Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#520432 Τι γαμάτο αμαξάκι!!!
Κι εγώ θέλω!!!
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#556119 H σχεδίαση του Ignis φαίνεται ότι δεν ξεκίνησε από λευκό χαρτί. Προηγήθηκε το Alto (και σαν Mazda Carol).ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#556139 Είπαμε (ο vespas μου το θύμισε δλδ)

Suzuki fronte απο τα παρελθόντα χρόνια.
https://www.autozine.org/Archive/Suzuki ... Cervo.html
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#624097 Σταματάει η εισαγωγή του Jimny στην EU? :hmmm:

Αν ισχύει, αναρωτιέμαι τι κινητήρα θα του φορέσουν για να ξαναρχίσει να ρίχνει στα αυτιά τα ευρωπαικά... :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#624100 Θα το φέρουν ως επαγγελματικό.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#624101 Από το 2021 τέλος με αυτόν τον κινητήρα.
Ήδη είναι στα πλάνα της Suzuki από το 21 όλα τα μοντέλα της στην Ευρώπη να είναι μόνο υβριδικά.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#624106 Τι να το κάνουμε το επαγγελματικό καρντιά μου?
Κάτι θα βρουν να του βάλουν για να ξαναπουλήσουν ως επιβατικό...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#624187 Άντε και Αγροτικό Μηχάνημα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#624702 swift sport γιόκ ?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#648348 Καινούριο Suzuki Ignis με βελτιωμένη μπαταρία, με υπερτριπλάσια χωρητικότητα! :metalo:
https://www.in2life.gr/indulgence/car/a ... ybrid.html
Η οικονομία καυσίμου ενισχύεται περαιτέρω όταν συνδυαστεί με το σύστημα Suzuki Hybrid που τροφοδοτείται από μπαταρία ιόντων λιθίου εξαιρετικής ενεργειακής απόδοσης με χωρητικότητα που έχει επεκταθεί από 3Ah σε 10Ah.
:s_wacko :s_wacko

Πριν δηλαδή η μπαταρία ήταν 3Αh (τρία) αμπερώρια; Δηλαδή, περίπου όσο ένα μεγάλο Powerbank. :lol:
:lol:

Ενδεικτικά, μια μπαταρία 12V, 10A είναι αυτή που έχει μια μοτοσυκλέτα και η οποία προφανώς είναι το 1/4 ενός μέσου αυτοκινήτου. Αυτό το πράγμα δηλαδή, επιτρέπεται να λέγεται Hybrid; Μήπως είναι ώρα να γίνει κάτι και να μην δηλώνει ο καθένας ό,τι γουστάρει;
:help: :help:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648349 48βολτο δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#648353 Ακομα δεν βλέπεται.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#648354
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό το πράγμα δηλαδή, επιτρέπεται να λέγεται Hybrid; Μήπως είναι ώρα να γίνει κάτι και να μην δηλώνει ο καθένας ό,τι γουστάρει;
:help: :help:


Να γίνει πιο ρεαλιστική η EU στους ρύπους...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#648359
drdino έγραψε:48βολτο δεν είναι;

Δεν έχω ιδέα. Και 48βολτο να είναι, πάλι μιλάμε για πολύ μικρή μπαταρία, στα 10Αh. Χοντρικά θα είναι σαν μια αντίστοιχη αυτοκινήτου 12V;