Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#518543 Τριτη πρωι φευγω για ταξιδι 3 ημερων,και ο διακοπτης των παραθυρων στην πορτα του οδηγου αποφασιζει να χαλασει στις 6 το πρωι,μενωντας το μισο παραθυρο ανοιχτο. :inlove:
1100 χλμ με ανοιχτο παραθυρο,και το ερκοντισιο να μην μπορει να κρυωσει ικανοποιητικα την καμπινα. :s_hang
Επισκεψη σημερα στον Φιλης glass στη Σερρων στο Βοτανικο,ειδαν οτι ειναι διακοπτης,μου εκλεισαν το παραθυρο,και την Δευτερα θα ψαξουν για καινουριο διακοπτη κλπ.
Πολυ εξυπηρετικος ο Κωστας που μιλησα.
Ανοιξαν ταπετσαρια,εκλεισαν το τζαμι δινωντας ρευμα στο μοτερ με δικη τους μπαταρια,και εφυγα,χωρις να πληρωσω κατι.
Παρασκευη απογευμα στις 4 ολα αυτα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#526517 Ποια ειναι μια φυσιολογικη τιμη μεταχειρισμενου Clio 4 η ενος Captur?

Τι προσεχουμε σε αυτα?

Εχει εικονα κανεις τι παιζει στην αγορα πριν αρχισουμε να ψαχνουμε πιο εντατικα?
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536050
bibendum έγραψε:Ποια ειναι μια φυσιολογικη τιμη μεταχειρισμενου Clio 4 η ενος Captur?

Τι προσεχουμε σε αυτα?

Εχει εικονα κανεις τι παιζει στην αγορα πριν αρχισουμε να ψαχνουμε πιο εντατικα?


Τα πετρέλαια της renault είναι δυνατά και αξιόπιστα. Το κλιο μκ4 δεν έχει τρανταχτό πλην. Στο δικό μου στις 90k km τρίζουν λίγο οι μεντεσέδες στις πόρτες (με σπρέι υπάρχει σαφή βελτίωση)

Τα αντιαισθητικά daylights μπορούν να ρυθμιστούν να μένουν ανοικτά όταν είναι ανοικτά και τα φώτα πορείας ?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536055 Μάλλον εννοείς τα φώτα διασταυρώσεως, τα πορείας είναι "τα μεγάλα".

Γιατί να θέλεις να το κάνεις αυτό όμως;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536059
funkyreverend έγραψε:Μάλλον εννοείς τα φώτα διασταυρώσεως, τα πορείας είναι "τα μεγάλα".

Γιατί να θέλεις να το κάνεις αυτό όμως;



Σωστός, τα φώτα διασταυρώσεως εννοώ. :lol:


Τα φώτα ημέρας είναι led με μεγάλη ένταση, κρίμα να μην τα εκμεταλλεύομαι όταν τα χρειάζομαι
Άβαταρ μέλους
By dexter
#539261 Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας. Αγόρασα από εξωτερικό μια ράβδο - δείκτη μέτρησης λαδιού κινητήρα για clio 1999 1.400, είχαμε χάσει τον παλιό κ βάλαμε ένα πρόχειρο από άλλο όχημα ο οποίος έσπασε.
Το θέμα είναι ότι αυτός που μου ήρθε είναι όλος πλαστικός κ δεν θυμάμαι τι υλικό ήταν ο μαμισιος.
Ξερει κάποιος ποιος είναι ο προβλεπόμενος κ αν θα έχω θέμα;
Η αντιπροσωπεία τον κοστολογουσε 70€ σετ με το περίβλημα. Εικόνα

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#539277 δεν ξερω εαν ειναι ο προβλεπομενος,αλλα και στο kangoo 2 1,5 dci ,ολος απο το ιδιο κιτρινο πλαστικο ειναι.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#539278 Τον δοκίμασα. Ταιριάζει κανονικά. Βασικά ανησυχούσα λόγω υψηλών θερμοκρασιών μην σπάσει - λιώσει. Αλλά όχι κ 70€ ο καινούριος για αμάξι 20ετων. Ευχαριστώ.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#539341 Πώς χάνεις τον δείκτη λαδιού;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#539344 βγαζεις την βεργα να μετρησεις και ξεχνας να την ξαναβαλεις.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#539345
bill33 έγραψε:Πώς χάνεις τον δείκτη λαδιού;
Αν μπλέκεις με επιστήμονες μάστορες , αυτά παθαίνεις. Κ είχε βάλει και λάθος δείκτη μετά.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#539346
dimviii έγραψε:βγαζεις την βεργα να μετρησεις και ξεχνας να την ξαναβαλεις.
Και μετά από Χ χρονικό διάστημα εξαϋλώνεται; Περνά σε άλλη διάσταση;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#539347 Νόμιζα ότι μόνο με τα παξιμάδια και τις ροδελες γίνεται αυτό. Α! Και με τα καρυδάκια που μόλις τα αφήσεις από τα χέρια σου κρύβονται .λολ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#539348
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:βγαζεις την βεργα να μετρησεις και ξεχνας να την ξαναβαλεις.
Και μετά από Χ χρονικό διάστημα εξαϋλώνεται; Περνά σε άλλη διάσταση;


οχι απλα πεφτει απο εκει που την ειχες ξεχασει, στο δρομο.