Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By 224v
#488647 Για περιστασιακη χρηση νοικιαζεις ενα VITO και τελος....
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#488658
Zeus έγραψε:Το σκέφτεσαι για τη γυναικα?

Οχι,και δευτερο δίλιτρο? :lol:
Το συγκεκριμένο που οδήγησα έφτανε τα 60Κ.
Όταν ερθει το 1,5 βλέπουμε...
Της άρεσε πάντως. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#488729
224v έγραψε:Για περιστασιακη χρηση νοικιαζεις ενα VITO και τελος....

αν έμενα Ελλάδα δε θα έπαιρνα ποτέ κατηγορία xc90. δεν έχω ανάγκη αυτούς τους χώρους.

εδώ στο εξωτερικό επειδή θα έχω δικό μου πάρκινγκ, έξω το παρκάρω σε πάρκινγκ συνήθως (άρα βρίσκω θέση κ δε γυρνώ τα τετράγωνα για να βρω) υπάρχει το γεγονός αυτό με τις επισκέψεις, θέλω να κάνω μερικά ταξίδια με τα παιδιά όσο είμαι εξωτερικό πριν έρθω Ελλάδα κ θέλω χώρους για καρότσια (πχ έχω πάει με την Ε93 4 άτομα 2 εβδομάδες Σκωτία πριν 4 χρόνια κ βαρέθηκα να γεμιζω-αδειάζω το πορτ παγκάζ σαν να παίζω τέτρις, έχω πάει Κυανή ακτή 2 εβδομάδες φουλ μπαγάζια πάλι, Ελβετία, Γαλλία, κτλ κ θέλω να πάω κ άλλα πολλά), και αν έρθει κ ένα 3ο παιδί θα είμαι στενός στην κατηγορία Χ3-ΧC60 οπότε θα ψάχνω για αλλαγή πάλι κ πέταμα χρημάτων πάλι, καταλήγω στο XC90 (είναι κ δίλιτρο κ αν γυρίσω Ελλάδα δε θα τρελαθώ σε φόρους).

Επίσης αν πάρω ένα multivan και το δώσω στη :inlove: , ξέρετε που θα κοιμηθώ την επομένη :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488730
PeterPan έγραψε:
224v έγραψε:Για περιστασιακη χρηση νοικιαζεις ενα VITO και τελος....

αν έμενα Ελλάδα δε θα έπαιρνα ποτέ κατηγορία xc90. δεν έχω ανάγκη αυτούς τους χώρους.

εδώ στο εξωτερικό επειδή θα έχω δικό μου πάρκινγκ, έξω το παρκάρω σε πάρκινγκ συνήθως (άρα βρίσκω θέση κ δε γυρνώ τα τετράγωνα για να βρω) υπάρχει το γεγονός αυτό με τις επισκέψεις, θέλω να κάνω μερικά ταξίδια με τα παιδιά όσο είμαι εξωτερικό πριν έρθω Ελλάδα κ θέλω χώρους για καρότσια (πχ έχω πάει με την Ε93 4 άτομα 2 εβδομάδες Σκωτία πριν 4 χρόνια κ βαρέθηκα να γεμιζω-αδειάζω το πορτ παγκάζ σαν να παίζω τέτρις, έχω πάει Κυανή ακτή 2 εβδομάδες φουλ μπαγάζια πάλι, Ελβετία, Γαλλία, κτλ κ θέλω να πάω κ άλλα πολλά), και αν έρθει κ ένα 3ο παιδί θα είμαι στενός στην κατηγορία Χ3-ΧC60 οπότε θα ψάχνω για αλλαγή πάλι κ πέταμα χρημάτων πάλι, καταλήγω στο XC90 (είναι κ δίλιτρο κ αν γυρίσω Ελλάδα δε θα τρελαθώ σε φόρους).

Επίσης αν πάρω ένα multivan και το δώσω στη :inlove: , ξέρετε που θα κοιμηθώ την επομένη :lol:

V250d και είσαι κομπλέ :shifty: :shifty: :shifty: 2λτ ειναι και εκείνο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#488735 Τελευταία συνανταω κάποια BMW 2 Gran Tourer να κυκλοφορούν. Έχει αποκλειστεί σαν επιλογή?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488736
cosneo έγραψε:Τελευταία συνανταω κάποια BMW 2 Gran Tourer να κυκλοφορούν. Έχει αποκλειστεί σαν επιλογή?

