Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652337
mousatos έγραψε:
Geralt έγραψε:Ελεγχος στην αντιπροσωπεια, φυσικα κανενα error, ολα φαινονται απολυτως φυσιολογικα.

παράλογο (για μένα) να δείχνει βλάβη και να μη κρατάει κανένα error
Μαζί σου.
Και όχι μόνο αυτό, καμία φορά είναι προτιμότερο να βρίσκεις το σφάλμα, να ξέρεις την αιτία.
Χειρότερα είναι το "απλώς έφυγε"

Δεν ξέρω, να το αποδώσουμε στα φημισμένα γαλλικά ηλεκτρονικά; lol
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#652370
popolaros έγραψε:για πολλα χρονια η οπελ εκανε χρηση καποια ηδη πλαστικων οπου πραγματικα προσωπικα (δεν ξερω για αλλους) δεν μπορουσα με τιποτε να κατσω. μυριζε τοσο ασχημα μου σε επιανε αναγουλα. προχθες μπηκα σε ενα καινουργιο κορσα και δεν μυριζε.


Τώρα το είδα αυτό και συμφωνώ απόλυτα, με εμπειρία σε δύο όπελ κοντά στο 2005. Και σε Μεγκάν που έβαλε ακριβώς από κάτω ο Busso, πάλι 2005 δηλαδή. Σχεδόν μυρωδιά εμετού, σίγουρα δεν ήταν σε κανένα από τα 3. :lipsealed:

Αντίθετα, πιο φρέσκα Ρενό και Όπελ που πέτυχα είναι μια χαρά. Ούτε του 1999-2000 είχα πρόβλημα, επίσης με 3-4 δείγματα.

Καταγγέλλω εδώ ότι δεν έχουμε εμότικον εμετού, με τόσα καινούρια design θα έπρεπε. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#652376
Geralt έγραψε:Δεν ξέρω, να το αποδώσουμε στα φημισμένα γαλλικά ηλεκτρονικά; lol


Αν είναι κάτι τέτοιο μην αγχώνεσαι.

Στο 206 είχα 2-3 ψιλά fault κατά διαστήματα (ηλεκτρονικά και μηχανικά) που εξαφανίστηκαν μόνα τους, χωρίς να ασχοληθώ. Μάλιστα το ένα (ένας περίεργος ήχος) μου το έβγαζε για μέρες και το έβγαζε όταν πήγα στην αντιπροσωπεία να το ελέγξω, αλλά όταν κάναμε βόλτα με τον μηχανικό δεν ακουγόταν τίποτα... :lol: :lol: Και ούτε ακούστηκε ποτέ ξανά. :lol: :lol:

Αυτο-επιδιορθούμενο. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#652379
mousatos έγραψε:
Geralt έγραψε:Ελεγχος στην αντιπροσωπεια, φυσικα κανενα error, ολα φαινονται απολυτως φυσιολογικα.

παράλογο (για μένα) να δείχνει βλάβη και να μη κρατάει κανένα error


Μπορεί ο κωδικός να μην αποθηκεύεται αν η βλάβη δεν είναι σημαντική και μετά το σβήσιμο-αναμμα να μην επανεμφανίστηκε.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652381
markvag έγραψε:
Αυτο-επιδιορθούμενο. :lol: :lol:


καποιοι ακομη προσπαθουν τα αυτοεπιδιορθωμενα αμαξια, η Πεζαρα το εχει ηδη κατεφερει και παει για αλλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#652418
funkyreverend έγραψε:
popolaros έγραψε:για πολλα χρονια η οπελ εκανε χρηση καποια ηδη πλαστικων οπου πραγματικα προσωπικα (δεν ξερω για αλλους) δεν μπορουσα με τιποτε να κατσω. μυριζε τοσο ασχημα μου σε επιανε αναγουλα. προχθες μπηκα σε ενα καινουργιο κορσα και δεν μυριζε.


Τώρα το είδα αυτό και συμφωνώ απόλυτα, με εμπειρία σε δύο όπελ κοντά στο 2005. Και σε Μεγκάν που έβαλε ακριβώς από κάτω ο Busso, πάλι 2005 δηλαδή. Σχεδόν μυρωδιά εμετού, σίγουρα δεν ήταν σε κανένα από τα 3. :lipsealed:

Αντίθετα, πιο φρέσκα Ρενό και Όπελ που πέτυχα είναι μια χαρά. Ούτε του 1999-2000 είχα πρόβλημα, επίσης με 3-4 δείγματα.

