Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#288515 Και να δειτε πως λειτουργουσαν τοτε οι αντιπροσωπειες με τις παχες αγελαδες.

Οταν ηταν νεο το κλιο και καπου στα 16000χλμ αν θυμαμαι καλα πηγα στο συνεργειο να τους ρωτησω τι συμβαινει το πηγαινελα του λεβιε ταχυτητων.
Μεσα μου λενε αλλαγη δισκου. Προφανως το αυτοκινητο δεν ειχε τιποτα αλλα τ αλλαζε ολα τοτε η μαβα.

Ολα στην εγγυηση προφανως
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#293982 Σε Renault Clio III βγάζει ειδική ένδειξη αν θέλουν αλλαγή τα τακάκια;
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#294418 Όχι.
Για τα πιο πανω λεβιές ταχυτητων στα ρενουδακια με ζωντανη 5η που αναλογα αν πατας γκαζι ειναι χαλαρος πισω ή καρφωμενος μπροστα αγαπη απλα :inlove:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#294578 Θενκ γιου.

Μήπως έχεις υπόψη σου ένδειξη κόστους;

Θέλω να δω αν αξίζει να ψαχτώ με μη εργοστασιακά.
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#294791 Ενδειξη φθοράς δεν έχουν. Ενδειξη κόστους τι εννοείς?
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#294793 Eddie σε clio2 με κανα 50αρι ημουν κομπλε απο τακακια. Μπορει να λεω και πολλα...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#294805 @orestisren Μπικικίνια ρε συ. :lol:
@bibendum θενξ. Δεν νομίζω ότι αξίζει να ψαχτώ...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#297430 Εικόνα

http://www.zougla.gr/automoto/news/arti ... -megane-rs
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#327131 Δεν θυμάμαι αν έχουμε χωριστό τοπικό για Megane, αλλά ας αναφέρω εδώ ότι το Ρενάκι μου έκανε το σέρβις των 4+ χρόνων, 43k km, όλα απροβλημάτιστα και όμορφα. Ren Meg III 1.4tce.

Να σημειώσω ότι στο εξ. συνεργείο Ηρακλείου όπου πραγματοποιήθηκε, μου άλλαξαν και μπουζί, που δεν το περίμενα στα ανωτέρω km. Μου είπαν ότι προβλέπεται αλλαγή στα 60k ή στα 4 χρόνια. Ακόμα δεν μου πολυ-κάθεται αλλά δε βαριέσαι, στο χαρτί των αλλαγών ανά σέρβις δεν αναφέρει χρόνια για τα μπουζί. Αναφέρει αλλαγή υγρών φρένων και ψυγείου στην 4ετία, που αν και τους το ανέφερα, μου είπαν δεν χρειάζεται, είναι ΟΚ :hmmm:

Επίσης, κατά την αρχική συνεννόησή μου τους ρώτησα τι λάδι θα βάλουμε, μου είπαν 5w40, όπως λέει ο κατασκευαστής, τους ρωτώ ELF, μου λένε ναι. Στο τέλος στην απόδειξη των ανταλλακτικών, είδα να αναφέρουν λάδι Shell Helix 5w30. Όταν το είδα και τους ρώτησα μου είπαν είναι περασμένος λάθος ο κωδικός και ότι μπήκε 5w40. Shell τους ρωτάω, όπως αυτό που αναγράφει η απόδειξη, Shell μου απαντάνε. :dizzy:

Να τσατιστώ τώρα ή μετά; Ή εγώ είμαι ο γκρινιάρης και ο υπερβολικός;

Κατά τα άλλα, όλα όμορφα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#327141 Νέο Ηράκλειο ή Ηράκλειο Κρήτης?
Άβαταρ μέλους
By sargus
#327162 Λογικά Ηράκλειο Κρήτης ή αλλιώς η πόλη με τους χειρότερους επαγγελματίες και τη χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#327166 Απλά ρωτάω γιατί το πιο γνωστό εξειδικευμένο Renault του Νέου Ηρακλείου το έχει συμμαθητής μου από το δημοτικό.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#327177 Εξουσιοδοτημένο εννοείς??
Εξειδικευμένο στο Νέο Ηράκλειο το Johnnys Service έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και θα μου κάνει εντύπωση να κάνει τέτοιες π@π@ριες :) :)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#327180 Αυτόν εννοώ. Έχει και ένα ωραιότατο Megane RS R26.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#327216 Ένα είναι το Ηράκλειο παίδες.. το σκέτο :lol:
Είναι σαν το άλλο που με ρωτάνε, όταν τους λέω από πού είμαι, "ποια Τρίκαλα;" Τα σκέτα τους λέω, χεχεχ.