Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#476753 Πολύ όμορφο! Καλοταξιδο να 'ναι!
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#476798 Καλοταξιδη Tsilis! :thumbsup:

Εξαιρετικη επιλογη ο συνδυασμος 2,5λιτρου με manual. :s_thumbsup
Λιγοτερη καταναλωση, (απο τον συγκρατικα αδηφαγο 3λιτρο, απ' οσο εχω διαβασει) χωρις να λειπει δυναμη, με την μεγιστη οδηγικη αισθηση!

All time classic αυτοκινητο, ειδικα στην εμφανιση δεν παλιωνει ποτε. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#476831 Εξαιρετικο οχημα με αυτο το μοτερ και μανουαλ. ειχα προβληματιστει στα Εμιρατα τοτε για το 3 λιτρο μτχ, αλλα τελικα πηρα την Thesis 3. Η κυλιση ειναι καταπληκτικη και θα ξεχασεις ο,τι αλλο νομιζες για τα απλα καθημερινα οχηματα. Εφ 'οσον ειναι τοσο λιγο χρησιμοποιημενη θα την απολαυσεις.... για πολλα χλμ. Καλοταξιδη και πολλα απολαυστικα χλμ.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#476849 Για αρχόντους! :lol:

Θυμίζει BMW markvag. Σαν να το έβαλε σε ένα γκαράζ και να μην το ξαναέβγαλε. Καλοτάξιδο. Ελπίζω να πληρώσεις σε αυτό δεύτερη φορά ΤΚ. Οχι σαν το Σουμπαρού. :lol:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#476855
tsilis έγραψε:Ευχαριστώ Παίδες !! :) :)

ΠΑ ΝΕ ΜΟΡ ΦΟ.
να το χαρεις με υγεια!!!!!!! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#477941 @elteo: :lol: :lol:

Ελπίζω ότι θα πληρώσω δεύτερη φορά τέλη κυκλοφορίας . Το έχω παρακάνει τα τελευταία 4 χρόνια

@xenos :

Είναι ακριβή ! Αν πας αντιπροσωπεία είναι ¨φωτιά¨ ! Αλλαγές λαδιών και φίλτρων όλων, έφτασε 500 ευρώ ! Θα ποστάρω φωτός από τις αποδείξεις .
Υπάρχουν λύσεις σε εξειδικευμένα έξω , αλλά είναι μακριά μου . Θα τα δοκιμάσω.

@Γρηγορης Κίκιζας:

Γρήγορη είναι καλή , αλλά όχι γρήγορη. Θέλεις επειδή έρχομαι από το Σουμπαρού, θέλεις επειδή έχει τελείως άλλο χαρακτήρα ο κινητήρας και είναι βαριά με μακριά κλιμάκωση , δεν σου δίνει την αίσθηση ότι είναι γρήγορη . Σβέλτη, όχι γρήγορη .

@Μαρκο: :metalo: :metalo:

@pik, @224v, @cosneo σας ευχαριστώ παρα πολύ .

Με άλλα νέα , την έστριψα εχθές στην Πεντέλη - Νέα Μάκρη με τα παλιά λάστιχα. Παρα πολύ καλή , εξαιρετικό το μπροστινό , και αν φρενάρεις την ώρα της εισόδου ,η ουρά κλείνει όμορφα . Τη λες και υπερστροφή ! :s_biggrin
Γέρνει , είναι κάποιες φορές λίγο χαλαρότερη στην επαναφορά , αλλά συνολικά καλύτερο κράτημα από Σκούμπη. Λογικό , είναι χαμηλότερη και με καλή βάση .
Επίσης , μακριά κλιμάκωση ! Το είπα παραπάνω , αλλά δεν έβαλα πουθενά 4η. Βγήκε όλη με 2η και 3η.

Τα φρένα είναι μέτρια σε αντοχή και αποτελεσματικότητα . Σίγουρα καλύτερα από Subaru Forester turbo, αλλά όχι καλά . Έπρεπε να βγάλω φωτός στο πάρκινγκ στο πλάτωμα του Διονύσου. Έβγαζαν καπνούς φουλ!
Θα δω τι υπάρχει στην αγορά για να αυξήσω την αποτελεσματικότητα , την αίσθηση και την αντοχή.

Μετά πήγα και έβαλα τις λάστιχαρες, τα Michelin Pilot Sport 4, όποτε θα επαναληφθούν οι εντυπώσεις .
Μπήκαν και Llumar διακριτικές :)
Άβαταρ μέλους
By GTS
#478017
tsilis έγραψε:Σας ευχαριστώ !

Τα χιλιόμετρα ήταν αυτά όντως !
Το πήγα στον Τζώρτζη και είναι όντως τόσα . Φαντάσου ότι έχει ακόμη πολύ πέλμα στα λάστιχα, που είναι τα εργοστασιακά πρώτης τοποθέτησης Continental Sport Contact παραγωγής 07!

Εξωτερικά είναι παρα πολύ καλή , αλλά έχει κάποια σημαδάκια εδώ και εκεί . Εσωτερικά είναι ακόμα καλύτερη , αλλά έχει κάποια σημάδια στο δέρμα οδηγού - συνοδηγού , μάλλον από κακοχρησία αλοιφών (?) , όποτε θα περάσω από τον τύπο που έχει ποστάρει ο Νίκος για detailing και είναι πολύ κοντά μου, για να δω τι θα μου πει .

Δεν γράφω ακόμη εντυπώσεις , γιατί θέλω να προλάβω να αλλάξω λάστιχα , να στρίψω κάνα-δυο κλασικές διαδρομές και θα πω μετά .

Ως πρώτη ιδέα , θα πω ότι έχει κυριολεκτικά εξαιρετική κύλιση και στο ταξίδι είναι απολαυστική .

Καλοταξιδο, σαν καινουριο φαινεται. Ποιος το ειχε πριν? Το αγορασες απο εμπορο ή ιδιωτη? Ποσο πηγε?
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#478196 Zeus

Εικόνα

Έβαλα διάφορες , για να ξεχωρίζει με τις διαφορετικές φωτεινότητες.

Από ιδιώτη είναι αγορασμένη , δεν ήταν γυναικολόγος και δεν είμαι γυναικολόγος (ευτυχώς!) :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#478261 Μονο εγω δεν βλεπω τις φωτογραφιες? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#478263 Οχι, κάτι λείπει από το link.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#478422 Μηπως αυτος που το πηρε το εβαλε σε γκαραζ και το εβγαλε να το πουλησει;

Αυτο ειναι σαν καινουριο!
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#478455 Πολύ όμορφη, καλοτάξιδη, μήπως ήταν πειραιώτικη και άνηκε σε κύριο 75 + ;

tsilis έγραψε:Zeus

Εικόνα

Έβαλα διάφορες , για να ξεχωρίζει με τις διαφορετικές φωτεινότητες.

Από ιδιώτη είναι αγορασμένη , δεν ήταν γυναικολόγος και δεν είμαι γυναικολόγος (ευτυχώς!) :lol: :lol: