Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#860359
GTS έγραψε:superchargers πληρωνεις ή εχεις credit?


Έχω ακόμα πολλά credit, προς ώρας όλα τζάμπα
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#861592 Λοιπόν, πριν από λίγο μπήκα σε ένα Tesla taxi στην Βιέννη για να πάω αεροδρόμιο. Model S μου είπε ο οδηγός ότι ήταν. Κάτι ανέφερε για 400+ άλογα(τώρα που γκουγκλάρω ταιριάζει ένα P85 σε αυτά που ανέφερε). Έσκασε μία καλή γκαζιά και ομολογώ η επιτάχυνση ήταν βαρβάτη, ένιωσε παραπάνω από 400 κατεμέ, ίσως να είναι η ροπή που είναι άμεση που μπερδεύει. Δεν μπορώ να φανταστώ τα 1000 του Plaid πως θα νιώθουν. Εσωτερικό μπροστά πιο ωραίο από τα υπόλοιπα τέσλα που έχω δει φωτογραφίες, ένα μεγάλο tablet (αρκετά αρκετά μεγάλο) ως κεντρική κονσόλα αλλά και ψηφιακά όργανα μπροστά από το τιμόνι, όχι το ανύπαρκτο που έχω δει σε άλλα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#861603
BARHonda έγραψε:Δεν μπορώ να φανταστώ τα 1000 του Plaid πως θα νιώθουν


Πραγματικά, δεν μπορείς να φανταστείς πώς είναι τα 1.420 Nm του Plaid. Μόνο αν το ζήσεις.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#861604
Dimsabas έγραψε:
BARHonda έγραψε:Δεν μπορώ να φανταστώ τα 1000 του Plaid πως θα νιώθουν


Πραγματικά, δεν μπορείς να φανταστείς πώς είναι τα 1.420 Nm του Plaid. Μόνο αν το ζήσεις.


Εμενα που τελευταια μου αρεσουν οι γκουμουτσες σε σχημα και που οσο πιο πολλα αλογα ακουω, τοσο πιο "αλογισια" μου γινεται απο κατω, το Tesla Model X Plaid ειναι το μονο που θα γουσταριζα πολυ να κανω μερικες βολτουλες :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#861611
Dimsabas έγραψε:Ναι, θα σε χάλαγε ένα M3 Performance.


Βρε οτιδηποτε καλυτερο απο τη γρια που εχω τωρα, προφανως δε θα με χαλαγε :lipsealed:

Απλα για να στο πω αλλιως... Αν μου λεγανε τωρα "υποχρεωτικα το αμαξι σου θα ειναι ενα ηλεχτρικο" (* + *) η επιλογη μου θα ηταν αυτη η γκουμουτσα το Tesla Model X Plaid με τα 1000φευγα αλογα.

* και οτι ποτε δε θα μαθει αυτο το μυστικο ο Ντιμης που θα με ξεσκιζε στη γλωσσοφαγια μετα :shifty:
+
* ουτε ο Τζι που θα με εβγαζε προγραμμα παντου οτι "χαλασα" κι εγω κι εγινα απο τους "αλλους" :shifty:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#861668 superchargers credits δινουν ενα ποσο με την αγορα; πως μπορεις να αποκτησεις;

Αθηνα μονο στο Golden Hall υπαρχουν; Στην αντιπροσωπεια Τεσλα πως φορτιζουν τα αυτοκινητα;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#861684
GTS έγραψε:superchargers credits δινουν ενα ποσο με την αγορα; πως μπορεις να αποκτησεις;

Αθηνα μονο στο Golden Hall υπαρχουν; Στην αντιπροσωπεια Τεσλα πως φορτιζουν τα αυτοκινητα;
Με wallbox (AC) και σούκο.

.
Άβαταρ μέλους
By skous
#861702
GTS έγραψε:superchargers credits δινουν ενα ποσο με την αγορα; πως μπορεις να αποκτησεις;

Αθηνα μονο στο Golden Hall υπαρχουν;
Δεν δινουν εκτος αν το στο παραδώσουν με 30-40% φόρτιση.
Αθήνα ναι μόνο golden hall


< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#861999 Κατανάλωση 13.7 KWh/100Km, επομένως 430 Km αυτονομία για το μικρό μοντέλο και 570Km για το LR!
Θυμάμαι παλιότερη συνέντευξη του Musk που έλεγε ότι δεν τον ενδιαφέρει να βάλει μεγαλύτερες μπαταρίες, γιατί έτσι και αλλιώς τα υπάρχοντα μοντέλα έχουν την επιθυμητή αυτονομία. Τελικά μάλλον ισχύει!

Άβαταρ μέλους
By skous
#862063 Εξαρταται πώς το οδηγείς

Πχ το τελευταίο τριμηνο εμενα είναι στα 20,5 :)


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#862106 16 εγώ, Μ.Ο. από τότε που το πήρα :innocent: