Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#551572
Bgs έγραψε:Καλησπερα σε ολα τα μελοι.
Ερωτηση για Renault Clio 3. Εχω προβλημα το Bluetooth. Ενω συνδεω το τηλεφωνο κανει συνεχεις και συχνες αποσυνδεσεις με διαφορες μαρκες κινητων οπως Samsung, Xiaomi κτλ. Εχω δοκιμασω να τα απεγκαταστησω και ξανα πολλες φορες. Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα ή καποια λυση??



Μου το κάνει και εμένα σε twingo 2 facelift & clio 4... Δεν έχω βρει λύση
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#553012
kostis20 έγραψε:Τελικά βρήκα ακόμα φθηνότερο Zafira..Να δούμε τι θα μου δώσουν...

< A3003 >
Τελικά Grand Scenic III 1,2 tce 85kw.7 θεσιο.
Τι να πω ,παίζει να είναι και το χειρότερο συγχρονο αμάξι που έχω οδηγήσει.Μονο στην εκμετάλλευση των χώρων ήταν καλό.Κατα τα άλλα τραγικό.Ποιοτητα και εργονομία μέσα χάλια, ορατότητα το ίδιο.Οι αναρτήσεις μέτριες από άνεση και το αμάξι τελικά βάρκα.Το τιμονι επισης εντέλως αναίσθητο ,αν και μπορεί να ευθύνονται τα χειμερινά ελαστικα..
Καλα ο κινητήρας ανύπαρκτος αλλά οκ ήταν ο βασικός.
Είχε και ένα GPS της Tom tom που δε καταλαβα αν ήταν εργοστασιακό ή όχι ,αλλά μπορούσες να το χειριστείς από τηλεκοντρόλ... :dizzy:
Επίσης το controler για τη κεντρική οθόνη σε παντελώς άκυρο σημείο ,έπρεπε να σκύψω και να τεντωθώ για να το φτάσω,ενώ ο πίνακας οργάνων ήταν δυσαναγνωστος και έπρεπε να γυρνάω όλη την ωρα σε menu για να δω ακόμα και το μερικό χιλιομετρητη ή πόσες στροφές είχα στο στροφόμετρο....Το start stop επίσης μπερδευόταν συνέχεια... :(
ΕικόναΕικόναΕικόνα

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#553269 Η μόδα του Scenic σαν ΙΧ, τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα πέρασε ανεπιστρεπτί...
Η πρώτη γενιά του πούλησε πολύ. Γενικά απροβληματιστο και είχε και εκείνο το ωραίο 4κινητο RX4.
Η δεύτερη γενιά πούλησε με την φόρα της πρώτης (γενιάς) αλλά είχε πολλά θέματα που είχε και το τότε παράξενο Megane.
Η τρίτη γενιά ήταν απόμερα στις εκθέσεις των αντιπροσωπιων. Κάποια "κοντά" πρέπει να κυκλοφόρησαν και στους δρόμους.
Η τέταρτη γενιά (η τωρινή) δεν ήρθε καν σαν έκθεμα...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#553275 Κομμάτια της τρίτης γενιάς, στάνταρ κυκλοφορούν περισσότερα εισαγωγής παρά "ελληνικά". Ευγενική προσφορά των μαντράδων βέβαια που τα φέρνουν με το κιλό.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#553286 Δε θα σκασουμε κιόλας που τελείωσε η μόδα αυτών των λεωφορείων.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#553303
Focusman91 έγραψε:Δε θα σκασουμε κιόλας που τελείωσε η μόδα αυτών των λεωφορείων.

< Note >

Μην κρίνεις απαραίτητα εξ ιδίων. Κάποιος με αυξημένες μεταφορικές ανάγκες κυρίως λόγω παιδιών τα οποία με την σειρά τους απαιτούν και περισσότερα μπαγκάζια, έχει πιο πολλές πιθανότητες να τα προτιμήσει έναντι απλών συμβατικών ιχ. Πολύ συγκεκριμένο target δηλαδή. Εντάξει δεν έχει πλημυρίσει ο κόσμος κιόλας με δαύτα.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#553306 Όταν πριν καμμιά δεκαετία ταλαιπωριόμουν αφάνταστα με το Clio II και δύο μικρά παιδιά, ζήλεψα πολύ όταν ο αδελφός μου πήρε ένα ελάχιστα μεταχειρισμένο Scenic II 1.6... Το αυτοκίνητο (όταν λειτουργούσε σωστά :help: ...) ήταν απίθανο και στο δρόμο και από άποψη χρήσης και εσωτερικών χώρων (ειδικά με την ηλιοροφή που είχε και το συγκεκριμένο). Παραλίγο μάλιστα να πάρω τότε ένα από τα τελευταία F/L με τον 1600άρη, σε μια εποχή που έπαιρναν σε εξουσιοδοτημένο ανταλλαγή το (πάντα άψογο :inlove: ) Clio με ...6000 € :dizzy: !!
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#553311 Γιώργο η μόδα τους ήταν χώροι, πρόσβαση, ορατότητα και λειτουργικοτητα. Βασικές ανάγκες για κάποιους. Και δυστυχως αντικατασταθηκε από μια άλλη μόδα χωρίς αυτά τα χαρακτηριστικά που με τα χρόνια μου φαίνεται και ανούσια.
Εξάλλου η ελληνική αγορά που για θέμα image έχει απορρίψει MPVs και SWs δεν είναι και το καταλληλοτερο δείγμα... άλλοι κόσμοι ακόμα τα προτιμούν.
Άβαταρ μέλους
By Xaris123
#557361 Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορω να βάλω το eco button στο renault clio expression έχει την υποδοχη για το κουμπί και το προγραμα στη οθόνη γίνεται? ?
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#573594 Ρεσιτάλ αηδίας, πραγματικά