Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#371784 Έχω βάλει ήδη το φίλο που έχει το μαγαζί δίπλα να ψαχτεί για κάμερες. Αν και δύσκολα να τους έχει πιάσει επί το έργο γιατί τους κρύβει το αμάξι. Το μόνο που θα μπορούσαμε να δούμε είναι καμιά φάτσα να εμφανίζεται πίσω από το αμάξι. Αν και η μία φάτσα είναι άχαστη. Είχε μαλλί σαν του Φελαϊνί. Κι αυτός να μην το χει κάνει, ξέρει ποιος από το παρεάκι του το χει κάνει.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#371789
Deleted User 1 έγραψε:Έχω βάλει ήδη το φίλο που έχει το μαγαζί δίπλα να ψαχτεί για κάμερες. Αν και δύσκολα να τους έχει πιάσει επί το έργο γιατί τους κρύβει το αμάξι. Το μόνο που θα μπορούσαμε να δούμε είναι καμιά φάτσα να εμφανίζεται πίσω από το αμάξι. Αν και η μία φάτσα είναι άχαστη. Είχε μαλλί σαν του Φελαϊνί. Κι αυτός να μην το χει κάνει, ξέρει ποιος από το παρεάκι του το χει κάνει.

σου ευχομαι να τον βρεις. :metalo: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#371914 1.5 μηνα αφου ειχα παρει το clio, βρηκα το αυτοκινητο ετσι περιμετρικα. Φτερο, πορτα, κατω απο το πισω παραθυρο...γυρω γυρω...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#371915 Πραγματικά για θάνατο.... πόσα σκατά κουβαλάνε στο κεφάλι τους!?
Έρχομαι για μάρτυρας υπεράσπισης αν θες Στεφαν...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#371916 Περαστικά :-( (τι να πρωτοπεί κανείς γι αυτά τα κ@λόπαιδα)

Δύο βαθιές γρατζουνιές, μήκους 5cm, μας είχαν κάνει το 1ο βράδυ που πήραμε το κορσάκι. Επειδή μετακίνησαμε λίγο τη μηχανή-καβάντζα του γείτονα...

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#371922 Λοίπον έβλεπα αυτό πριν λίγο



Εξ όψεως μοιάζει πολύ με την περίπτωση μου. Ειδικά στην μπροστά πόρτα νομίζω ότι μπορεί να δουλέψει. Τα μάζεψα τα υλικά από ebay και θα κάνω μία προσπάθεια. Ούτως ή άλλως χαμένα δε θα πάνε μιας που το φροντίζω και μόνος μου το αμάξι.

Η |λογοκρισία| είναι ότι θα με πάει πίσω αυτή η ιστορία σε άλλα σχέδια που είχα για το αμάξι, ειδικά αν στο τέλος χρειαστεί να επισκεφθώ και φανοποιό. :x
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#371940 Απ το αφτι και στον πατερα του. Δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

<
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#371962
Dimsabas έγραψε:Άντε και βρήκες τον ένοχο. Τι θα κάνεις;



Σπάσιμο χεριού και χαρακιές στο κούτελο.
Τι άλλο? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#372093
Deleted User 1 έγραψε:Λοίπον έβλεπα αυτό πριν λίγο



Εξ όψεως μοιάζει πολύ με την περίπτωση μου. Ειδικά στην μπροστά πόρτα νομίζω ότι μπορεί να δουλέψει. Τα μάζεψα τα υλικά από ebay και θα κάνω μία προσπάθεια. Ούτως ή άλλως χαμένα δε θα πάνε μιας που το φροντίζω και μόνος μου το αμάξι.

Η |λογοκρισία| είναι ότι θα με πάει πίσω αυτή η ιστορία σε άλλα σχέδια που είχα για το αμάξι, ειδικά αν στο τέλος χρειαστεί να επισκεφθώ και φανοποιό. :x

Εγώ τα φοβάμαι λίγο αυτά πας για καλύτερα και καταλήγεις χειρότερα αν σου μείνει καμιά θαμπάδα στο χρώμα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#372126 Πολύ πιθανό αλλά τι είχαμε τι χάσαμε. Τα 60€ από τα υλικά? Κλάιν, αυτά θα τα ξαναχρησιμοποιήσω. Αν μείνει θαμπάδα πας στο φανοποιό για κανονική βαφή και τέλος. Αν και δεν είμαι πεπεισμένος ότι χρειάζεται φανοποιό. Ίσως αρκεί και detailer που ούτως ή άλλως θέλω να πάω το αμάξι.

Εγώ περισσότερο φοβάμαι μην είναι καλό το αποτέλεσμα και μετά πωρωθώ και αρχίσω την εφαρμογή σε όλο το αμάξι και φάω κάνα 2μέρο σ' αυτή τη δουλειά! :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#372147 Το γυαλοχαρτο αφαιρει το βερνικι. Αρα δεν θελεις να κανεις ολο το αμαξι γιατι μετα θα εχεις αλλα προβληματα (παθων). Καντο τοπικα μονο να βγαλεις μερικες γρατζουνιες που δεν ειναι βαθιες. Τι αλλες αστες μεχρι να βρεθει ευκαιρια για βαψιμο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#372151 Δεν εννοώ να περάσω με γυαλόχαρτο όλο το αμάξι ρε συ! Έλεος! :lol: Εννοώ να κάνω γυάλισμα και waxing για αράχνες κτλ. Απλά μετά φοβάμαι μη μπω σε τρυπάκι να ψάχνω pads, αλοιφές και στο τέλος το κόστος πάει όσο ενα επαγγελματικό detailing.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#372159 Παντως το κανάλι του τύπου (chrisfix) στο youtube εχει πολύ πράγμα ..
Άβαταρ μέλους
By GTS
#372160 Οπως θα ειδες στο βιντεο για να φυγουν οι γρατζουνιες στο βερνικι πρεπει να το αφαιρεσεις. Και το γυαλισμα με μηχανημα λιγο πολυ αυτο κανει, αφαιρει ελαχιστο βερνικι.