Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783938
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:https://bh.rlinkstore.com/registration/my-profile

Γιατι δεν κανεις εναν λογαριασμο εδω , να κατεβασεις την εφαρμογη και να ενημερωνεις τους χαρτες με ενα στικακι; :s_dunno


γιατι εχω διαβασει πολλα προβληματα απο οσους το προσπαθησαν.
Εγω παιζει να καψω ολο το αυτοκινητο. :lol:


τελικα αυτο δεν γινεται δωρεαν,δωρεαν ειναι μονο τα πρωτα 3 ετη απο την αγορα του αυτοκινητου.
Σημερα ηρθαν οι καρτες,χθες βραδυ τα χρηματα,σημερα μεσημερι με ελτα κουριερ στην πορτα μου,και παιζουν κανονικα αποτι μου ειπε η :inlove:
Μου εστειλε φωτο και ηταν γνησια καρτα σιμ.Aυτη δλδ
Εικόνα
Περιεργο να την πουλαει 30 ευρω,οταν η φθηνοτερη ειναι στα 35 :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#783949 Ξέρει κανείς αν γίνεται να και πώς γίνεται να γυρίσουμε τη γλώσσα των μενού σε captur 1 από Γαλλικά σε Αγγλικα;
Μιας και μιλάτε για τα navi, στο captur μου φαίνεται κάπως δύσχρηστο και οι χάρτες αρκετά παλιοί, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε διαδρομή, έχω ασχοληθεί μαζί του μόνο στατικά αν και αφιέρωσα ελάχιστο χρόνο. Δεν ξέρω και ποιο σύστημα έχει πάνω..

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783955
rafi έγραψε:Ξέρει κανείς αν γίνεται να και πώς γίνεται να γυρίσουμε τη γλώσσα των μενού σε captur 1 από Γαλλικά σε Αγγλικα;
Μιας και μιλάτε για τα navi, στο captur μου φαίνεται κάπως δύσχρηστο και οι χάρτες αρκετά παλιοί, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε διαδρομή, έχω ασχοληθεί μαζί του μόνο στατικά αν και αφιέρωσα ελάχιστο χρόνο. Δεν ξέρω και ποιο σύστημα έχει πάνω..

.


το μενου της οθονης πλοηγησης,η στο καντραν?
εαν διπλα δεξια στην οθονη πλοηγησης εχει 2 η 3 κουμπια εχεις την καλη οθονη R-Link
εαν δεν εχει, εχεις την απλη οθονη medianav.

medianav
Εικόνα


R-Link
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rafi
#783958 Στο καντράν, στην οθόνη πλοήγησης το έφτιαξα από το μενού. Λογικά αν γίνεται θέλει επίσκεψη σε αντιπροσωπεία.
Απλό medianav είναι.
Και τι κερδίζεις με το rlink;

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783969 στα δικα μου που ηταν σε Γαλλικα και Γερμανικα εγινε κατι περιεργο.
Ενω αλλαξα στην οθονη πλοηγησης σε Ελληνικα,στο καντραν εγραφε ακομα Γαλλικα,μετα απο καποιο καιρο γυρισε και αυτο Ελληνικα. :dizzy:
το ιδιο και στα εκ Γερμανιας :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#783971
dimviii έγραψε:στα δικα μου που ηταν σε Γαλλικα και Γερμανικα εγινε κατι περιεργο.
Ενω αλλαξα στην οθονη πλοηγησης σε Ελληνικα,στο καντραν εγραφε ακομα Γαλλικα,μετα απο καποιο καιρο γυρισε και αυτο Ελληνικα. :dizzy:
το ιδιο και στα εκ Γερμανιας :dizzy:


Εγώ να δεις τι φόλα τρώω κάθε φορά. Μου δίνει την επιλογή για 6 διαφορετικά προφίλ (που αποθηκεύεις χρώμα φωτισμού και γλώσσα μενού ανάμεσα στα άλλα)

Τους τελευταίους μήνες που πηγαινοέρχομαι Αθήνα - Κω, όταν λείπω από Κω ξεσυνδέω την μπαταρία. Όταν μετά από καιρό την ξανασυνδέω, η γλώσσα του καντράν κάνει default πίσω στα Τσέχικα, αλλά το μενού στο R-Link2 είναι στα Αγγλικά. Επιλέγοντας τα αποθηκευμένα μου προφίλ ξανά και ξανά δεν αλλάζει κάτι. Πρέπει να επιλέξω ένα default προφίλ, να γυρίσει όλο το R-Link2 στα Τσέχικα και μετά να ξαναεπιλέξω τα αποθηκευμένα μου προφίλ και να γυρίσει η γλώσσα στα Αγγλικά

