Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#739503
markvag έγραψε:
dimviii έγραψε:
bibendum έγραψε:Πάψε ρε...τόσο φτηνά;

< >


ναι το ειχα ξαναγραψει.
Εαν αγορασεις ενα κλειδικαρτα με τον προγραμματισμο 230 ευρω.
Εαν κανεις 2 κλειδια 101 ευρω,λογω μιας προσφορας που εχουν. :lol:



Συγνώμη τώρα... Αν πάρω 2 κλειδιά, θα πληρώσω το 40% της τιμής για το 1;;;

:s_crazy :s_crazy

:s_shout :s_shout

Θέλω να γνωρίσω αυτόν που το σκέφτηκε.


Πολύ.


Oχι. Να γνωρίσεις αυτόν που αρχικά όρισε την τιμή στα 230 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#739567
Ove20 έγραψε:
Oχι. Να γνωρίσεις αυτόν που αρχικά όρισε την τιμή στα 230 ευρώ.


Αυτό το καταλαβαίνω. Το να έχεις μία captive αγορά και να την αρμέγεις είναι σύνηθης πρακτική (αν και άθλια).

Αλλά το να δίνεις τα 2 τεμάχια στην τιμή ... του μισού;; :lol: :lol: Αυτό θέλει εξαιρετικά δημιουργική σκέψη :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#740840 Κλειώ δήζελ IV --> όταν ανάβει λαμπάκι πόσα λίτρα έχει το ρεζερβουάρ;
Ντίμη;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740841 δεν εχω ιδεα.Στου γιου μου ειπε οτι στα 80 υπολειπομενα χλμ δεν ειχε αναψει ακομα.
Εσενα στα ποσα υπολειπομενα χλμ αναψε?
Άβαταρ μέλους
By edmond
#740842 Πάντως πάνω από 5-6lt -aka 100km range- υπολειπόμενο δεν πρέπει να έχει.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740843 στο Μεγκαν ποσα υπολειπομενα ειχε?
Στο κανγκου μια φορα εκει που εβγαλε παυλες καπου στα 80-90 χλμ ,δεν πρεπει να εκανα πανω απο 10-15 χλμ και εμεινε απο πετρελαιο. :x Μεσα στην Αττικη Οδο 11 το βραδυ.
Το πηγα με μιζα καπου 200-300 μετρα μεχρι να βγω στην εξοδο,και να παω να βαλω με μπετονακι σε βενζιναδικο.
Σκυλι η μιζα,εβγαλε μιζαριστο 300 μετρα ανηφορα. :metalo: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740846
dimviii έγραψε:στο Μεγκαν ποσα υπολειπομενα ειχε?
Στο κανγκου μια φορα εκει που εβγαλε παυλες καπου στα 80-90 χλμ ,δεν πρεπει να εκανα πανω απο 10-15 χλμ και εμεινε απο πετρελαιο. :x Μεσα στην Αττικη Οδο 11 το βραδυ.
Το πηγα με μιζα καπου 200-300 μετρα μεχρι να βγω στην εξοδο,και να παω να βαλω με μπετονακι σε βενζιναδικο.
Σκυλι η μιζα,εβγαλε μιζαριστο 300 μετρα ανηφορα. :metalo: :lol:

:lipsealed:
Τρελό! :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By edmond
#740858 Γύρω στα 6-7lt είχε το μεγκάν.
Με μίζα βάζαμε τα GD240 στον στρατό μπρός, χωρίς συμπλέκτη :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#740860
dimviii έγραψε:δεν εχω ιδεα.Στου γιου μου ειπε οτι στα 80 υπολειπομενα χλμ δεν ειχε αναψει ακομα.
Εσενα στα ποσα υπολειπομενα χλμ αναψε?


Λίγο πριν πάει σε παύλες έδειχνε κάτι του στυλ 120χλμ (μέση κατανάλωση 4,7 γιατί προφανώς το επηρεάζει).

Μια φορά που δεν μου έβγαινε το ρίσκαρα και έβγαλε 60-70χλμ (δεν ξέρω πόσα ακόμα είχε) πριν μπω βενζινάδικο.

edmond έγραψε:Πάντως πάνω από 5-6lt -aka 100km range- υπολειπόμενο δεν πρέπει να έχει.


Λογικό νούμερο --> οπότε 70-80χλμ μαξ για να μην ανεφοδιάζεις με μπιτονάκι.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#740863 Σε αρκετά αμάξια έχω δει στο βιβλιαράκι τους, τον συνδυασμό των 80αριών.
Με το που ανάψει λαμπάκι, έχεις 80 km range με 80km/h.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740864 Οφφ τοπικ, αλλα θελω να καυχηθω για την κωλοφαρδια μου. Συνηθως γκαντεμης ειμαι, οποτε επιτρεψτε μου :lol:

2 φορες εχω μεινει στη ζωη μου απο βενζινα...

Με το αμαξι οταν εσβησε, με τη φορα που ειχα μπηκα κατευθειαν σε βενζιναδικο.

Με το μηχανακι εμεινα σε μια μεγαλη ανηφορα. Με τη μια αναστροφη κι αφηνω να τσουλησει στον κατηφορο. Μολις σταματησε το τσουλημα, μενανε καμια 100αρια μετρα για το βενζιναδικο. Ελαφρως κατηφορικα ηταν, απλα οχι τοσο ωστε να τσουλαει το μηχανακι. Χαλαρο σπρωξιματακι δηλαδη!

:yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#740865 Νομίζω γαμάς καταλύτη αν μείνεις από βενζίνη ή κάτι τέτοιο;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#740872 Αν βάλεις μπρός σπρωχτός με 2α υποτίθεται πως σκίζεις τον καταλύτη καθώς πέφτει έστω και ελάχιστη άκαφτη βενζίνη.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740873 Μερικες φορες που εμεινα απο μπαταρια παντως, το εβαλα μροστα σπρωχτο χωρις δευτερη σκεψη, ενω ειχα ακουσει οτι κανει κακο στον καταλυτη. Κλαιν.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#740914 Νταξει οχι κλάιν φυσικα και μπορει να μειώσει την ζωή του καταλύτη ειδικα αν επιμένεις μετα την πρώτη προσπάθεια.