Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#772341
Giuseppe Busso έγραψε:@Μπαρ

Android Auto/Apple Carplay δεν έχει;
Τα έχει ναι, αλλά μιας και ακόμα είχα δωρεάν αναβάθμιση το έκανα. Και γενικά έτσι όπως είναι η διάταξη στο rlink2, μπορείς να έχεις μισή οθόνη επάνω πλοήγηση ή απλά να δείχνει τοποθεσία και την άλλη μισή το ράδιο ή τη μουσική από το κινητό.

Δεν το θεωρώ τόσο τραγικό για να καταφύγω άμεσα στο Carplay

Για να πω την αλήθεια μου, και στο κατέβα από Τσεχία και στο πηγαινελα Πράγα, μου πέταξε κάποια στιγμή κάτι άκυρα (να στρίψω σε έξοδο ενώ έπρεπε να συνεχίσω ευθεία)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#772363
BARHonda έγραψε:Και γενικά έτσι όπως είναι η διάταξη στο rlink2, μπορείς να έχεις μισή οθόνη επάνω πλοήγηση ή απλά να δείχνει τοποθεσία και την άλλη μισή το ράδιο ή τη μουσική από το κινητό.


το ιδιο ειναι και στο R link των κλιο.
Το Γαλλικο που εχει την απλη οθονη medianav ,δεν μπορεις να το εχεις αυτο.


BARHonda έγραψε:
Για να πω την αλήθεια μου, και στο κατέβα από Τσεχία και στο πηγαινελα Πράγα, μου πέταξε κάποια στιγμή κάτι άκυρα (να στρίψω σε έξοδο ενώ έπρεπε να συνεχίσω ευθεία)


εγω το μονο ακυρο που εχω τσεκαρει, ειναι οτι δεν εχει το καινουριο τμημα της Θηβων στο υψος του Καματερου/Ιλιον.
Οταν περναω απο εκει δειχνει το αυτοκινητακι κλιο που εχει στο πλοηγηση να τρεχει μεσα σε χωραφια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#772378 Επειδή δεν θυμάμαι από το δικό μου, το νέο κομμάτι στα Τέμπη το έχει? Δεν θυμάμαι πότε το δώσανε στην κυκλοφορία
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#772379 δεν το θυμαμαι,μπορει και να μην το ειχε, αν το παραδωσαν μετα το 2018 που ειναι οι χαρτες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#772429
dimviii έγραψε:
BARHonda έγραψε:
Για να πω την αλήθεια μου, και στο κατέβα από Τσεχία και στο πηγαινελα Πράγα, μου πέταξε κάποια στιγμή κάτι άκυρα (να στρίψω σε έξοδο ενώ έπρεπε να συνεχίσω ευθεία)


εγω το μονο ακυρο που εχω τσεκαρει, ειναι οτι δεν εχει το καινουριο τμημα της Θηβων στο υψος του Καματερου/Ιλιον.
Οταν περναω απο εκει δειχνει το αυτοκινητακι κλιο που εχει στο πλοηγηση να τρεχει μεσα σε χωραφια. :lol:

Ακυρα εχει και το Google. Στην δουλεια δεν "βλεπει" την Νοταρα προς Αλεξανδρας και σε στελνει απο αλλου, μεχρι να φτασεις στο τελευταιο τετραγωνο οποτε ξαφνικα στην εμφανιζει ( περιμενα να βγαλει κατι σαν το τελος του κοσμου :lol: :lol: ) Οπως και στο σπιτι μου δεν εχει ολο τον δρομο που μενω.
Κι αν εχει 2 ακυρα σε περιοχες που γνωριζω βαλε ποσες θα εχει σε ολη την Αθηνα και σε πλοηγει απο αλλου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783491
dimviii έγραψε:
BARHonda έγραψε:Και γενικά έτσι όπως είναι η διάταξη στο rlink2, μπορείς να έχεις μισή οθόνη επάνω πλοήγηση ή απλά να δείχνει τοποθεσία και την άλλη μισή το ράδιο ή τη μουσική από το κινητό.


το ιδιο ειναι και στο R link των κλιο.
Το Γαλλικο που εχει την απλη οθονη medianav ,δεν μπορεις να το εχεις αυτο.


