Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#372166
babakos έγραψε:Παντως το κανάλι του τύπου (chrisfix) στο youtube εχει πολύ πράγμα ..

Κι εγώ έχω κολλήσει. Κοιτάω τώρα επισκευές ζάντας. Έχω δουλέψει ελάχιστα απ' το πρωί! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#373600 Audi A4 B6 (2004) έσβησε εν κινήσει στην εθνική και ταυτόχρονα νέκρωσε όλο το ταμπλό, τα αλάρμ όμως δούλεψαν. Αφού σταμάτησε στην άκρη ξαναπήρε μπρος και συνέχισε το ταξίδι. Έχει κάποιο γνωστό θέμα το συγκεκριμένο μοντέλο για να ξεκινήσει από εκεί το ψάξιμο;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#373601
Γιώργης έγραψε:Audi A4 B6 (2004) έσβησε εν κινήσει στην εθνική και ταυτόχρονα νέκρωσε όλο το ταμπλό, τα αλάρμ όμως δούλεψαν. Αφού σταμάτησε στην άκρη ξαναπήρε μπρος και συνέχισε το ταξίδι. Έχει κάποιο γνωστό θέμα το συγκεκριμένο μοντέλο για να ξεκινήσει από εκεί το ψάξιμο;


:s_sarcastic
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 08 Μαρ 2017, 23:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#373602 Το περίμενα αυτό :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#373608 αντλία βενζίνης;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#373609 Θα περιμενα αυτοκινητο του 21ου αιωνα να εχει fail safe συστηματα για τετοια ενδεχομενα. Ακου εκει εσβησε στην εθνικη :help:
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#373624
mousatos έγραψε:αντλία βενζίνης;

Αν ήταν αντλία θα έσβηνε και το ταμπλό;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#373634 Με σβυστή μηχανή γιατί όχι;
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#373650 Οκ δεν ξέρω, απλά θεώρησα πιο πιθανό να είναι κάτι ηλεκτρονικό.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#373655
mousatos έγραψε:Με σβυστή μηχανή γιατί όχι;


Γιατί να σβήσει το ταμπλό (λαμπάκια, οθόνες, ταχύμετρο κλπ) αν απλά σβήσει ο κινητήρας; Το ηλεκτρικό σύστημα του αυτοκινήτου παραμένει σε λειτουργία κανονικά.

Μάλλον κάποιο ηλεκτρονικό εγκεφαλικό έπαθε το αυτοκίνητο και με το επανεκκίνηση διορθώθηκε.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#373714 Αν σβήσει ο κινητήρας εν κινήσει από μηχανικό ή τροφοδοσία κλπ ανάβουν όλα τα λαμπάκια στο ταμπλό, όπως όταν ανοίγουμε διακόπτη.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#373715 Μου έχει τύχει ακριβώς το ίδιο. Ο ένας πόλος της μπαταρίας ήταν χαλαρός και σε κάποια ανωμαλία του δρόμου έχασε επαφή στιγμιαία.
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#374169 Ευχαριστώ παιδιά, θα ενημερώσω αν βρεθεί τι έφταιξε.