαδικο της μισης Ελλαδας (η αλλη μιση παιρνει το 308).
Τι κριμα εδω θα το βλεπουμε βαρια στις μεσαιες εκδοσεις.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#723702 προσπαθούσε ο καημένος ο Rory Reid να το παρουσιάσει ως πιο ενδιαφέρον εξωτερικά απο την προηγούμενη γενιά και σαν να κουνιόταν η κάμερα (απ'τα γέλια του καμεραμάν υποθέτω)

Το εσωτερικό έχει ένα άλφα ενδιαφέρον με τα φίζικαλ κουμπάκια για τα βασικά και το φουτουριστικό μινιμάλ που προτάσει.

Στα υπόλοιπα ένα Πεζώ δεν είναι ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#723750
Νίκος Παππάς έγραψε:
Geralt έγραψε:Παρουσιαση νεου Peugeot 308 εεεεεε νεο Opel Astra ηθελα να πω :lol:
Εμενα μ'αρεσει περισσοτερο, πιστευω σε μπλεδακι θα ειναι μουρλια
Στα μεχρι τωρα μοντελα το Opel Visor μου εβγαζε meh αλλα εδω η μασκα ειναι πολυ κομψη
και εσωτερικο βλεπω τεραστιες αλλαγες, επιτελους ενα σχεδιο

https://www.youtube.com/watch?v=V3xQkI550sU

Πολυ μικρους χωρους πισω βλεπω. Ειναι δυνατον σε μικρομεσαιο να μην χωραει καποιος με 1,85 υψος; Στο δικο μου χωραω ανετα και εχω 3 δαχτυλα αερα στα γονατα.


Με τα μπροστινά καθίσματα ρυθμισμένα για 1.85;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#723768
panos2171 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
Geralt έγραψε:Παρουσιαση νεου Peugeot 308 εεεεεε νεο Opel Astra ηθελα να πω :lol:
Εμενα μ'αρεσει περισσοτερο, πιστευω σε μπλεδακι θα ειναι μουρλια
Στα μεχρι τωρα μοντελα το Opel Visor μου εβγαζε meh αλλα εδω η μασκα ειναι πολυ κομψη
και εσωτερικο βλεπω τεραστιες αλλαγες, επιτελους ενα σχεδιο

https://www.youtube.com/watch?v=V3xQkI550sU

Πολυ μικρους χωρους πισω βλεπω. Ειναι δυνατον σε μικρομεσαιο να μην χωραει καποιος με 1,85 υψος; Στο δικο μου χωραω ανετα και εχω 3 δαχτυλα αερα στα γονατα.


Με τα μπροστινά καθίσματα ρυθμισμένα για 1.85;

Φυσικα, 1,87 ειμαι.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#723852
Νίκος Παππάς έγραψε:
Geralt έγραψε:Παρουσιαση νεου Peugeot 308 εεεεεε νεο Opel Astra ηθελα να πω
Εμενα μ'αρεσει περισσοτερο, πιστευω σε μπλεδακι θα ειναι μουρλια
Στα μεχρι τωρα μοντελα το Opel Visor μου εβγαζε meh αλλα εδω η μασκα ειναι πολυ κομψη
και εσωτερικο βλεπω τεραστιες αλλαγες, επιτελους ενα σχεδιο

https://www.youtube.com/watch?v=V3xQkI550sU

Πολυ μικρους χωρους πισω βλεπω. Ειναι δυνατον σε μικρομεσαιο να μην χωραει καποιος με 1,85 υψος; Στο δικο μου χωραω ανετα και εχω 3 δαχτυλα αερα στα γονατα.


Άσε μας ρε φίλε
Επειδή εσύ μπαρμπαδεψες και δεν μπορείς να στριμώξεις λίγο τα γερο-γονατα;
Το ζητούμενο είναι να δίνει καλά μπάσα στο τραπ το ηχοσυστημα yo :s_music

Ωαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
By babakos
#771869 Δυστυχώς δεν είναι...
Eγινε και η Οpel premium.. Ερχεται το τέλος του κόσμου :omg:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#771874 Αυτό... οι τιμές έχουν ξεφύγει τελείως...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#773009 Βέβαια ο εξοπλισμός αλλά και η παθητική ασφάλεια ενός σύγχρονου αυτοκινήτου έχουν ανέβει κατά πολύ σε σχέση με ένα Astra του 2005.
Ναι μεν πλέον λες μα καλά 30k για ένα astra,focus κλπ αλλά στην πραγματικότητα παίρνεις κάτι που ο άλλος αγόραζε κάποτε σε Mercedes, BMW κλπ.

Από την άλλη έχεις την εναλλακτική να κατέβεις κατηγορία για κάτι πιο φθηνό. Άλλωστε ένα σύγχρονο fiesta έχει τους ίδιους χώρους με ένα focus πρώτης γενιάς που ήταν διαφορετικές κατηγορίες.

Γενικά έχει γίνει ένα ψιλομπασταρδεμα στις κατηγορίες και φαίνεται κάπως να γίνει ένα "πίσωγυρισμα" σε κατηγορία.

.