:help: :help:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#488743
cosneo έγραψε:Τελευταία συνανταω κάποια BMW 2 Gran Tourer να κυκλοφορούν. Έχει αποκλειστεί σαν επιλογή?

είναι πολύ καλή επιλογή για την Ελλάδα. έχει παρόμοιους χώρους με το Χ3. ο πεθερός πήρε το sportsvan ως αντίστοιχο της BMW 2 και είναι πολύ βολικό, μετακινείς καθίσματα κ προσαρμόζεται το πορτ παγκάζ.

όταν όμως το grand tourer έχει τα 7 καθίσματα δε μένει καθόλου χώρος για το πορτ παγκάζ, ενω το xc 90 όπως είπε ο zeus έχει 300+ λίτρα υπόλοιπο.

Thomas_C200K έγραψε:
PeterPan έγραψε:
224v έγραψε:Για περιστασιακη χρηση νοικιαζεις ενα VITO και τελος....

αν έμενα Ελλάδα δε θα έπαιρνα ποτέ κατηγορία xc90. δεν έχω ανάγκη αυτούς τους χώρους.

εδώ στο εξωτερικό επειδή θα έχω δικό μου πάρκινγκ, έξω το παρκάρω σε πάρκινγκ συνήθως (άρα βρίσκω θέση κ δε γυρνώ τα τετράγωνα για να βρω) υπάρχει το γεγονός αυτό με τις επισκέψεις, θέλω να κάνω μερικά ταξίδια με τα παιδιά όσο είμαι εξωτερικό πριν έρθω Ελλάδα κ θέλω χώρους για καρότσια (πχ έχω πάει με την Ε93 4 άτομα 2 εβδομάδες Σκωτία πριν 4 χρόνια κ βαρέθηκα να γεμιζω-αδειάζω το πορτ παγκάζ σαν να παίζω τέτρις, έχω πάει Κυανή ακτή 2 εβδομάδες φουλ μπαγάζια πάλι, Ελβετία, Γαλλία, κτλ κ θέλω να πάω κ άλλα πολλά), και αν έρθει κ ένα 3ο παιδί θα είμαι στενός στην κατηγορία Χ3-ΧC60 οπότε θα ψάχνω για αλλαγή πάλι κ πέταμα χρημάτων πάλι, καταλήγω στο XC90 (είναι κ δίλιτρο κ αν γυρίσω Ελλάδα δε θα τρελαθώ σε φόρους).

Επίσης αν πάρω ένα multivan και το δώσω στη :inlove: , ξέρετε που θα κοιμηθώ την επομένη :lol:

V250d και είσαι κομπλέ :shifty: :shifty: :shifty: 2λτ ειναι και εκείνο :shifty:


συνάδελφος αγόρασε multivan 2ετίας, ταξίδεψε έως Μαρόκο με 4 παιδιά (!), είδε ότι έκαιγε λάδια, το πούλησε στο 3μηνο, αγόρασε V-Klasse και έκτοτε :superman: :lol:

τόσο εμένα, όσο και την :inlove: δε μας ενθουσιάζουν η ιδέα V. Θα με περνούν παντού για σοφέρ VIP :s_cool :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488744
PeterPan έγραψε:
cosneo έγραψε:Τελευταία συνανταω κάποια BMW 2 Gran Tourer να κυκλοφορούν. Έχει αποκλειστεί σαν επιλογή?

είναι πολύ καλή επιλογή για την Ελλάδα. έχει παρόμοιους χώρους με το Χ3. ο πεθερός πήρε το sportsvan ως αντίστοιχο της BMW 2 και είναι πολύ βολικό, μετακινείς καθίσματα κ προσαρμόζεται το πορτ παγκάζ.

όταν όμως το grand tourer έχει τα 7 καθίσματα δε μένει καθόλου χώρος για το πορτ παγκάζ, ενω το xc 90 όπως είπε ο zeus έχει 300+ λίτρα υπόλοιπο.

