Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By nass
#27931 "Τελειωμένα" silent block διαπιστώνονται με οπτικό έλεγχο ? :hmmm:

Στην οδήγηση κάνουν θόρυβο και προσθέτουν ασάφεια στο τιμόνι.
Στο συνεργείο αν μη τι άλλο θέλει κούνημα (φάση "κρεμιέμαι από το ψαλίδι" :lol: )
Άβαταρ μέλους
By edmond
#27943
kostis20 έγραψε:Καλα πας ακόμα αντιπροσωπεια?Aυτοι πήραν προχθ΄ές 220 ευρω για μπροστα τακακια σε ενα allroad :lol: :lol:
Αληθεια τωρα ,ακους καποιο θόρυβο απο τις αναρτησεις?

210 ευρω χρειαζονται για αλλαγη εμπρος τακακια σε octavia 5 RS!!!

τα σινεμπλοκ οκ δεν ειναι και πολυ δυσκολο να καταλαβεις αν χρειαζονται αλλαγη.
γεγονος ομως ειναι οτι η προσεγγιση απο τους μηχανικους ειναι εντελως εναντιον της...τσεπης μας.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#28195
CPP έγραψε:....

Με το θέμα του call center, ενώ η γραμματέας είναι εξυπηρετικότατη, έχουν μεγάλο πρόβλημα. Εγώ πλέον κλείνω απ' το site τους online, παίρνω και το 5% της έκπτωσης και δεν έχει ούτε αναμονή ούτε τίποτα. Αν έχεις γράψει και καμιά παρατήρηση σε παίρνουν πίσω για λεπτομέρειες.

Τώρα σε ότι αφορά το smart pack, σινεμπλοκ κτλ τα ακούω λίγο πίπες αυτά που σου λένε, όπως και ότι για αυτοκίνητο αντικατάστασης θέλει εύκολα 2 βδομάδες πριν να έχεις κλείσει. Οπως και να έχει εάν δεν είσαι ευχαριστημένος δεν υπάρχει κανένας λόγος να συνεχίσεις να πηγαίνεις. Εάν δεν απατώμαι μιλάμε για ένα Α4 2.0Τ οπότε δεν νομίζω ότι δεν μπορούν εύκολα να το αναλάβουν ένα κάρο εξειδικευμένοι που υπάρχουν. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#28346 ερωτηση.
το Q3 (νεοαφιχθεν) του boss εχει τις ταπες στον μπροστα προφυλακτηρα για τα πιτσιλιστιρια.
φωτα xenon δεν εχει και ισχυριζεται οτι απλα υπαρχουν για τις ακριβοτερες εκδοσεις οπου υπαρχει ο σχετικος μηχανισμος.
γινεται αυτο? υπ' οψιν πως δεν τον εχω και πολυ της...εμπιστοσυνης στα λεγομενα του περι 4τροχων.
τα πιτσιλιστιρια λειτουργουν μαζι με αυτα του παρμπριζ?
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#28351 Δεν ξερω γιατι και αν υπαρχουν στο Q3, παντως δεν μου φαινεται απιθανο καθως και στη C4 που εχουμε υπαρχουν χωρις να εχει xenon.
Αν θυμαμαι καλα πιτσιλανε οταν ειναι ανοιχτα τα φωτα και χρησιμοποιησεις τα πιτσιλιστιρια του παρμπριζ.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#28425
edmond έγραψε:ερωτηση.
το Q3 (νεοαφιχθεν) του boss εχει τις ταπες στον μπροστα προφυλακτηρα για τα πιτσιλιστιρια.
φωτα xenon δεν εχει και ισχυριζεται οτι απλα υπαρχουν για τις ακριβοτερες εκδοσεις οπου υπαρχει ο σχετικος μηχανισμος.
γινεται αυτο? υπ' οψιν πως δεν τον εχω και πολυ της...εμπιστοσυνης στα λεγομενα του περι 4τροχων.
τα πιτσιλιστιρια λειτουργουν μαζι με αυτα του παρμπριζ?