BARHonda έγραψε:
Για να πω την αλήθεια μου, και στο κατέβα από Τσεχία και στο πηγαινελα Πράγα, μου πέταξε κάποια στιγμή κάτι άκυρα (να στρίψω σε έξοδο ενώ έπρεπε να συνεχίσω ευθεία)


εγω το μονο ακυρο που εχω τσεκαρει, ειναι οτι δεν εχει το καινουριο τμημα της Θηβων στο υψος του Καματερου/Ιλιον.
Οταν περναω απο εκει δειχνει το αυτοκινητακι κλιο που εχει στο πλοηγηση να τρεχει μεσα σε χωραφια. :lol:


λοιπον παραγγειλα απο ενα τυπο στη Φλωρινα που βρηκα στο car.gr καρτα ρενω για το navigation R-Link με τους τελευταιους χαρτες του 2022-2023.
Ειναι η εκδοση V10.85 SD CARD Europe.
35 ευρω με 10 μεταφορικα με ελτα κουριερ.
Πηρα 2 καρτες με μεταφορικα στα 70 ευρω(επεσε παζαρι)
Μολις παραλαβω θα ενημερωσω.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#783496 Είναι με SD card το R-Link2? Δεν νομίζω

Σύμφωνα με το R-Link store, 12 Νοέμβρη λήγει η υπηρεσία αναβάθμισης και το TomTom traffic, περιμένω να δω σε τι ακριβώς θα μεταφραστεί αυτό, εάν θα έχω navigation (έστω το cruising mode) ή θα απενεργοποιηθεί πλήρως μέχρι να πληρώσω κάποια συνδρομή (η οποία και δεν ξέρω πόσο κοστίζει)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783497 R-Link εχω ,οχι R-Link2
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783498 https://bh.rlinkstore.com/registration/my-profile

Γιατι δεν κανεις εναν λογαριασμο εδω , να κατεβασεις την εφαρμογη και να ενημερωνεις τους χαρτες με ενα στικακι; :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783501
g8777 έγραψε:https://bh.rlinkstore.com/registration/my-profile

Γιατι δεν κανεις εναν λογαριασμο εδω , να κατεβασεις την εφαρμογη και να ενημερωνεις τους χαρτες με ενα στικακι; :s_dunno


γιατι εχω διαβασει πολλα προβληματα απο οσους το προσπαθησαν.
Εγω παιζει να καψω ολο το αυτοκινητο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#783502 Εμένα με το media nav όπως έγραψα πιο πάνω ήταν πολύ εύκολο τελικά. Απλά ηθελε μια μεγάλη βόλτα να περάσει τα data.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783504
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:https://bh.rlinkstore.com/registration/my-profile

Γιατι δεν κανεις εναν λογαριασμο εδω , να κατεβασεις την εφαρμογη και να ενημερωνεις τους χαρτες με ενα στικακι; :s_dunno


γιατι εχω διαβασει πολλα προβληματα απο οσους το προσπαθησαν.
Εγω παιζει να καψω ολο το αυτοκινητο. :lol:


Μάλιστα. :s_hang

Το Κλιο έχει θύρα sd ;

R link 2 δεν τρέχει; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783505
g8777 έγραψε:
Μάλιστα. :s_hang

:x

g8777 έγραψε:Το Κλιο έχει θύρα sd ;

εχει

g8777 έγραψε:R link 2 δεν τρέχει; :hmmm:

αυτο νομιζω δεν μπορει να το τρεξει,ειτε το εχει το συστημα r link 2 απο το εργοστασιο η εxει το r link.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783506 Μάλιστα. :shifty:
Τουλάχιστον έχει θύρα SD.

Μην πολυβασιζεσαι πάντως στο Navi της Ρεναουλτ, προτείνει κάτι αψυχολογητες διαδρομές ώρες ώρες. :vava:

Αν είναι τόσο σημαντική η πλοήγηση καλύτερα σύνδεσε το κινητό σου με ένα καλώδιο usb και παίξε με Google Maps μέσω Android Auto. :twisted:

Αν δυσκολεύεσαι πήγαινε οξω από κάνα παιδικό σταθμό να στο σεταρουν τα παιδιά. Να τους δώσεις και καραμέλα δώρο ε; Μην είσαι τσιπης. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#783514
g8777 έγραψε:
Αν δυσκολεύεσαι πήγαινε οξω από κάνα παιδικό σταθμό να στο σεταρουν τα παιδιά. Να τους δώσεις και καραμέλα δώρο ε; Μην είσαι τσιπης. :shifty:











































Εικόνα