Καταγγέλλω εδώ ότι δεν έχουμε εμότικον εμετού, με τόσα καινούρια design θα έπρεπε. :lol:


Ίσως ισχύει και στο Astra J, σε δύο που είχα μπει όντος είχανε μια περίεργη μυρωδιά και μου χε κάνει εντύπωση γιατί μύριζαν έτσι.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#652646 Αν θυμάμαι καλά, σε περιοδικό του ειδικού τύπου για την παρουσίαση του δευτερου Vectra, αναφερόταν στη μυρωδιά του εσωτερικού.
Εγραφαν οτι είναι κάτι σαν "εταιρική ταυτότητα" για την opel και μάλιστα υπήρχε ειδικό τμήμα που ασχολούνταν με τις "μυρωδιές", έτσι ώστε "οταν έμπαινες σε ενα opel να το καταλαβαίνεις κατευθείαν απο τη μυρωδιά του εσωτερικού"
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#652692
bebes έγραψε:Αν θυμάμαι καλά, σε περιοδικό του ειδικού τύπου για την παρουσίαση του δευτερου Vectra, αναφερόταν στη μυρωδιά του εσωτερικού.
Εγραφαν οτι είναι κάτι σαν "εταιρική ταυτότητα" για την opel και μάλιστα υπήρχε ειδικό τμήμα που ασχολούνταν με τις "μυρωδιές", έτσι ώστε "οταν έμπαινες σε ενα opel να το καταλαβαίνεις κατευθείαν απο τη μυρωδιά του εσωτερικού"


Σε όλες τις εταιρείες υπάρχει αντίστοιχο τμήμα. Αν εξαιρέσουμε τις υπερπολυτελείς μάρκες όμως, τίποτα δεν κερδίζει την "ιαπωνική καινουργίλα". Είχαμε αυτήν την συζήτηση πριν χρόνια, από κοντά, με τους cosneo, funkyreverend και ΣΙΑ.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#652740
REALZEUS έγραψε: Αν εξαιρέσουμε τις υπερπολυτελείς μάρκες όμως, τίποτα δεν κερδίζει την "ιαπωνική καινουργίλα"
Ειναι πιο light, αν θυμαμαι καλα ?
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#652750
REALZEUS έγραψε:
bebes έγραψε:Αν θυμάμαι καλά, σε περιοδικό του ειδικού τύπου για την παρουσίαση του δευτερου Vectra, αναφερόταν στη μυρωδιά του εσωτερικού.
Εγραφαν οτι είναι κάτι σαν "εταιρική ταυτότητα" για την opel και μάλιστα υπήρχε ειδικό τμήμα που ασχολούνταν με τις "μυρωδιές", έτσι ώστε "οταν έμπαινες σε ενα opel να το καταλαβαίνεις κατευθείαν απο τη μυρωδιά του εσωτερικού"


Σε όλες τις εταιρείες υπάρχει αντίστοιχο τμήμα. Αν εξαιρέσουμε τις υπερπολυτελείς μάρκες όμως, τίποτα δεν κερδίζει την "ιαπωνική καινουργίλα". Είχαμε αυτήν την συζήτηση πριν χρόνια, από κοντά, με τους cosneo, funkyreverend και ΣΙΑ.


Παντως στο Corsακι μου (2015) σιγουρα δεν υπηρχαν τετοιες μυρωδιες εκτος και εαν η οσφρηση μου ειναι παντελως αχρηστη
Εγω το αντιλαμβανομαι ως sales pitch και καλα σου προσφερουμε κατι περισσοτερο απο ενα αγαθο, σου προσφερουμε μια customised εμπειρια.
Στην αντιπροσωπεια κατα την πωληση μου ανεφεραν πχ τις θεσεις οδηγησης της Οπελ ως μεγαλο ατου
https://opelpost.com/03/2016/the-art-of-sitting/
Άβαταρ μέλους
By kouk
#654583 Γειά σας! :shifty:

Με πίεσε ο Μαέστρος και πήρα ένα Opel Astra H Gtc.
Όχι, δεν είναι μπλε! :iconcool:

Καλώς σας ξαναβρήκα! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#654585 5 χρόνια αποχής είναι πολλά :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By kouk
#654586 :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#654594
kouk έγραψε:Γειά σας! :shifty:

Με πίεσε ο Μαέστρος και πήρα ένα Opel Astra H Gtc.
Όχι, δεν είναι μπλε! :iconcool:

Καλώς σας ξαναβρήκα! :inlove:
Ποιό ηταν μπλε;