Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#505129
Anonymous Founder έγραψε:Ο ξάδερφος με το δίλιτρο έχει κάνει πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα πάντως.
Και με φθηνό κιτ, της BRC, όχι κάποιο ακριβό με υγρό ψεκασμό.
Εγώ θα το έκανα πάντως , με σωστό κιτ και στην τελική, αν το πάρεις στο χέρι, ευκαιρία για μοτέρ STi από Japan import!


Διλιτρο ατμοσφαιρα?
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#505135
xenos έγραψε:Εύκολα κάνεις πράγματα όταν αφορά τα χρήματα του άλλου. :whistlink:


Δεν σε "κόβω" πολύ YOLO σήμερα. Γιατί έτσι; :lol:


Καλοτάξιδο Οβελιξ!!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#505137
junior gt έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ο ξάδερφος με το δίλιτρο έχει κάνει πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα πάντως.
Και με φθηνό κιτ, της BRC, όχι κάποιο ακριβό με υγρό ψεκασμό.
Εγώ θα το έκανα πάντως , με σωστό κιτ και στην τελική, αν το πάρεις στο χέρι, ευκαιρία για μοτέρ STi από Japan import!


Διλιτρο ατμοσφαιρα?
XT αυτόματο. Άρα turbo.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#505141 Πάντως ο εγκαταστάτης μου (συνεργείο Subaru) αναφέρει τα Forester ως τα πιο ευαίσθητα μοτέρ. Βέβαια, με καλό σύστημα (εγώ έχω ιταλικό BRC), ψεκασμό βενζίνης από τις 1500 σαλ και πρόσθετο στη βενζίνη, λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.
Προφανώς αν βάλεις ό,τι να 'ναι σε εγκαταστάτη μάπα, το ευαίσθητο μοτέρ δε θα την παλέψει καθόλου.
Τέλος πάντων, το ανέφερα γιατί υπάρχει εμπειρία και γιατί είναι ένα πολύ ωραίο αυτοκίνητο που είναι εντελώς ασύμφορο να το οδηγάς. Θα θέλει προσπάθεια για να μείνεις κάτω από τα 20 ευρώ ανά 100 χιλιόμετρα.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#505174 Πρώτη μέρα με το forester κι είμαι απλά ενθουσιασμένος. Μάλλον είναι το καλύτερο αυτοκίνητο που είχα ποτέ.
Σας ευχαριστώ για τις ευχές!!!
Υγραέριο προς το παρών είμαι αρνητικός αλλά ποτέ δεν λέω ποτέ πλέον. Είμαι ικανός να το πουλήσω αν δεν μπορώ να την παλέψω οικονομικά μαζί του. Προς το παρών θα το χαρούμε όσο μπορούμε!!
Την συντήρηση θα την κάνω μόνος μου λόγω επαγγέλματος με την βοήθεια του φίλου μου μηχανικού που πάμε μαζί υποστήριξη στους αγώνες. Ούτως η άλλως έχουμε ασχοληθεί με impreza αγωνιστικά.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#505183
Obelix έγραψε:Πρώτη μέρα με το forester κι είμαι απλά ενθουσιασμένος. Μάλλον είναι το καλύτερο αυτοκίνητο που είχα ποτέ.
Σας ευχαριστώ για τις ευχές!!!
Υγραέριο προς το παρών είμαι αρνητικός αλλά ποτέ δεν λέω ποτέ πλέον. Είμαι ικανός να το πουλήσω αν δεν μπορώ να την παλέψω οικονομικά μαζί του. Προς το παρών θα το χαρούμε όσο μπορούμε!!
Την συντήρηση θα την κάνω μόνος μου λόγω επαγγέλματος με την βοήθεια του φίλου μου μηχανικού που πάμε μαζί υποστήριξη στους αγώνες. Ούτως η άλλως έχουμε ασχοληθεί με impreza αγωνιστικά.

:s_thumbsup
πολυ καλή επιλογή, σου εύχομαι να το χαρείς!
το προηγούμενο Forester ήταν πολυ πιο "ενδιαφέρον" αυτοκίνητο απο το νέο, το οποίο υπερτερεί μόνο σε χώρους και άνεση στο ταξίδι. Εχασε ομως (κατα τη γνωμη μου) τον χαρακτήρα που δημιούργησε το φορεστερ.

Ημουν 'ετοιμος να το πάρω (το ΧΤ την τελευταία χρονια που πουλιόταν καινούριο), αλλά οικονομικοί-οικογενειακοί λόγοι με καθυστέρησαν οπότε έμπλεξα με τον πετρελαιοφονια :oops:

Το μόνο μειονέκτημα του αυτοκινήτου σου είναι το κόστος καυσίμου (τι να κάνουμε, το χαμόγελο πληρώνεται), αν σκεφτεις για αεριο να το διπλο-τριπλο σκεφτείς γιατι οι μποξερ είναι ευπαθείς. Δεν ξέρω αν ανέπτυξαν τα συστήματα υγραερίου, αλλά ειδα και βλέπω πάρα πολλά φορεστερ στο συνεργειο με προβλήματα που προέκυψαν απο το αέριο (ατμοσφαιρικά και τουρμπο)

ακομα εν :s_thumbsup απο μενα.
Πιες του το αίμα :metalo:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#505192 Καλορίζικο και καλοτάξιδο, θέλουμε και φώτο

< >
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#505195 Κατευθείαν χώμα! ΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#505196 Καλοτάξιδο το θηρίο σου!!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#505202 Ωραίο και κιμπαρικο, καλοταξιδο!

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#505222 Για αρκετούς βορειους ένα Forester παραδιπλα σε χωμάτινο αγώνα θυμίζει Hunter! ;)
(Εκείνου βέβαια είναι μπλε)

Πολυ ωραιο. Καλοταξιδο να 'ναι!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#505233 Kαλοτάξιδο!!!