Thomas_C200K έγραψε:
PeterPan έγραψε:
224v έγραψε:Για περιστασιακη χρηση νοικιαζεις ενα VITO και τελος....

αν έμενα Ελλάδα δε θα έπαιρνα ποτέ κατηγορία xc90. δεν έχω ανάγκη αυτούς τους χώρους.

εδώ στο εξωτερικό επειδή θα έχω δικό μου πάρκινγκ, έξω το παρκάρω σε πάρκινγκ συνήθως (άρα βρίσκω θέση κ δε γυρνώ τα τετράγωνα για να βρω) υπάρχει το γεγονός αυτό με τις επισκέψεις, θέλω να κάνω μερικά ταξίδια με τα παιδιά όσο είμαι εξωτερικό πριν έρθω Ελλάδα κ θέλω χώρους για καρότσια (πχ έχω πάει με την Ε93 4 άτομα 2 εβδομάδες Σκωτία πριν 4 χρόνια κ βαρέθηκα να γεμιζω-αδειάζω το πορτ παγκάζ σαν να παίζω τέτρις, έχω πάει Κυανή ακτή 2 εβδομάδες φουλ μπαγάζια πάλι, Ελβετία, Γαλλία, κτλ κ θέλω να πάω κ άλλα πολλά), και αν έρθει κ ένα 3ο παιδί θα είμαι στενός στην κατηγορία Χ3-ΧC60 οπότε θα ψάχνω για αλλαγή πάλι κ πέταμα χρημάτων πάλι, καταλήγω στο XC90 (είναι κ δίλιτρο κ αν γυρίσω Ελλάδα δε θα τρελαθώ σε φόρους).

Επίσης αν πάρω ένα multivan και το δώσω στη :inlove: , ξέρετε που θα κοιμηθώ την επομένη :lol:

V250d και είσαι κομπλέ :shifty: :shifty: :shifty: 2λτ ειναι και εκείνο :shifty:


συνάδελφος αγόρασε multivan 2ετίας, ταξίδεψε έως Μαρόκο με 4 παιδιά (!), είδε ότι έκαιγε λάδια, το πούλησε στο 3μηνο, αγόρασε V-Klasse και έκτοτε :superman: :lol:

τόσο εμένα, όσο και την :inlove: δε μας ενθουσιάζουν η ιδέα V. Θα με περνούν παντού για σοφέρ VIP :s_cool :lol:

Ποιο Μαρόκο? Πες του να κανουμε κομβόυ να πάμε Ρωσία :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#488936
Thomas_C200K έγραψε:Ποιο Μαρόκο? Πες του να κανουμε κομβόυ να πάμε Ρωσία :iconcool:


Ρωσία που;;; ΟΚ, δεν είναι πολύ μεγάλη η χώρα, αλλά όσο να πεις από Σμολένσκ μέχρι Βλαδιβοστόκ είναι μία Χ αποστασούλα... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#489107 Ψιτ... εσύ ο από πάν'...

Εδώ είσαι: https://www.volvocars.com/gr/build/esta ... ry?s=93IJV :inlove: :inlove: :inlove:

Οι τιμές είναι λεπτομέρειες! :rtfm: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#489162 Πω ρε μάναμ αμαξάρα τέλος. :inlove:
Και του πάει πολύ το μαύρο. Αλλά και ένα ανοικτό μπλε θα ήταν μούρλια. Όλο μαύρο μαύρο μαύρισε η ψυχή μας :x
Άβαταρ μέλους
By markvag
#489321
Kon5 έγραψε:Πω ρε μάναμ αμαξάρα τέλος. :inlove:
Και του πάει πολύ το μαύρο. Αλλά και ένα ανοικτό μπλε θα ήταν μούρλια. Όλο μαύρο μαύρο μαύρισε η ψυχή μας :x



Δεν είναι εντελώς μαύρο! :protest:

Τελείωνε, πάνε να το κλείσεις! :protest: Οριακά σε αφήνω να αλλάξεις το μοτέρ σε D5! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#489400 Κάτσε να έρθει να δούμε κινητήρες , εκδόσεις κλπ. Να κάνουμε και κανα test drive να δούμε πώς πάει. Βέβαια με τέτοια μαούνα θα πρέπει να πληρώνω και πάρκινγκ στο κέντρο.