Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660137 Αν είσαι σίγουρος για το παρελθόν του 1600 ντίζελ, τότε το τσιμπάς κι απλά κάνεις αλλαγές λαδιων πιο συχνά από όσο λένε. Το 200αρι βενζίνης είναι άλλη φάση σε σχεση με το 1600αρι ντίζελ.
Άβαταρ μέλους
By Kalino
#660243 Σίγουρος μπορώ να είμαι στο πλαίσιο του ότι το πάω να δουν σε ένα συνεργείο..δεν μπορώ να ξέρω κάτι περισσότερο. Γενικότερα από προβλήματα? Υπάρχουν κάποια στάνταρ που πονάει το αμάξι ?
Άβαταρ μέλους
By Govus
#668685 Άλλον ένα πρώην χάτσμπακ, που έγινε SUVλακοειδές...
Το 'χουμε ξαναβάλει κάπου; Εντελώς απαρατήρητη πέρασε :hmmm: ...

Εικόνα
Εικόνα

https://www.newsauto.gr/news/neo-citroe ... eto-video/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#668699 Δεν έχει έρθει ακόμη πάντως Ελλάδα. Εμένα σαν σχέδιο μου αρέσει, θυμίζει την GS σε αρκετά. Κρίμα που δεν την φτάνει και στα μηχανικά...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#668706 Ομορφουλι αν και CHRιζει σε σημεία.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#668743
Anonymous Founder έγραψε:Κρίμα που δεν την φτάνει και στα μηχανικά...


Ευτυχώς που δεν έχει και το καινούριο αερόψυκτο ματρακά με 20% μικρότερη ισχύ από τον ανταγωνισμό (GS vs Alfasud). Όσο για την υδροπνευματική, ή την λατρεύεις ή την μισείς...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#687520 Ομορφο και σε αυτο το χρωμα "δειχνει" πολυ
Ο πωπως μου αρεσει περισσσοτερο απο το νεο Mokka. Δεν ξερω βεβαια τι ορατοτητα εχεις με την διχοτομηση
στο αρθρο αναφερει οτι διατιθεται και με 155hp - μεχρι που φτανει αυτο το μοτερ?


https://www.drive.gr/test-drives/dokimi ... A3DjZtOp4E

Τιμή Από €23.650 (€21.250 το χειροκίνητο 130 PS) χμ, ψιλοαλμυρο :(
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#687523 Αν έχει την τυπική "ποιότητα" των άλλων μοντέλων της εταιρείας είναι πανάκριβο. Επίσης το πορτ μπαγκαζ είναι της πλάκας.
ΕΕΠ φοράει λάστιχα 195/60/18 :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#687526 οταν γραφει "Παρότι τα λάστιχα είναι σχετικά στενά και με έντονα οικολογικό χαρακτήρα"
τι ακριβως ειναι ο εντονος οικολογικος χαρακτηρας?Τι εννοα?
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#687528 Την κατανάλωση εννοεί, αλλά μάλλον δεν λαμβάνει υπόψη τον λογαριασμό στην πρώτη αλλαγή :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#687529
Asimov έγραψε:Αν έχει την τυπική "ποιότητα" των άλλων μοντέλων της εταιρείας είναι πανάκριβο. Επίσης το πορτ μπαγκαζ είναι της πλάκας.
ΕΕΠ φοράει λάστιχα 195/60/18 :dizzy:


Η ποιότητα τί έχει; :hmmm:

Η αντιπροσωπεία να μου πεις, έχει πολλά θέματα, η ποιότητα του αμαξιού;;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#687531 Αν είναι σαν τα άλλα σύγχρονα Citroën η ποιότητα του εσωτερικού θα είναι μέτρια στην καλύτερη περίπτωση
Άβαταρ μέλους
By g8777
#687532 Καλοριζικο Asimov!!

Πολυ καλη επιλογη!!! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687548
Asimov έγραψε:Αν είναι σαν τα άλλα σύγχρονα Citroën η ποιότητα του εσωτερικού θα είναι μέτρια στην καλύτερη περίπτωση


Ακριβώς αυτό.

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός. Μπορεί στο μάτι να είναι ομορφούλια και να ξεχωρίζουν αλλά σε κάποια σημεία έχουν θεματάκια.

Και έχω μία υποψία ότι αρκετοί κατασκευαστές έχουν κάνει διάφορες περικοπές στην ποιότητα...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#687573 Φέρνει πολύ σε Gsa και είναι και αρκετά άσχημο.

< Note 8 >