Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#804054
Scotch έγραψε:Πρώτη* επαφή σήμερα με το service της tesla. Καμία σχέση η εξυπηρέτηση και η γενική αντιμετώπιση σε σχέση με αυτή των παραδοσιακών "αυτοκινηταράδων" (). Το τουπέ και η δήθεν ευγένεια που συναντάς σε άλλους, απλά δεν υπάρχει. Μου το παρέδωσαν και με γεμάτο γεζεγβουάγ, είχαν βάλει και σκούπα που δεν είχα χρόνο να βάλω. Άψογοι. Μακάρι να διατηρηθούν έτσι.

*είχα ξαναπάει για αξεσουάρ

< >

Πες κι αλλα βρε Σπυρο. Λαδια πηγες δικα σου ή εβαλαν αυτοι δικα τους; :shifty:

Ποσο πηγε το μαλλι; :shifty:

Τι αξεσουαρ ειχες βαλει; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#804066 Χωροταξικά είναι στο συγκρότημα της FMS. Αλλά ΔΕΝ είναι το συνεργείο της FMS, είναι χώρος μες το συγκρότημα που νοικιάζει η Tesla με δικούς της τεχνικούς.

https://www.tesla.com/el_GR/findus/list/services/Greece
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#804099
Νίκος Παππάς έγραψε:Πες κι αλλα βρε Σπυρο. Λαδια πηγες δικα σου ή εβαλαν αυτοι δικα τους; :shifty:


Από λάδια, 2 ψεκάσιες wd40 σε κάθε μεντεσέ. Της αντιπροσωπείας, δεν είχε χρόνο να ψάξει έξω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#804101 Ναι, στον χώρο της fms πήγα. Όπως είπαν τα παιδιά εκεί, είναι σε καλό δρόμο για να μετακομίσουν σε δικό τους χώρο. Για να δούμε.

Για tyre rotation και ζυγοστάθμιση πήγα Νίκο. Κόστος 59 ευρώ. Μπορούσα πιο φθηνά έξω, αλλά είχα μεγαλύτερη εμπιστοσύνη να το κάνουν αυτοί και ήθελα να κάνω και κάποιες ερωτήσεις αλλά να δουν και το αυτοκίνητο, να κάνουν ένα τσεκ. Λάδια δικά τους γιατί δεν ήξερα το ιξώδες

Τελικά θα ξαναπάω γιατί ένα τσικ τσικ που τους ανέφερα πως έκανε το κάθισμα σε ορισμένες θέσεις (δεν το έκανε αυτή τη φορά, κλασικά), ήθελαν να το εξαλείψουν. Είναι τόσο ανεπαίσθητο που δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθώ παραπάνω (εκείνοι όμως "επέμεναν").

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#804103
Scotch έγραψε:Για tyre rotation και ζυγοστάθμιση πήγα Νίκο. Κόστος 59 ευρώ. Μπορούσα πιο φθηνά έξω, αλλά είχα μεγαλύτερη εμπιστοσύνη να το κάνουν αυτοί και ήθελα να κάνω και κάποιες ερωτήσεις αλλά να δουν και το αυτοκίνητο, να κάνουν ένα τσεκ. Λάδια δικά τους γιατί δεν ήξερα το ιξώδες
< >


Ναι σε βουλκανιζατερ θα πληρωνες λιγοτερα αλλα ζυγοσταθμιση θα κανανε ο,τι να 'ναι. Τσαμπα πραγμα και μακαρι να μην πληρωσετε ποτε περισσοτερα .


Τελικα ολοι Τεσλα θα παρουμε αργα η γρηγορα :shifty: :oops:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#804106
Scotch έγραψε:Ναι, στον χώρο της fms πήγα. Όπως είπαν τα παιδιά εκεί, είναι σε καλό δρόμο για να μετακομίσουν σε δικό τους χώρο. Για να δούμε.

Για tyre rotation και ζυγοστάθμιση πήγα Νίκο. Κόστος 59 ευρώ. Μπορούσα πιο φθηνά έξω, αλλά είχα μεγαλύτερη εμπιστοσύνη να το κάνουν αυτοί και ήθελα να κάνω και κάποιες ερωτήσεις αλλά να δουν και το αυτοκίνητο, να κάνουν ένα τσεκ. Λάδια δικά τους γιατί δεν ήξερα το ιξώδες

Τελικά θα ξαναπάω γιατί ένα τσικ τσικ που τους ανέφερα πως έκανε το κάθισμα σε ορισμένες θέσεις (δεν το έκανε αυτή τη φορά, κλασικά), ήθελαν να το εξαλείψουν. Είναι τόσο ανεπαίσθητο που δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθώ παραπάνω (εκείνοι όμως "επέμεναν").

< >
Με το τσικ-τσικ έχω κι εγώ το ίδιο θέμα επαναληψιμότητας. Αν το εντοπίσετε, ενημέρωσε.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#804107 Παρόλο που δεν έκανε κιχ στη βόλτα που κάναμε, το τσέκαραν μετά και μου άλλαξαν το μοτέρ του καθίσματος, που ήταν εύκολο και είχαν. Είπαν όμως πως δεν είναι βέβαιο πως εκεί οφείλεται ο θόρυβος γι αυτό και προχώρησαν σε παραγγελία νέου πλαισίου καθίσματος. Οπότε τώρα είμαστε στη φάση αναμονής του ανταλλακτικού.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#804211 Ωπ, θυμήθηκαν στη Tesla τα κλασικά στρόγγυλα τιμόνια και είπαν να τα δώσουν σαν επιλογή αντί για το έκτρωμα το yoke? :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#804381 Χθες άνοιξαν οι ταχυφορτιστές της Tesla στη Λάρισα (8 στο σύνολο). Οπότε πλέον το Αθήνα-Θεσσαλονίκη θα βγαίνει με δύο στάσεις για ψιλο, και όχι για χοντρό :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#804388
Serf έγραψε:Χθες άνοιξαν οι ταχυφορτιστές της Tesla στη Λάρισα (8 στο σύνολο). Οπότε πλέον το Αθήνα-Θεσσαλονίκη θα βγαίνει με δύο στάσεις για ψιλο, και όχι για χοντρό :lol: :lol: :lol:


Τρεμε Ντιμη :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#804440
Serf έγραψε:Χθες άνοιξαν οι ταχυφορτιστές της Tesla στη Λάρισα (8 στο σύνολο). Οπότε πλέον το Αθήνα-Θεσσαλονίκη θα βγαίνει με δύο στάσεις για ψιλο, και όχι για χοντρό
Δε συμφέρει να κινείσαι με 110 αντί για 130 για να βγει μονοκοπανιά το Αταλάντη-Θεσσαλονίκη;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#804445 Και να πάμε και καμιά τουαλέτα.