Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#758370
Anonymous Founder έγραψε:Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Kadjar ήταν η μη δυνατότητα να το πάρεις με συστήματα ασφαλείας, χωρίς να υπερβείς λογικά χρήματα. Το αυτόματο με τον 1.3 με συστήματα ασφαλείας έβγαινε πάνω από 30Κ, κάνοντας το T-roc να φαίνεται ευκαιρία!
Να δούμε και την τιμή του Austral, που είναι και σχεδόν κατηγορία Tiguan βέβαια σε διαστάσεις.


Βέβαια, το Kadjar είναι και μία κατηγορία πάνω από το T-Roc... οπότε η διαφορά δεν είναι και παράλογη...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#758373 Ξεκινούσε φθηνότερα από το T-roc και η τιμή του εκτοξευόταν αν ήθελες αυτόματο και συστήματα ασφαλείας. Κοινώς, το placement στην αγορά ήταν διαφορετικό, θεωρώ πως το κοινό δεν είναι τόσο διαφορετικό. Όντως έχουν διαφορές στους χώρους για τους πίσω και τις αποσκευές, αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως μια κατηγορία πάνω. Μάλλον στο μισή θα έλεγα!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#758609 Ανταγωνιστής του Kadjar θεωρώ πως είναι το Tiguan και όχι το T-Roc. Γενικά, για το μέγεθος του, το έδιναν σε κάποια φάση σε πολύ καλή τιμή, παρόλα αυτά δεν είχε την αναμενόμενη επιτυχία, ειδικά αν το συγκρίνουμε με το αδελφό QQ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#761890
Άβαταρ μέλους
By edmond
#763342 Εκεί που λέει average 7.1lt/100km πήγα να δακρύσω λίγο αλλά κρατήθηκα :lol: .
Κατά τ' άλλα, πολλές αλλαγές, στα όρια του υπόπτου ειδικά σε ολικό βάψιμο και σαζμάν.
A, και αρκετούτσικα χλμ για το είδος-ύφος του αμαξιού.
Γενικά πάντως, πρέπει να είσαι λίγο...μερακλής για να δίνεις κοντά 700€ μόνο για ΤΚ αλλά οκ, περί ορέξεως :roll:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#763375 Σε βάθος 15ετίας και τόσων χιλιομέτρων, πολλά θα χρειαστούν αλλαγή/επισκευή

Στην τελική υπάρχουν και μηχανικοί να το τσεκάρουν να πουν την γνώμη τους εάν φαίνεται ύποπτο σε μερικούς
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#763971 εχω κανει κρατηση ονλαιν για 3ο κλιο.
Φουλ εξτρα τα παντα ολα,34κ χλμ 9/2018
πιστευω να μην γινει καμια λαλακια απο μεριας τους.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#763972 Πόσο το πουλάς? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#763973 Για σένα? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#767969

Ντίμης --> έφτιαξε la papare
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#769063 Εικόνα
Εικόνα




Αλλαγή μπαταρίας σήμερα στο Renault διότι δεν προλάβαμε να το κάνουμε στην Τσεχία λόγω έλλειψης ανταλλακτικού. Η μπαταρία όπως βλέπετε δεν είναι η αναμενόμενη για τα δεδομένα αυτοκινήτου μιας και για λόγους που ακόμα δεν έχω καταλάβει η εταιρεία επέλεξε να βάλει μία διπλή μπαταρία όπου η μία εκ των δύο είναι αυτή και η δεύτερη είναι κάτι πυκνωτές

Από λίγο διάβασμα σε αγγλικό φόρουμ υπάρχει ένα θέμα με αυτήν την DESS μπαταρία και δυστυχώς λόγω λογισμικού δεν μπορεί να μπει συμβατική επάνω.

Όσο καιρό έχω το αμάξι δεν έχει ενεργοποιηθεί ποτέ το start/stop και θυμήθηκα αυτό που είχε πει ο Busso περί start/stop και υγείας μπαταρίας

Εικόνα


Αυτό το σφάλμα απ’ότι μου είπανε είναι λόγω κακής κατάστασης μπαταρίας


Απομένει να δούμε με την καινούρια μπαταρία πως θα εξελιχθεί η κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#771145 Τελικά το σφάλμα ξαναβγήκε. Αγόρασα ένα OBD2 reader από σκρουτζ και ιδού τα αποτελέσματα

Εικόνα


Αισθητήρας λάμδα ή καταλύτης.

Θα δούμε όταν επιστρέψουμε Τσεχία
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#772243 Αναβάθμιση χαρτών GPS σήμερα

Εικόνα

Διαδικασία εύκολη. Θέλει ένα άδειο usb σε fat32, το βάζεις στο αυτοκίνητο και το αφήνεις 1-2 λεπτά να δημιουργήσει 2 φακέλους

Έπειτα, μπαίνεις στο Rlinkstore, φτιάχνεις account, βάζεις αριθμό πλαισίου, σου βγάζει τις παραπάνω πληροφορίες. Κατεβάζεις μία εφαρμογή σε PC/laptop, βάζεις το usb και ξεκινάει να κατεβάζει τους χάρτες (ήταν 8GB περίπου). Μόλις ολοκληρωθεί, πας στο αυτοκίνητο, ξεκινάς για μία βολτούλα 20-25 λεπτών, βάζεις USB και ξεκινάει την αναβάθμιση