Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By sargus
#509386
Deleted User 1 έγραψε:To θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κινητικότητα από Ιταλία μεριά στο budget μου. :(


Σε τι αναφέρεσαι; Νέα Giulietta θα ήθελες; Την Giulia δεν την κοιτάς καν (ναι, με λίγα παραπάνω λεφτά);
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509486 Η Giulia είναι απίστευτη και με διορθώσεις στα σημεία στο επομενο fl, θα είναι μακράν του δεύτερου (για τα γούστα μου) το καλύτερο αυτοκίνητο της κατηγορίας. Και πάλι όμως είναι μεγαλύτερη απ' ότι θέλω και έχω βαρεθεί να κουβαλάω χώρους και βάρος που δε μου χρειάζονται.

Όπως και να χει το μόνο αυτοκίνητο από καινούρια το οποίο θα περιμένω είναι η επόμενη Giulietta. Διαφορετικά θα πάω σε κάτι τύπου Leon Cupra ή i30N ώστε να μεγιστοποιήσω το vmf και να μην εξαντλήσω το θεωρητικό budget.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#509489 Δεν σκέφτεσαι καθόλου σουβλάκι;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#509490 Ίσως είναι κοντά στο budget σου και το megane rs
Άβαταρ μέλους
By elteo
#509496
Andreasdik έγραψε:Ίσως είναι κοντά στο budget σου και το megane rs


γαμεί! :metalo:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509497
EDDIE_147 έγραψε:Δεν σκέφτεσαι καθόλου σουβλάκι;

Κι άλλο? 10 χρόνια βαρέθηκα. Θέλω αμάξι με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Ιδανικά θέλω μία εκσυγχρονισμένη 147.

Andreasdik έγραψε:Ίσως είναι κοντά στο budget σου και το megane rs

Καλή περίπτωση λόγω κυβισμού αλλά πιστεύω θα παίξει στο 40αρι οπότε δεν το συζητάμε. Εκτός αυτού δε με τρελαίνει κιόλας εμφανισιακά. Πιο εύκολα θα πήγαινα σε 308 GT αν και δύσκολα τελικά θα επέλεγα semi hot hatch όταν στα ±30Κ υπάρχουν τα Cupra και i30N.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#509523
Deleted User 1 έγραψε:Η Giulia είναι απίστευτη και με διορθώσεις στα σημεία στο επομενο fl, θα είναι μακράν του δεύτερου (για τα γούστα μου) το καλύτερο αυτοκίνητο της κατηγορίας. Και πάλι όμως είναι μεγαλύτερη απ' ότι θέλω και έχω βαρεθεί να κουβαλάω χώρους και βάρος που δε μου χρειάζονται.

Όπως και να χει το μόνο αυτοκίνητο από καινούρια το οποίο θα περιμένω είναι η επόμενη Giulietta. Διαφορετικά θα πάω σε κάτι τύπου Leon Cupra ή i30N ώστε να μεγιστοποιήσω το vmf και να μην εξαντλήσω το θεωρητικό budget.
Αυτά τα 2 που λες όμως μάλλον πρέπει να τα αποφασίσεις μέσα στο 2018, το Λεον αλλάζει και το i30N δεν ξέρουμε αν θα έχει τέτοια τιμή και το 2019

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509525 Πριν τα τέλη 2019, μην πω αρχές 2020 δε μπορώ να πάρω ούτε πατίνι. Οπότε ότι υπάρχει τότε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509552 17-18 χιλιάρικα θεωρείς πως θα πάρεις για το Q5 σε δύο χρόνια από τώρα; Θεωρώ πως θα είναι στην καλύτερη περίπτωση λίγο πάνω από 10Κ.
:s_dunno
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509555 Τώρα ακόμα πιάνει 20Κ στρογγυλά το δικό μου. Σε 1-1.5 χρόνο πιστεύω θα πιάνει 17-18 εάν δε προκύψει κάτι τρομακτικό στην αγορά αλλά και στο ίδιο το αυτοκίνητο.

Για λιγο πάνω από 10Κ απλά δεν το δίνω και το αφήνω να κάθεται για τις 2-3 φορές το χρόνο που το καβαλάει ο πατέρας μου και χαίρεται.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509623
Deleted User 1 έγραψε:Τώρα ακόμα πιάνει 20Κ στρογγυλά το δικό μου. Σε 1-1.5 χρόνο πιστεύω θα πιάνει 17-18 εάν δε προκύψει κάτι τρομακτικό στην αγορά αλλά και στο ίδιο το αυτοκίνητο.

Για λιγο πάνω από 10Κ απλά δεν το δίνω και το αφήνω να κάθεται για τις 2-3 φορές το χρόνο που το καβαλάει ο πατέρας μου και χαίρεται.
Κοίταξα στο car.gr από περιέργεια και είδα πως όντως οι τιμές που ζητούνται είναι αυτές που λες.
Από εκεί και μετά, εμένα μου φαίνεται ρίσκο για κάποιον να αγοράσει αυτοκίνητο 10ετιας και με τόσα χιλιόμετρα, για τόσα λεφτά.
Εντύπωση μου έκανε επίσης πόσα πολλά είναι προς πώληση.
Όπως και να 'χει, ίδωμεν και καλή πώληση όταν και αν το αποφασίσεις!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#510259 Υπ'όψιν οτι σε 1,5 χρόνο τα καύσιμα θα είναι ακριβότερα με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην "ευκολία" πώλησης ενός γρήγορου μεν , ενεργοβόρου αυτοκινήτου δε .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#516322 https://www.drive.gr/news/ypoptos-gia-a ... o-tes-audi