Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#619434 ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ οποία τιμηηηηηη

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#619436 συ, φυσικά... :s_howdy
και το comeback το κατάλληλο topic... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zisis1992
#619437 ΠΡΟΦΑΝΩΣ; Εμείς κύριε το μεγαλώσαμε αυτό το τόπικ! Σαν παιδί μας!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#627255 SirGus πουλάει C4:
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/26036079/

"Δεύτερο χέρι από ιδιαίτερα προσεκτικό οδηγό επίσης"

παράθεση του ιστορικού των επισκευών :

Επισκευές από Απρίλιο 2017 που περιήλθε στην κατοχή μου. (εκτός των προγραμματισμένων services) :

- 2017 : Υγρά φρένων, τακάκια εμπρός, πίσω δεξιά ρουλεμάν τροχού, βαλβίδα πετάλι στοπ, βαλβίδα αισθητήρα πίεσης εισαγωγής, αμορτισέρ πορτ μπαγκάζ, ζουάν εξάτμισης, αριστερό μπαλάκι ψαλιδιού.

- 2018 : Βαλβολίνες, τσιμούχα ημιαξονίου δεξιά, βάση μηχανής :hmmm: , πίσω αριστερά βάση αμορτισέρ, συντήρηση AC, μαρκούτσι συμπλέκτη, αυτόματος βεντιλατέρ, πολλαπλασιαστής.

- 2019 : Μοτέρ εβαπορέτας (κιτ επισκευής από το οποίο δίνεται ο μηχανισμός για το δεξί μέρος που δε χρειάστηκε), αλλαγή δοχείου παραφλού, αλλαγή υγρών φρένων, νέα μπαταρία, ιμάντες (χρονισμού και δυναμό), αντλία νερού, διακόπτης βεντιλατέρ, βαλβίδα πετάλι στοπ, πίσω τακάκια, αισθητήρας πίεσης πίσω αριστερά ελαστικού.

- 2020 : Καθαρισμός βυσμάτων πλακέτας BSI
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#627268 Η βάση μηχανής δεν με απασχολεί τόσο σε αυτούς τους δρόμους που έχουμε για αμάξι 12ετίας. Τα υπόλοιπα όμως ναι, σαν να είχε συχνά-πυκνά προβλήματα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#627279 εκτός κι αν σημαίνει οτι έλυσε όλα τα προβλήματα και θα το χαρείς για μια 6ετιά χαλαρά
Άβαταρ μέλους
By otso
#627285 Ξερετε οτι ειναι ο Κωστας ο ιδρυτης του σιτροεν φορουμ ; και ναι το ΑΜΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#627362
mousatos έγραψε:εκτός κι αν σημαίνει οτι έλυσε όλα τα προβλήματα και θα το χαρείς για μια 6ετιά χαλαρά


Έχεις 100% δίκιο. Μόνο η άδεια κυκλοφορίας είναι η ορίτζιναλ, όλα τα άλλα έχουν αλλαχτεί! :lol:

Ο σίργκους ήταν από τα πιο αγαπητά μέλη του φόρουμ, κρίμα που τον έχουμε χάσει.
Άβαταρ μέλους
By otso
#627413 οντως ειναι παιδι μαλαμα , σαν κι εσενα
Άβαταρ μέλους
By ambient
#656719 Αχεμ...

Αυτό είναι θεωρείται normal ή παγίδα;
https://www.car.gr/29033820-citroen-c4-privilege-aut-navi-book

Συγχωρέστε την άγνοια μου, αλλά προσπαθώ να μπω στη λογική της αναζήτησης μεταχειρισμένου (εν έτει 2020).
Άβαταρ μέλους
By Kalino
#660122 Καλησπέρα φίλοι! Χρειάζομαι τα πολύτιμα φώτα σας! Σκέφτομαι την αγορά μιας DS5 1.6 diesel. Δεν είχα ποτέ στην ζωή μου Citroen αλλά το εν λόγω αμάξι μου αρέσει πάρα πολυ. Διάβασα και εδώ και σε άλλα φόρουμ για κάποια θέματα όπως αυτά της ανάρτησης και του μοτέρ στο υβριδικό μοντέλο κτλ αλλά είναι λίγο ανάμεικτα τα "συναισθήματα". Επίσης νομίζω βγήκε κάποιο Facelift το 2014 ,βελτιώθηκαν κάποια από αυτά τα προβλήματα? .....ερχόμενος όπως και πολλοί άλλοι από αμάξια που χάριζα 500αρικα ανά 2 μήνες δεν θέλω να ξανά πέσω στην ίδια παγίδα με τίποτα..
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660124 To facelift έχει καλύτερα ρυθμισμένη ανάρτηση, αλλά μπορεί να μπορεί και στο προf/l. Το 1600αρι ντίζελ είναι πιο μυστήριο σε περίπτωση που δεν γίνεται σωστή συντήρηση.
Άβαταρ μέλους
By Kalino
#660131 Άρα θα μου πρότεινες το 1.6 200hp? Το 2 λίτρο είναι απαγορευτικό για εμένα..κρίμα πάντως γιατί η κατανάλωση είναι ένα θέμα