Στα φώτα λειτουργουν με του παρμπριζ.Τη πρώτη φορά και μετά καθε 5 πλυσίματα του παρμπιζ,εφοσον τα φώτα είναι ανοιχτά.Και το allroad που έχουμε έχει πιτσιλιστιρια χωρίς xenon.Οπότε πρέπει να τα δοκιμάσεις.Στα "off road" είναι ξεχωριστό στοιχείο εξοπλισμου και μπαίνει και μόνο του.
Άβαταρ μέλους
By Goldmund
#28426
kostis20 έγραψε:
edmond έγραψε:ερωτηση.
το Q3 (νεοαφιχθεν) του boss εχει τις ταπες στον μπροστα προφυλακτηρα για τα πιτσιλιστιρια.
φωτα xenon δεν εχει και ισχυριζεται οτι απλα υπαρχουν για τις ακριβοτερες εκδοσεις οπου υπαρχει ο σχετικος μηχανισμος.
γινεται αυτο? υπ' οψιν πως δεν τον εχω και πολυ της...εμπιστοσυνης στα λεγομενα του περι 4τροχων.
τα πιτσιλιστιρια λειτουργουν μαζι με αυτα του παρμπριζ?

Στα φώτα λειτουργουν με του παρμπριζ.Τη πρώτη φορά και μετά καθε 5 πλυσίματα του παρμπιζ,εφοσον τα φώτα είναι ανοιχτά.Και το allroad που έχουμε έχει πιτσιλιστιρια χωρίς xenon.Οπότε πρέπει να τα δοκιμάσεις.Στα "off road" είναι ξεχωριστό στοιχείο εξοπλισμου και μπαίνει και μόνο του.

...όντως έτσι είναι στα Audi, και είναι πολύ λογικό για εκτός δρόμου οχήματα.
Άβαταρ μέλους
By CPP
#28713 Για να είμαι δίκαιος σήμερα το απόγευμα που παρέλαβα υπήρχε μια σακούλα μεσα με ολα τα ανταλλακτικά που αλλαχθηκαν και όντως τα σινεμπλοκ ήθελαν αλλαγή, όπως και τα μπουζι, ενω υπήρχαν και 300ml λάδι που δεν χρησιμοποίησαν απο κουτί ενός λίτρου.
Μπορεί να μην το είχα καταλάβει πριν το αυτοκίνητο ειναι πιο ήσυχο στις λακκούβες.

Btw που τα πετάνε ολα αυτά? μπουζι, φίλτρα, σινεμπλοκ κλπ?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#28718 Τα αφήνουν στο συνεργείο πριν φύγουν για να ανακυκλωθουν

Sent from Corsair's brick
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#28790 Τον τελευταίο κάνα χρόνο όντως το κάνουν αυτό και ευτυχώς γιατί δεν αφήνουν παρουσία του πελάτη στο συνεργείο και μπορεί ο καθένας να βάλει διάφορα με το μυαλό του. Εμένα πάντως 2 φόρες δεν μου έχουν δώσει να πάρω σπίτι το mechatronic! :shifty:

Κόστος σινεμπλόκ? Κυρίως τα εργατικά που φαντάζομαι θα είναι πολύ περισσότερα απ' το κόστος των ανταλλακτικών.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#28835
CPP έγραψε:Για να είμαι δίκαιος σήμερα το απόγευμα που παρέλαβα υπήρχε μια σακούλα μεσα με ολα τα ανταλλακτικά που αλλαχθηκαν και όντως τα σινεμπλοκ ήθελαν αλλαγή, όπως και τα μπουζι, ενω υπήρχαν και 300ml λάδι που δεν χρησιμοποίησαν απο κουτί ενός λίτρου.
Μπορεί να μην το είχα καταλάβει πριν το αυτοκίνητο ειναι πιο ήσυχο στις λακκούβες.

Btw που τα πετάνε ολα αυτά? μπουζι, φίλτρα, σινεμπλοκ κλπ?

Πόσο ήρθε ο λογαριασμος?
Άβαταρ μέλους
By CPP
#28854 Service γενικό + μπουζι 350
Σινεμπλοκ 4 τεμάχια 320
Λακουβα στο αριστερό φτερό 250
Αλλα το βράδυ παρατήρησα οτι το αριστερό φανάρι ειναι γεμάτο υγρασία! Την καντεμια μου μεσα...... Κάτι μ@λ@κι@ έκαναν.
Περιμένω απο Δεύτερα να ξαναπάω...... Ήμαρτον ρε παιδί μου.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#28859 Μήπως στο έπλυναν με πιεστικό;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#28860
CPP έγραψε:Service γενικό + μπουζι 350
Σινεμπλοκ 4 τεμάχια 320
Λακουβα στο αριστερό φτερό 250
Αλλα το βράδυ παρατήρησα οτι το αριστερό φανάρι ειναι γεμάτο υγρασία! Την καντεμια μου μεσα...... Κάτι μ@λ@κι@ έκαναν.
Περιμένω απο Δεύτερα να ξαναπάω...... Ήμαρτον ρε παιδί μου.

Σου έκαναν έκπτωση λόγω παλαιότητας?