Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#487875 Θα σου απαντήσουν οι πιο σχετικοί, αλλά πιστεύω ότι δεν θα σε συμφέρει να κάνεις μετατροπή από το να το πάρεις έτοιμο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#487877 Από το να παιδεύεσαι με μετατροπές, τροπέτα, κτλ (χώρια τον κάθε Ελληνα μάστορα, που πολλοί είναι μια ιστορία μόνοι τους), πάρε αυτό που θέλεις μεταχειρισμένο. Εφόσον βρεις ένα καθαρό αμάξι, μιλάμε για τάξεις μεγάθους πιο αξιόπιστο και σίγουρο ως προς το αποτέλεσμα.

Χώρια που η μεταπωλητική αξία ενός αμαξιού με μετατροπή από 1,5 σε 2,0 wrx (με κινητήρα από ένα μοντέλο και αμάξωμα από άλλο) θα είναι κάπου υπό του μηδενός... :lol:


ΟΚ, μπορεί να μην υπάρχει ο συνδυασμός που θέλεις να φτιάξεις (αμάξωμα από νέο μοντέλο, μοτέρ από παλιό), αλλά όπως είπα και πιο πάνω, αξιόπιστο, σίγουρο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#488047 εχεις προβλημα με το τεκμηριο?
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#505059 Αφού λίγο μετά το Πάσχα πουλήθηκε το Rallye, είχε έρθει η ώρα να πουληθεί και το Zafira και να αντικασταθεί με κάτι άλλο πιο ας πούμε ενδιαφέρον μιας και πλέον θα είχα μόνο ένα αυτοκίνητο.
Αφού είχα λιώσει στο car.gr αποφασίσαμε με την σύζυγο ότι ο αντικαταστάτης θα είναι το Skoda Yeti 1.8 tsi 4x4. Μιας και το Zafira δεν είναι και το πιο εμπορικό αυτοκίνητο και η αγγελία του δεν είχε τηλέφωνα είμασταν χαλαροί ότι τι θα πάμε να δούμε κάποια Yeti των αγγελιών από κοντά. Την προηγούμενη Πέμπτη στην δουλειά μου στέλνει ο tsilis στο viber μια αγγελία ένα subaru forester, το καλό το τουρμπάτο. Η πρώτη σκέψη δίλιτρο και καίει, γάματο. Σε λιγη ώρα πήρα τηλέφωνο "ανταλλαγή με Zafira; " "Ναι ελάτε να το δούμε ". Το απόγευμα της προηγούμενης Πέμπτης πήγα το είδα, το Σάββατο πήγα με την σύζυγο και τον κολλητό μου μηχανικό και το ελέγξαμε και πλέον είμαι ευτυχής κάτοχος (ελπίζω) Forester 2.0XT.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#505073 Είναι αμαξάρα πάντως. Βρες ένα σωστό συνεργείο (ρώτα και τον junior gt που έχει ένα sti) και δεν θα έχεις πρόβλημα.
Χειροκίνητο ή αυτόματο;
Καλά χιλιόμετρα! Πες λίγα περισσότερα για το αυτοκίνητο και βάλε και καμιά φωτογραφία!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#505074
Obelix έγραψε:. Το απόγευμα της προηγούμενης Πέμπτης πήγα το είδα, το Σάββατο πήγα με την σύζυγο και τον κολλητό μου μηχανικό και το ελέγξαμε και πλέον είμαι ευτυχής κάτοχος (ελπίζω) Forester 2.0XT.

< Note >

Δηλαδη μια τετραδα χωματινα και.............. :inlove:

Καλοταξιδο, καλοστριφτο, να το χαρειτε Χρηστο!
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#505076 Καλοριζικο. Τελεια επιλογη. Συνεργειο ΜΟΝΟ subaru Πειραιως. Ο, τι αλλη βοηθεια θες στειλε pm.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#505091
Obelix έγραψε:Αφού λίγο μετά το Πάσχα πουλήθηκε το Rallye, είχε έρθει η ώρα να πουληθεί και το Zafira και να αντικασταθεί με κάτι άλλο πιο ας πούμε ενδιαφέρον μιας και πλέον θα είχα μόνο ένα αυτοκίνητο.
Αφού είχα λιώσει στο car.gr αποφασίσαμε με την σύζυγο ότι ο αντικαταστάτης θα είναι το Skoda Yeti 1.8 tsi 4x4. Μιας και το Zafira δεν είναι και το πιο εμπορικό αυτοκίνητο και η αγγελία του δεν είχε τηλέφωνα είμασταν χαλαροί ότι τι θα πάμε να δούμε κάποια Yeti των αγγελιών από κοντά. Την προηγούμενη Πέμπτη στην δουλειά μου στέλνει ο tsilis στο viber μια αγγελία ένα subaru forester, το καλό το τουρμπάτο. Η πρώτη σκέψη δίλιτρο και καίει, γάματο. Σε λιγη ώρα πήρα τηλέφωνο "ανταλλαγή με Zafira; " "Ναι ελάτε να το δούμε ". Το απόγευμα της προηγούμενης Πέμπτης πήγα το είδα, το Σάββατο πήγα με την σύζυγο και τον κολλητό μου μηχανικό και το ελέγξαμε και πλέον είμαι ευτυχής κάτοχος (ελπίζω) Forester 2.0XT.

< Note >


Πολυ καλη επιλογή!
Καλοταξιδο!

Απο τις πιο all around επιλογές .

Θα το χαρειτε σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#505093 Ειδικά σε σχέση με το Yeti, μιλάμε για 8777 (επιεικώς) φορές καλύτερη επιλογή.
Από τα αγαπημένα μου αυτοκίνητα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#505094 Καλοτάξιδο! Πολύ κοστοβόρο όμως. Αν ενδιαφέρεσαι για υγραέριο, στείλε μου μήνυμα. Έχω κορυφαίο εγκαταστάτη που είναι ΚΑΙ συνεργείο Subaru. Γενικώς όμως έχει ευαίσθητο μοτέρ.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#505097 Υγραεριο σε δυομισαρι σουμπαρου? :help:
Στο στοιχημα το εχουν κλειδωσει να παιξεις να παρεις το μοτερ στο χερι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#505099 Δεν έχει σημασία. Θα κανει οικονομία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#505120 Ο ξάδερφος με το δίλιτρο έχει κάνει πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα πάντως.
Και με φθηνό κιτ, της BRC, όχι κάποιο ακριβό με υγρό ψεκασμό.
Εγώ θα το έκανα πάντως , με σωστό κιτ και στην τελική, αν το πάρεις στο χέρι, ευκαιρία για μοτέρ STi από Japan import!
Άβαταρ μέλους
By xenos
#505123 Εύκολα κάνεις πράγματα όταν αφορά τα χρήματα του άλλου. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#505125 Πριν πειραματιστεις....
Υπαρχει το http://www.scooby.gr κ το foresterclub.gr ( ισως με συνδρομη αυτο) , για να παρεις ιδέες, γνώσεις κ εμπειρίες.