Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#5076
belgarion έγραψε:εμείς οι Ρενάκηδες θα αναπολούμε πολύ συντομα όχι μονο την PGA αλλά ακόμη και τον Μανιατόπουλο :s_omg


Τον Μανιατοπουλο τον αναπολουμε απο την πρωτη μερα της PGA και των νεων συνεργατων τους.

SamatistaS έγραψε:Θα μπουν νέοι στο δίκτυο.
Απλά αναμονή τους επόμενους μήνες.
Αγρίνιο - Γιάννενα θα έχει σίγουρα. :s_cool


Αν ειναι οι νεοι που μπουν ειναι οι παλιοι δλδ οι Alpha Αutonet τοτε ειναι σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#5096 Φίλε Samatistas καλώς να ορίσουν αλλά πότε?Εμένα μου ήρθε επιστολή για ανάκληση,πρέπει να πάρω μια μέρα άδεια να πάω Πρέβεζα για έναν απλό έλεγχο,και αν δεν έχουν ανταλλακτικά ή χρόνο να το φτιάξουν να φάω και δεύτερη μέρα? :s_sad
Άβαταρ μέλους
By SamatistaS
#5225 Δεν γνωρίζω το πότε, αφού δεν έχω επαγγελματική σχέση με το χώρο.
Πάντως δεν νομίζω ότι θα αργήσουν να σκάσουν τα νέα ονόματα στις μεγάλες πόλεις.
Για την ανάκληση αν φτάσεις στην Πρέβεζα φρόντιζε να σου έχουν εξασφαλισμένα τα ανταλλακτικά.
Πάντως θεωρώ ότι είναι προσωρινή ταλαιπωρία.

@bibendum: Οι πληροφορίες μου λένε ότι Alpha Autonet/ΡΕΜΕΣ δε θα ξαναμπούν στο δίκτυο της Renault. Θα είναι έκπληξη το αντίθετο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#5511 μας έσκασε αυτό για το κλιό iv μας

Image
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#5571 Ναι Qsis ανακοινώθηκε πρόσφατα αυτή η ανάκληση για το Clio IV. Απλά να πεις σε όποιον πάει να απαιτήσει αλλαγή γιατί παρατηρείται το φαινόμενο να ελέγχουν και να λένε ότι δεν χρειάζεται αλλαγή κάτι.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#5586 να θα το προσέξουμε

(και του λεγα εγώ να πάρουμε polo :shifty: )
Άβαταρ μέλους
By Govus
#5591 Βλέπω επιστροφή Bagus και rafi, πλην όμως δίχως Renault :s_sad ... Same here, οι καιροί αλλάζουν...
Άβαταρ μέλους
By SamatistaS
#5702 O rafi προσωρινός είναι με το Mazda. Με το που πάρει το λελεδόχαρτο κάνει comeback στο clio του.
Άβαταρ μέλους
By Mark
#5846 Πήρα το Clio (3 tce) την περασμένη βδομάδα να κάνω μια βόλτα ύστερα από καιρό εδώ στην Τήνο που είμαι, και όπως είχα πάει στον περιφερειακό δρόμο σε μια στροφή αρκετά μεγάλη αλλά ανοιχτή με καμιά 50-60 χλμ απογοητεύτηκα πολύ από την αίσθηση. Μου φάνηκε πως έπαιρνε πολύ μεγάλες κλίσεις και δε μου άρεσε καθόλου. Ίσως τα έχουν φτύσει τα αμορτισέρ, δεν ξέρω. Έχει 62.000χλμ το αμάξι, και πριν 6 μήνες στο ΚΤΕΟ τουλάχιστον δεν είχανε καμία παρατήρηση σε αυτόν τον τομέα. Σίγουρα παίζει ρόλο και η αλλαγή των τροχών από 195/50 16 που φόραγε αρχικά σε 185/60 15 λόγω κόστους. Με τα 16άρια ήταν κάπως καλύτερη η κατάσταση. Αυτό που με χαλάει λιγάκι είναι πως η σύγκριση που κάνω είναι με το Yaris που φοράει 175/65 15 και έχει την απλή ανάρτηση, το οποίο στον ίδιο δρόμο πάει πολύ καλύτερα και σου εμπνέει μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας.
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#5971 Image

Απο εσωτερικό νέου Espace :yahoo:

Κι εξωτερικό με βαρύ καμουφλαζ ακόμα βέβαια. Πολύ κοντά στο πρωτότυπο όπως αναμενόταν

Image

Επίσης το νέο Renault Qashur :s_laughat

Image

Και μικρομεσαίο crossover λοιπον και περιμένουμε κι ένα πιο μικρό από το Captur
Τελευταία επεξεργασία από Orestisren και 09 Σεπ 2014, 14:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Alexis5
#5978 Επειδη εσυ εισαι καλυτερος συμβουλος απο εμενα μιας και εχεις και τα δυο αμαξια....

Αληθεια οταν μεσα σε στροφη πατησεις φρενο πως νιωθεις το Clio και πως το Yaris?

Eγω με το Yaris τρομαξα οταν αφησα το γκαζι μεσα σε στροφη... να φανταστεις πως μπηκαν τα ηλεκτρονικα... σε αντιθεση με το Clio που ακομα και με φρενο δεν ειχα καποιο κουνημα της ουρας!
Άβαταρ μέλους
By SamatistaS
#5986 @Orestisren
Άνοιξε το ένα νέο θέμα. Αφού πλησιάζει η άφιξή του.
Και λογικά θα δούμε και Ελλάδα έστω το 1.6 DCi.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#5987
Mark έγραψε:Ίσως τα έχουν φτύσει τα αμορτισέρ, δεν ξέρω. Έχει 62.000χλμ το αμάξι, και πριν 6 μήνες στο ΚΤΕΟ τουλάχιστον δεν είχανε καμία παρατήρηση σε αυτόν τον τομέα.


Στα ΚΤΕΟ δεν γίνεται και κανένας έλεγχος της προκοπής, στο δικό μου αυτοκίνητο για παράδειγμα, στο οποίο ξέρω ότι τα αμορτισέρ έχουν ψιλοτερματίσει, δεν υπήρξε παρατήρηση. Σίγουρα δεν βοηθούν και τα στενότερα ελαστικά, αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο που σου άφησε τόσο κακές εντυπώσεις το tce.
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#5999
SamatistaS έγραψε:@Orestisren
Άνοιξε το ένα νέο θέμα. Αφού πλησιάζει η άφιξή του.
Και λογικά θα δούμε και Ελλάδα έστω το 1.6 DCi.


Θεωρώ πως αν ισχύει αυτό που έχω διαβάσει ότι ο 1.6 dci 160 μπει σε μοντέλα απο D segment και πάνω, θα το δούμε στην Ελλάδα και με τα δύο αυτά μοτέρ. Σε βενζίνη μόνο δε θελω να φανταστώ να φορέσει κανα 1.2 Energy tce 130 :s_omg (γιατί κάπου το πήρε το μάτι μου)
Άβαταρ μέλους
By Bagus
#6059
Govus έγραψε:Βλέπω επιστροφή Bagus και rafi, πλην όμως δίχως Renault :s_sad ... Same here, οι καιροί αλλάζουν...


:s_sad

Ιανουαριο-Φεβρουαριο θα ψαχτουμε για 2ο αυτοκινητο οικογενειακως, Twingo Gt ή Clio 0.9 4 tce λεμε,αλλα ειναι νωρις ακομα.