Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#615374 Τίποτα δε πρόλαβα ακόμα να πάω συνεργείο.
Το έσβησα και ξαναναψε...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#615882 https://twitter.com/Tetbury_Classic/sta ... 6442302464
Άβαταρ μέλους
By g8777
#615883 Καλα δεν ειδε ολοκληρο πιστονι παρατημενο στο δρομο και το πατησε; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#615943 Σε ένα δικό μας αουντί προ αμνημονεύτων ετών πήραμε ευτυχώς ευτυχώς ευτυχώς μόνο και λέω μόνο τις βαλβίδες στο χέρι

Ίσα που νιώθω και τυχερός μετά από αυτό που είδα :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#616358 Πολύ φαρδύ.... :s_omg ...ότι και καλά αυτό τώρα είναι κατηγορίας σούπερμινι. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#616371 Ισχύει. Αρκετά μεγαλύτερο από το προηγούμενο, ειναι πλέον "Α3". Μέχρι να βγάλουν του χρόνου το νέο Α3 που σίγουρα θα είναι μεγαλύτερο από το τωρινό.
Επίσης πολύ πιο άνετο μέσα σε χώρους παρά την πολύ μαυρίλα του σε πλαστικά, δέρματα και υφάσματα. Η φαρδιά πίσω κολώνα και τα μαύρα υλικά δίνουν μια στενάχωρη αίσθηση.
Σίγουρα βαρύτερο από το προηγούμενο αλλά μια χαρά και το 1,6d.
Στα της τιμής τα έχω γράψει παραπάνω...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#618576 Τελικά βαλβίδα PCV ήταν το φωτάκι κινητήρα.Κόστος 80 ευρώ με τοποθέτηση.
Καθυστέρησα λιγάκι γιατί δεν είχα και πολύ χρόνο αλλά κυρίως γιατί ο μηχανικός που το πάω συνήθως για λάδια φίλτρα δεν έβρισκε με τίποτα τι είναι.Τελικά κατέληξε ότι ήταν τσιμούχα στροφάλου :dizzy: οπότε έπρεπε να κατέβει το σασμάν και μάλλον να αλλαχθεί και σετ συμπλέκτη.Κόστος πάνω από 700 ευρω... :lipsealed:
Όπως καταλαβαίνετε έπαθα λίγο πλάκα και έψαξα τους κωδικούς που έβγαζε το VCDS και το πρώτο πράγμα που αλλάζεις είναι η βαλβίδα PCV.
Τέλος πάντων εγω έχασα την εμπιστοσύνη μου και πήγα σε άλλο εξειδικευμένο συνεργείο,όπου αφού το έβαλε στο διαγνωστικό αμέσως μου είπε να αλλάξουμε τη PCV...Και όλα οκ :metalo:
Αυτά ....Να τα λες και να κλαις... :thumbsdown:
Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα δοκιμάσει το μηχανικό σε κάποια βλάβη μιας και ήταν η πρώτη που έβγαζε το Α5 και με απογοητευσε πλήρως....
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#618591
rocsta έγραψε:Έτσι βγαίνουν τα λεφτά! :lipsealed: :lipsealed:
Άγνοια ή πονηριά να σε δαγκώσει? Όπως κ να το πάρεις χάνεται η εμπιστοσύνη...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#618596 Δε μπορείς να επικαλεστείς άγνοια και να βγάζεις για πλάκα κοστούμι 700€...
να κάτσεις να ψάξεις γιατί αν δεν είναι σωστή επισκευή να του τα δώσεις πίσω...