Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By edmond
#809224 Όχι πως ο δρόμος δεν υποστηρίζει τα 150 χαλαρά, αλλά αν το κλείδωνες στα 135 ξέρωγω, πόσο λιγότερο θα έκαιγε;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#809225
Νίκος Παππάς έγραψε:
Scotch έγραψε:Όχι βέβαια. Το νόμιμο + ό,τι κλέβει το κοντeur.

< >

Τοσο πολυ κλεβει; :shifty: :shifty:

:shifty:

Νίκος Παππάς έγραψε:
Κατι σαν 15τοσο βλεπω στο κακοσβησμενο :ninja:


:whistlink:


Δεν βλέπεις καλά


< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#809227
edmond έγραψε:Όχι πως ο δρόμος δεν υποστηρίζει τα 150 χαλαρά, αλλά αν το κλείδωνες στα 135 ξέρωγω, πόσο λιγότερο θα έκαιγε;
Ίδια διαδρομή με kamiq 1.5 dsg και CC στα 125 έκαψα 4,9 (χωρίς κίνηση)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#809229
Dimsabas έγραψε:Σπύρο, είσαι ντεφορμέ. Από εσένα περίμενα μόνο έναν πολλαπλασιασμό: 10 λίτρα επί 1.9 = 19 ευρώ τα 100!

Εταιρικο και τσαμπα βενζινη..

Asimov έγραψε:Ίδια διαδρομή με kamiq 1.5 dsg και CC στα 125 έκαψα 4,9 (χωρίς κίνηση)


Ιδιοκτητο και δικη σου η βενζινη...
:s_wink
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#809232 Είναι τεράστια η διαφορά σε κατανάλωση αετοί τα 125 στα 150.δεν ξέρω αν είναι διπλάσια, είναι όντως μεγάλη.
Συμφωνώ για το diesel, είναι μονόδρομος ακόμη για τέτοιο προφίλ χρήσης.
Για μια στο τόσο, καλύτερη η βενζίνη και ας κόψεις λίγο ρυθμό αν χρειαστεί.
Γιατί σε καθημερινή λειτουργία, δεν συγκρίνεται για μένα το ένα με το άλλο.
Άλλοι πάλι, τους αρέσει πολύ η λειτουργία του diesel.
Για το δικό μου προφίλ που είναι κάθε μέρα σε κίνηση στην Αθήνα και 1-2 ταξίδια εκτός το μήνα, δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να μην διαλέξεις την πιο ήρεμη λειτουργία της βενζίνης, τους λιγότερους κραδασμούς, την ησυχία κλπ.
Θα πω επίσης πως το κέρδος σε χρόνο, είναι μικρό, θεωρώ πως μπορείς να πας με τα όρια χωρίς στο τέλος να αργήσεις και τόσο πολύ. Τα +20χλμ στην μωτ, πάνω απ όλα έχουν αντίκτυπο στο πορτοφόλι πάρα στο χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#809236 Ναι, δεν έχει νόημα να πας πιο γρήγορα, ειδικά με παιδιά στο πίσω κάθισμα

ΕΕΠ όντως η ησυχία είναι ανεκτίμητη, αν και δεν πιστεύω ότι το αντίστοιχο diesel είναι ιδιαίτερα θορυβώδες
Άβαταρ μέλους
By g8777
#809237 Σκωτε.

Σε κλέβει το κοντέρ.

Αλλά μη φοβού.


Δεν είμαστε ρουφιάνοι ρε. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#809242
Asimov έγραψε:Ναι, δεν έχει νόημα να πας πιο γρήγορα, ειδικά με παιδιά στο πίσω κάθισμα

ΕΕΠ όντως η ησυχία είναι ανεκτίμητη, αν και δεν πιστεύω ότι το αντίστοιχο diesel είναι ιδιαίτερα θορυβώδες
Σωστός.

Άλλωστε αν η διαδρομή περιλαμβάνει διόδια και έχεις pass, θα φτάσεις ούτως η άλλως γρηγορότερα από κάποιον που πηγαίνει με 150 αλλά πληρώνει με παραδοσιακό τρόπο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#809245
Dimsabas έγραψε:Σπύρο, είσαι ντεφορμέ. Από εσένα περίμενα μόνο έναν πολλαπλασιασμό: 10 λίτρα επί 1.9 = 19 ευρώ τα 100!
Εγώ όμως τα έχω προπληρώσει όλα με την αγορά ;-)

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#809698 5:19 οδήγηση, μια ώρα φόρτιση (αρκούσε και μισή ώρα συνολικά, αν φόρτιζα overnight Θεσσαλονίκη). Κόστος θα ξέρω όταν γυρίσω. Έφυγα με 75%, οπότε αν επιστρέψω με λιγότερο η διαφορά θα είναι το κόστος καυσίμου (κοντά στο 0), δεδομένου ότι ακόμη οι φορτίσεις στους SuCs είναι δωρεάν.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#809707 Edit.

Δεν σβήστηκε τίποτα,απολογουμαι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#809759 Ανταπόκριση από την επιστροφή Εικόνα

< >