Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356991 Έχει πολλές διαβαθμίσεις. Νομίζω ξεκινάει από 150€ και φτάνει ψηλά.

Εμένα διόρθωση χρώματος (ουσιαστικά αφαιρεί αράχνες), προστασία, μοτέρ, θόλοι-πάτωμα-αναρτήσεις-ζάντες εντός εκτός,εσωτερικό (restoration δέρματα συν προστασία κτλ) μου χει πει απ' το τηλέφωνο ένα 500αρικο. Η τιμή είναι ενδεικτική όμως αν δε δει το αμάξι από κοντά άρα μπορεί να είναι και περισσότερα. Μ' αρέσει όμως η δουλειά του, τουλάχιστον όσο μπορώ να καταλάβω από φώτο στο fb, και με τον Swell εκτός πλάνου μιας και ήταν απαράδεκτα αγενής απ' το τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#357086
Deleted User 1 έγραψε:
...3) Ντύσιμο το τιμόνι με νέο δέρμα...



...ολα τα αλλα καλα, αυτο ΜΗΝ το κανεις. Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που γραφεις, (πχ οτι εισαι ψειρας με το εσωτερικο των αυτοκινητων, το θες λουσατο, φορτωμενο και καλα κανεις...)
θα σε δυσαρεστησει κατι τετοιο, οσο καλης ποιοτητας και εαν ειναι το δερμα, ΔΕΝ θα εφαρμοζει τελεια πανω στο τιμονι και δεν θα μπορει επουδενι να ταιριαξει την εργοστασιακη εμφανιση, αποχρωση και υφη...

Καλυτερα να ψαξεις για ελαφρως -το δυνατον- μτχ τιμονι. Απλως δεν ξερω τι παιζει με τον αεροσακο, αν παει πακετο ή μπορεις να το βρεις/βαλεις πχ ξεχωριστα, κρατωντας τον δικο σου...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357088 Σιγουρα, δεν μπορεί να ταιριάξει πάνω στο τιμόνι, χάλια θα είναι.

Εικόνα

Εικόνα

Χάλια το τιμόνι μου
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#357096
Κίκιζας . έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:
...3) Ντύσιμο το τιμόνι με νέο δέρμα...



...ολα τα αλλα καλα, αυτο ΜΗΝ το κανεις. Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που γραφεις, (πχ οτι εισαι ψειρας με το εσωτερικο των αυτοκινητων, το θες λουσατο, φορτωμενο και καλα κανεις...)
θα σε δυσαρεστησει κατι τετοιο, οσο καλης ποιοτητας και εαν ειναι το δερμα, ΔΕΝ θα εφαρμοζει τελεια πανω στο τιμονι και δεν θα μπορει επουδενι να ταιριαξει την εργοστασιακη εμφανιση, αποχρωση και υφη...

Καλυτερα να ψαξεις για ελαφρως -το δυνατον- μτχ τιμονι. Απλως δεν ξερω τι παιζει με τον αεροσακο, αν παει πακετο ή μπορεις να το βρεις/βαλεις πχ ξεχωριστα, κρατωντας τον δικο σου...


Νιώθεις την ασυνέχεια σε αυτά που λες ε?
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#357098
drdino έγραψε:Σιγουρα, δεν μπορεί να ταιριάξει πάνω στο τιμόνι, χάλια θα είναι.


...στην μπανανια στο εφτιαξαν? :whistlink:

P.S Το συγκεκριμενο οπως βλεπω στην φωτο μπορει να εχει τελεια εφαρμογη, αλλα ΟΕΜ εμφανιση εμενα δεν μου φαινεται και αυτη ηταν αλλη μια επισημανση στην δημοσιευση μου...
Τελευταία επεξεργασία από Κίκιζας Γρηγόρης και 25 Ιαν 2017, 22:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#357099
Κίκιζας . έγραψε:
...ολα τα αλλα καλα, αυτο ΜΗΝ το κανεις. Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που γραφεις, (πχ οτι εισαι ψειρας με το εσωτερικο των αυτοκινητων, το θες λουσατο, φορτωμενο και καλα κανεις...)
θα σε δυσαρεστησει κατι τετοιο, οσο καλης ποιοτητας και εαν ειναι το δερμα, ΔΕΝ θα εφαρμοζει τελεια πανω στο τιμονι και δεν θα μπορει επουδενι να ταιριαξει την εργοστασιακη εμφανιση, αποχρωση και υφη...

