Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#154777
GTS έγραψε:Πηρες προσφορα;


Αυριο θα περασω να ρωτησω
Άβαταρ μέλους
By xenos
#154886
socratesn έγραψε:Πολυ καλη φαση τα 150 αλογα + αυτοματο στα 20Κ.


Πολύ καλή τιμή ακούγεται. Από επιπλέον εξοπλισμό τι έχει; Θυμάμαι πριν κάνα 6μηνο τα μτχ 180άρια (σε τι έχει διαφορά από τα 150 μηχανικά; :hmmm: ) έπαιζαν στα 17+. :lipsealed:

socratesn έγραψε:Επισης εχει ενα απο τα ωραιοτερα εσωτερικα που εχω δει,δηλαδη μπαινοντας μεσα προσωπικα μονο με A Class το συγκρινω.Απο Α3 και την 1 ,ειναι αισθητα πιο γεματο και πολυτελες το εσωτερικο του :inlove:


Εγώ προτιμώ πρώτα της merc το εσωτερικό, μετά της bmw και μετά της volvo.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#154894 Της merc ειναι καλο αλλα χανει απο το tablet που εχουν βαλει για οθονη. Δεν πρεπει να σκεφτηκαν πανω απο 4 δευτερολεπτα για το πως θα τη βαλουν. Θαρρω α3 και μπεμπα εχουν το καλυτερο εσωτερικο. Volvo εχει διαφορετικη προσεγγιση εχοντας εσωτερικο με πολλα κουμπακια.

Στην εκδοση Livstyl (αν δεν εχει αλλαξει κατι σε σχεση με τα diesel που εδιναν) εχει ακομα και ξενον που ακολουθουν την πορεια του αυτοκινητου.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#154899 Xenon ftw! :metalo: (πόσο μου λείπουν :( )
Άβαταρ μέλους
By g8777
#155007
bibendum έγραψε:Γιατι δεν εχει την ιδια τιμη...

g8777 οντως δεν ειναι φουλ δελεαστικο; ειδικα με το τριπτυχο νεο κινητηρα + αυτοματο + τιμη



Μωρε σου λεω με την επιταγη στο στομα ειμαι. :lol:

Anonymous Founder έγραψε:
g8777 έγραψε:Αν ειχε χωρους το V40 ηταν το επομενο μου αυτοκινητο με τις προσφορες που παιζουν τωρα.


Καλά λες, κράτα το Polo να είσαι άπλας! :s_roses :s_sarcastic :s_empathy


Αμα ειναι να τα δωσω θελω επιτελους να οδηγω σαν ανθρωπας. Ακομα καλυτερα να υπαρχει και ηχομωνοτικο τζαμι για τους πισω επιβατες :shifty: (shut up and take my money).Αλλιως ας κατσουμε με το polo να βγαινουμε με λορδωση μετα απο 20λεπτη οδηγηση. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#155037
popolaros έγραψε:Εικόνα


εσωτερικος καθρεφτης του V40

:metalo: :metalo: :metalo: :inlove: :inlove: :inlove:

Γιαυτό ζυγίζει 1,5 τόνο :lol: :lol: :lol:

Κοίταξα στην σελίδα της Volvo η έκδοση Livstil μάλλον καταργήθηκε, υπάρχουν μόνο οι Ocean Race/ R-Disign
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#155057 Στον τιμοκαταλογο που εχει βγαλει το δελτιο τυπου την εχουν. Μαλιστα ειναι και η εκδοση με την μεγαλυτερη εκπτωση και την μεγαλυτερη τιμη προ εκπτωσης.

Αλλα με τετοιον καθρεφτη δεν παει πουθενα :P
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#155126 Το λοιπον

Volvo V40 Cross Country T3 Livstyl 30500 και μεταλλικο 743 και εξοδα 250 συνολο 31493.

400 ευρω εξοδα για αποσυρση

Τελικη τιμη με εκπτωση 24800

Απο εξοπλισμο ξεχωριζω: Cruise Control, Αισθητηρες παρκαρισματος πισω, ψηφιακος πινακας οργανων με TFT οθονη υψηλης αναλυσης, Ενεργοι κατευθυντικοι προβολεις ABL + led ημερας, πληση προβολεων, High Performance ηχοσυστημε με bluetooth usb κλπ, τιμονι με χειριστηρια, air condition με ηλεκτρονικο ελεγχο, πακετο εσωτερικου φωτισμου LED.

Αυτα..

Η γενικη μου εντυπωση ειναι οτι δεν μου κανει γι αυτοκινητο 31500 ευρω. Και τα 25000 νομιζω οτι ειναι πολλα.

23500 με το κλειδι στο χερι εχω βρει 118i sport line + διζωνικο (χωρις μεταλλικο).

H μπεμπα καλυτερη σαν αυτοκινητο. Βολβο ανωτερος κινητηρας + αυτοματο + σαν σουβλακι
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#155133 Aν βαλεις xenon στη BMW + αισθητηρες πισω πας πανω απο το V40. Αν βαλεις και μεταλλικο εφυγες κι'αλλο.
Εσένα πιο σου αρεσει πιο πολυ;
Προσωπικά αν τα είχα διπλα-διπλα 9 φορες στις 10 θα διαλεγα το Volvo, την 10η που θα επαιρνα την BMW θα ηταν για να κανω παντιλικια :twisted:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#155136 Αισθητηρες εχει η BMW. Xenon δεν εχει.

Δεν καταλαβαινω τι συστημα κλιματισμου εχει το Volvo. Αυτος μου ειπε οτι ειναι αυτοματο αλλα εγω δεν ειδα το κλασσικο κουμπι auto που εχουν ολοι αυτοματοι κλιματισμοι και στο προσπεκτους το γραφει air condition με ηλεκτρονικο ελεγχο θερμοκρασιας.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#155137
bibendum έγραψε:Αισθητηρες εχει η BMW. Xenon δεν εχει.

Δεν καταλαβαινω τι συστημα κλιματισμου εχει το Volvo. Αυτος μου ειπε οτι ειναι αυτοματο αλλα εγω δεν ειδα το κλασσικο κουμπι auto που εχουν ολοι αυτοματοι κλιματισμοι και στο προσπεκτους το γραφει air condition με ηλεκτρονικο ελεγχο θερμοκρασιας.

Απλο εχει, το αυτοματο ειναι εξτρα.
Το XC ειναι 1500€ πιο ακριβο απο το απλο ν40, βεβαια το xc ειναι πιο ωραιο
Άβαταρ μέλους
By GTS
#155156
bibendum έγραψε:Αισθητηρες εχει η BMW. Xenon δεν εχει.

Δεν καταλαβαινω τι συστημα κλιματισμου εχει το Volvo. Αυτος μου ειπε οτι ειναι αυτοματο αλλα εγω δεν ειδα το κλασσικο κουμπι auto που εχουν ολοι αυτοματοι κλιματισμοι και στο προσπεκτους το γραφει air condition με ηλεκτρονικο ελεγχο θερμοκρασιας.

Η 1 εχει στανταρντ αυτοματο αν δεν κανω λαθος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#155177 Όχι δεν είναι στάνταρντ, ίσα ίσα είναι και πανάκριβο. 2800€ αν θυμάμαι καλά το χρεώνει.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#155179
Anonymous Founder έγραψε:Όχι δεν είναι στάνταρντ, ίσα ίσα είναι και πανάκριβο. 2800€ αν θυμάμαι καλά το χρεώνει.


Για κλιμα μιλαμε οχι κιβωτιο.