Και αυτό παρά το γεγονός ότι έχω κάνει και ακκάουντ στο "ελληνικό" R-Link store

Έλεος ρε Γαλλάκια, 2022 φτάσαμε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#784018
BARHonda έγραψε:
dimviii έγραψε:στα δικα μου που ηταν σε Γαλλικα και Γερμανικα εγινε κατι περιεργο.
Ενω αλλαξα στην οθονη πλοηγησης σε Ελληνικα,στο καντραν εγραφε ακομα Γαλλικα,μετα απο καποιο καιρο γυρισε και αυτο Ελληνικα. :dizzy:
το ιδιο και στα εκ Γερμανιας :dizzy:


Εγώ να δεις τι φόλα τρώω κάθε φορά. Μου δίνει την επιλογή για 6 διαφορετικά προφίλ (που αποθηκεύεις χρώμα φωτισμού και γλώσσα μενού ανάμεσα στα άλλα)

Τους τελευταίους μήνες που πηγαινοέρχομαι Αθήνα - Κω, όταν λείπω από Κω ξεσυνδέω την μπαταρία. Όταν μετά από καιρό την ξανασυνδέω, η γλώσσα του καντράν κάνει default πίσω στα Τσέχικα, αλλά το μενού στο R-Link2 είναι στα Αγγλικά. Επιλέγοντας τα αποθηκευμένα μου προφίλ ξανά και ξανά δεν αλλάζει κάτι. Πρέπει να επιλέξω ένα default προφίλ, να γυρίσει όλο το R-Link2 στα Τσέχικα και μετά να ξαναεπιλέξω τα αποθηκευμένα μου προφίλ και να γυρίσει η γλώσσα στα Αγγλικά

Και αυτό παρά το γεγονός ότι έχω κάνει και ακκάουντ στο "ελληνικό" R-Link store

Έλεος ρε Γαλλάκια, 2022 φτάσαμε
Δεν θα μπορουσες να βαλεις εναν συντηρητη στην μπαταρια οσο λειπεις για να μην αποσυνδειεις πολους και κανεις ολο αυτο καθε φορα;
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#784042 Δεν τον θεωρώ απαραίτητο, ακόμα. Εξάλλου, στην Τσεχία στο πάρκινγκ της εταιρείας που το «παρατάω», δεν έχει πρίζα οπότε θα είναι μόνο για Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#784668 Ντίμη
https://www.facebook.com/microchips.tun ... ZB8wjHpG9l

Renault Clio 1.5L DCI 75ps Stage1 remapped to 121ps / 272Nm
Το value for money Clio με τα 75 άλογα. Εύκολα και γρηγορα ανεβαίνει με 100% ασφάλεια.
Μετρημένο στα 81ps με 205Nm ροπης.
Stage1 Microchips ------> 121ps / 272Nm

Για τσέκαρε
Άβαταρ μέλους
By billaros@13
#784683 Καλησπερα ...εχω renault clio του 2021 1500 diesel..ειναι η δευτερη φορα που μου βγαζει βλαβη p101,το πηγα στην αντιπροσωπεία,το έσβησε μου ειπε οτι διαβασε λαθος την μίξη αερα καυσίμου...εχει παρουσιαστει σε καποιον παρομοιο προβλημα;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#784709
Giuseppe Busso έγραψε:Ντίμη
https://www.facebook.com/microchips.tun ... ZB8wjHpG9l

Renault Clio 1.5L DCI 75ps Stage1 remapped to 121ps / 272Nm
Το value for money Clio με τα 75 άλογα. Εύκολα και γρηγορα ανεβαίνει με 100% ασφάλεια.
Μετρημένο στα 81ps με 205Nm ροπης.
Stage1 Microchips ------> 121ps / 272Nm

Για τσέκαρε


θα ερθει η ωρα του.Κατσε γιατι εχουν σκασει κατι εκτακτα χιλιαρικα τωρα.
Άβαταρ μέλους
By papazafes
#785664 Καλησπέρα σας!

Πρόσφατα απέκτησα ένα Renault Megane II 1.6 του 2007 μεταχειρισμένο. Επειδή θέλω να το πάω για full service να το τσεκάρουν όλο αν και τι χρειάζεται πέρα από τα προγραμματισμένα (ήταν αρκετούς μήνες και σε ακινησία, αν και στο ταξίδι ~100χμ που το έφερα ήταν ΟΚ), θα ήθελα να μου προτείνετε σε ποιο εξειδικευμένο(?) service στη περιοχή της Πάτρας να το πάω.

Εάν δεν μπορεί να γραφτεί εδώ όνομα (νομίζω δυο- τρία ονόματα παίζουν κυρίως εδώ Πάτρα εκτός από την αντιπροσωπεία) μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ


< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#785731 Ινβ4 γεραλτ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#790328 Αντικατάσταση τακακίων σήμερα…

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Η λυπητερή στο άλλο νήμα