Καλυτερα να ψαξεις για ελαφρως -το δυνατον- μτχ τιμονι. Απλως δεν ξερω τι παιζει με τον αεροσακο, αν παει πακετο ή μπορεις να το βρεις/βαλεις πχ ξεχωριστα, κρατωντας τον δικο σου...

Διαφωνώ. Έχω δει δουλειές που είναι άψογες αλλιώς δε θα το συζητούσα. Σου βάζει δε, ότι υλικό θες. Τρυπητό δέρμα, απλό, αλκαντάρα, τα πάντα όλα. Το κόστος δεν ξεπερνά τα 100€ (όταν για νέο τιμόνι χωρίς αερόσακο πάμε στα 400+) και η διαδικασία προσθαφαίρεσης του τιμονιού/αερόσακου είναι αστεία. Για την ακρίβεια θα το βγάλω μόνος μου και θα το πάω στο μάστορα.

Άβαταρ μέλους
By mirage
#357102
Κίκιζας . έγραψε:
drdino έγραψε:Σιγουρα, δεν μπορεί να ταιριάξει πάνω στο τιμόνι, χάλια θα είναι.

...στην μπανανια στο εφτιαξαν? :whistlink:


P.S Το συγκεκριμενο οπως βλεπω στην φωτο μπορει να εχει τελεια εφαρμογη, αλλα ΟΕΜ εμφανιση εμενα δεν μου φαινεται και αυτη ηταν αλλη μια επισημανση στην δημοσιευση μου...

Γιατι δεν το ηθελε ΟΕΜ. Νοιωσε

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#357105
mirage έγραψε: Γιατι δεν το ηθελε ΟΕΜ. Νοιωσε

< >


...αλλο αυτο...επισης να μυρισω τα νυχια μου, οχι, χλωμο...Το "νιωσε" κολλαει αλλου οχι εδω.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#357107 Καλα δεν ειναι πυρηνικη φυσικη. Ολο το τιμονι ειναι μη ΟΕΜ οχι μονο το δερμα.
Νιωσε λεω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#357109
drdino έγραψε:

Εικόνα

Χάλια το τιμόνι μου


...τρικολορε ραφες αλα Μ-car βλεπω... :shifty:


@mirage

1) οκ, το ειδα απο την αρχη με το carbon look, αλλα και τι εγινε, μονο με υπονοουμενα θα επικοινωνουμε δηλαδη?

2) ...μπααα, "i'll pass" που λεν και στο χωριο μου...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357110 Ό,τι θέλεις πετυχαίνεις.
Άβαταρ μέλους
By fot
#357117 Στέφανε, βάζεις βαθιά το χέρι στην τσέπη και τοποθετείς τιμόνι από το καινούργιο TT. Πανέμορφο και με κατάλληλη κωδικοποίηση παίζει.

Thank me later.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#357144 Απαπα...πρώτον όσο κάνει αυτό το τιμόνι κάνουν όλες οι δουλίτσες που θέλω να κάνω και δεύτερον δεν πάει τέτοιο τιμόνι στο φορτηγό. Πιο εύκολα έβαζα κάνα τέτοιο...

Εικόνα

:s_tongue
Άβαταρ μέλους
By GTS
#357216 Νομιζω και στο εργοστασιο το δερμα στο τιμονι με το χερι το περνανε, αρα δεν θα υπαρχει λογος να μην το ξαναφτιαξουν καλα αλλα πρεπει να ειναι καλο το μαστορι.

@Στεφαν βαλε Ναπα δερμα.