Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#626576
rocsta έγραψε:Φωτια μεν, και τα 50 πολλα δε!

< >


Δεν αμφιβάλω ότι είναι πολύ καλό για αυτό που έχει φτιαχτεί. Αλλά σε αυτή τη γενιά, αν έφτανα εκεί πάνω και ήθελα αποκλειστικά hyperhatch τύπου πριονοκορδέλα, θα έβαζα κάτι παραπάνω για να πάω στο Honda TypeR FK8.
Άβαταρ μέλους
By otso
#644887 ρενο μεγκαν του 2004 του αλλαξαν μπαταρια και δεν εβαλαν μπαταριουλα να κρατησει τις μνημες , ετσι δεν εχει ηχοσυστημα , μου λεει οτι γραφει error θελει καποιο κωδικο; τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#644888 Να κοιτάξουν κάτω από το αποσπώμενο τασάκι, συνήθως εκεί κρύβεται γραμμένος ο κωδικός. (Edit είπες 2004 άρα το τασάκι είναι το ποτηράκι, άκυρο). Εναλλακτικά, στο πακέτο με βιβλίο οδηγιών, ταμπελάκι αυτοκόλλητο.

Τρίτη, εναλλακτική είναι να βρουν το serial number του ραδιοφώνου είτε στο πακέτο οδηγιών είτε πάνω στη συσκευή (θέλει βγάλσιμο) είτε πιο εύκολα πατώντας το 1 και το 6 ταυτόχρονα και με τη βοήθεια ενός 4ψηφιου (γράμμα και 3 ψηφία) που φαίνεται εκεί ως security pre-code να κατεβάσουν ένα Renault radio code generator app στο android και να βρουν τον κωδικό που θα είναι 4 αριθμητικά ψηφία.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#644895 Ή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να το αλλάξεις με after market :iconcool:
Αργά η γρήγορα θα χαλάσει και θα ζητάνε κανά 300άρι για μτχ.
Ρίξε μια ματιά στο manual(του στερεοφωνικού) ίσως είναι γραμμένος εκεί ο 4ψήφιος. Στο δικό μου εκεί τον είχαν γράψει απο την αντιπροσωπεία. Τώρα δεν μου χρειάζεται :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#644896 ευχαριστω παιδια , ειναι του γειτονα ,τεχνοφοβικος , θα το κανω να φανει σαν μαγεία
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#644907
funkyreverend έγραψε:Να κοιτάξουν κάτω από το αποσπώμενο τασάκι, συνήθως εκεί κρύβεται γραμμένος ο κωδικός. (Edit είπες 2004 άρα το τασάκι είναι το ποτηράκι, άκυρο). Εναλλακτικά, στο πακέτο με βιβλίο οδηγιών, ταμπελάκι αυτοκόλλητο.



Πρωτοξαδερφια τα Nissan, και σ'αυτά χαραγμένος ο κωδικός στο συρταρωτο τασάκι ή στα πιο καινούρια με καρτελάκι συρραμενο στο manual και γραμμένος με στυλό σε κάποιο σημείο του από την αντιπροσωπεία.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#644922 ΚΑι στο δικο μας juke έχει τον κωδικό στο μανουαλ έχει μείνει από μπαταρία και το χρειαστηκαμε...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#669968 Πραγματική ερώτηση. Θεωρώ ότι θα είναι λίγος με τα σημερινά δεδομενα αλλά πόσο λίγος είναι για αστική χρήση;


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#669971 Για αστική χρήση, γιατί όχι; Και το Yaris έρχεται με τον 1000αρη πάντως, που φαίνεται αντίστοιχα ψόφιος.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#669974 Ο 90αρης παντως ειναι πολυ καλος σε clio 4. Και σε δυναμη και σε καταναλωση.

.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#669981
Anonymous Founder έγραψε:Για αστική χρήση, γιατί όχι; Και το Yaris έρχεται με τον 1000αρη πάντως, που φαίνεται αντίστοιχα ψόφιος.
Γενικα το έχω απορια με αυτούς τους βασικούς κινητήρες. Πότε δεν έδινα σημασία σε αυτές αλλά τελικά γιατί όχι;

Οι εταιρίες προσφέρουν σε 'δελεαστικες' τιμές βασικες εκδόσεις με κινητήρες μικρής ιπποδύναμης. Για κάποιον λόγο αυτές δεν τις κοιταει κανένας.


< >
Άβαταρ μέλους
By alexm
#669989 Το κλιο είναι Τούρμπο; Νομίζω ότι έβγαινε και με 90 άλογα, τουλάχιστον στην προηγούμενη γενιά.

Χρησιμοποιώ ως εταιρικό ένα κορσα καινούργιο 1200αρι ατμοσφαιρικό με 75 άλογα. Για μες τη πόλη είναι μια χαρά, αντίστοιχο με το mk7 fiesta 1.4 που ειχα πιο πριν.
Βέβαια καμία σχέση δεν έχει ούτε με το προηγούμενης γενιάς corsa 1.4t που έχουμε στην οικογένεια ούτε με polo 1.0tsi