Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#688581 Tο καταλαβαίνεις πολύ εύκολα όταν πάει για επισκευή ένα Suzuki σε λαμαρινά ή καλύτερα σε μάστορα PDR και μόλις το δει κλαίει γιατί δεν μπορεί να κάνει και πολλά. Είναι τόσο λεπτά που δεν μπορεί να "διορθώσει" το αρχικό στράβωμα που πάντα κάνει: η λογική στο pdr είναι να τραβήξει τη λάκα προς τα έξω, κάνοντάς την να γίνει όρος από κοιλάδα και μετά να τη χτυπήσει σιγά σιγά με μύτες κλπ ώστε να την φέρει στα ίσια τη λαμαρίνα. Ε σε πολύ λεπτές λαμαρίνες αυτό δεν γίνεται, γιατί δεν έχουν καθόλου ελαστικότητα, είναι σαν τσιγαρόχαρτο :lol: στην καλή περίπτωση. Στην κακή περίπτωση με το πρώτο τράβηγμα θα φύγει χρώμα μαζί οπότε :s_whiteflag :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#688710 Πέρασα από Ωμέγα Μεσογείων και είδα το C4 C-Cross που ήταν παρκαρισμένο από έξω. Μάλλον το test drive, σε ένα γκρι χρώμα.

Νομίζω ότι στις φωτογραφίες φαίνεται πολύ ποιο μεγάλο από όσο είναι τελικά. Σχετικά χαμηλοτάβανο. Μου θύμισε αρκετά το μεγάλο C5 ή και το C-HR.
Ιδιαίτερα εκκεντρική σχεδίαση ακολουθεί την νέα σχεδιαστική τάση της Citroen με τα "φουσκωμένα" αμαξώματα.
Εσωτερικά δεν το είδα, αλλά θα περάσω ξανά αύριο να το δω και εσωτερικά.

Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία μπορεί να μπει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Είναι λίγο από όλα. Αλλά αν μπει στην κατηγορία των hatchback νομίζω ότι σαν όγκος θα φαίνεται "τεράστιο" σε σύγκριση με τα παραδοσιακά hatchback. Και σκέφτομαι αν αυτός ο όγκος προσφέρει και αντίστοιχους εσωτερικούς χώρους. Άγνωστο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#688769
NiTse έγραψε:Δηλαδή δεν είναι ιδέα μου; Έχουν όντως λεπτότερη λαμαρίνα;; :dizzy: Στη skoda οκ προφανώς είναι βελτιωμένη αλλά όταν βλέπω το θωρηκτό το Kodiak λέω αυτό μετά από χρόνια θα κοπεί στη μέση :lol:


Η λαμαρίνα των panels δεν έχει σχέση με το σασί.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#702289 Εμένα μου αρέσει πάντως. Δεν περίμενα πως θα ξαναέβλεπα μεγάλη Citroen επίσης. Δεν έχουμε πολλά στοιχεία ακόμη, αλλά θα το αναμένω με ενδιαφέρον. Και θα ήθελα να δω και αν θα βγει κάτι αντίστοιχο από DS.
https://www.dsautomobiles.gr/ds-aero-sp ... of-travel/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#702297 Είδα ένα DS4 χθες, σαν αυτό --> Εικόνα
Not bad.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#702301 Αυτό είναι τέλειο.

Τώρα απο πότε ξαναρθαν τα liftback στη μόδα

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#702308
Scotch έγραψε:Είδα ένα DS4 χθες, σαν αυτό --> Εικόνα
Not bad.
Ε όχι και not bad! Αυτό είναι τουμπαναρα!!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#702336
Govus έγραψε:Εικόνα
:hmmm:
Εικόνα
:hmmm: :hmmm:

https://www.motor1.com/news/500346/2022 ... rhW4LJF3g8



Μ' αρέσει...

Μ' αρέσει πολύ! :inlove:

Κάτι σαν Subaru Outback στη σύλληψη, αλλά στο Γαλλικό... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#702342 Εγω πάλι συμμερίζομαι αυτή την αποψη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#702346 +1 και απο μενα στον Αφιλτρο.

Εκτρωματικη συλληψη και υλοποιηση.

Tetes des chats.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#702347 Τόσο χάλια; :lipsealed:
Άρα φαντάζομαι στην DS θα γίνει ακόμη χειρότερο. :s_biggrin
Κουράγιο! Τα χειρότερα ακόμη δεν έχουν έρθει! :s_hang
Άβαταρ μέλους
By mirage
#702358 Το εσωτερικό μου άρεσει, το εξωτερικό καθόλου παλι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#702382 Εγώ πάλι τώρα είδα το têtes de chats! :lol:
Μπορούμε να συμφωνήσουμε πως η τελευταία σοβαρή μεγάλη Citroen ήταν η C6 πάντως, με την υδροπνευματική της και τα όλα της.
Ετούτο, αν και όπως είπα συμπαθές, δεν θα πλησιάσει τα περασμένα μεγαλεία, δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#702493
mirage έγραψε:Εγω πάλι συμμερίζομαι αυτή την αποψη
Εικόνα
Με τα καθόλου γαλλικά που ξέρω, υποψιάζομαι ότι λέει ότι μοιάζει με liftback corolla.
ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ.

< Note 8 >