Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#695290 Volvo C40 Recharge γιατι η νεα μοδα απαιτει liftback Crossover....
Θεωρειται διαδοχος του V40, αυτο?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#698612 Μετα απο αυτο https://www.petrolheads.gr/viewtopic.ph ... 91#p698491
Ας γράψω και εδω λίγα παραπάνω για το απόκτημα που αντικατατέστησε την BMW.
Volvo V60 Cross Country D4 MY2020 λοιπον, μεταχειρισμένο με περίπου 10000 χλμ πρώην αμαξι κάποιου στην Volvo, εδω στο ας πούμε φυσικό του περιβάλλον με τα χειμερινα του Nokian σε 18αρες. Ενδιαφέρον το γεγονός πως οι διαστάσεις τους είναι για SUV και διαφορετικές από τα απλα V60.

Εικόνα

Ήμουν σε αναζήτηση απο περσι τον Γενάρη περίπου, για V60 γενικά, αλλα κατι ο Covid κατι που δεν έβρισκα κατι που να με ενθουσιάζει απο τιμή και εξοπλισμο φτάσαμε στον Γενάρη του 2021 για να βρεθεί το κατάλληλο.
Το χρώμα είναι Osmium Grey το οποιο μου ειναι μαλλον αδιάφορο, αλλα ο συνδυασμός εξοπλισμού, τιμής, χιλιομετρων και τιμής στη οποια έφυγε η 3αρα με εκαναν απλα να μην το σκεφτώ παραπάνω.
Γιατί D4 και οχι κάποιο plug in hybrid;Αν και θεωρητικά η αυτονομία τους καλύπτει το καθημερινό σπιτι-γραφειο-σπιτι, οταν δλδ γινει και παλι καθημερινό, δεν παίζει μπριζα ουτε στην δουλειά ουτε στο σπίτι οπότε προς το παρόν παραμένουμε με ΜΕΚ και ελπίζω το επόμενο να είναι φουλ ηλεκτρικό.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#698619 Ωραίο αυτό το Volvo.
Εύκολα το αγόραζα αν δεν μου έλειπαν 40 χιλιαρικα. :s_tongue
Καλοτάξιδο!
Άβαταρ μέλους
By edmond
#698644 Καλοτάξιδο!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#698708 Nice! :inlove: Very Nice! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#698773 Καλοτάξιδη η Βολβάρα

< Note 9 >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#698912 Ωραίο αμάξι για Ευρώπη που είναι γεμάτη κάμερες, πόσα γλύτωσες οικονομικά??

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#698915
224v έγραψε:Ωραίο αμάξι για Ευρώπη που είναι γεμάτη κάμερες, πόσα γλύτωσες οικονομικά??

< Note >


Δεν πιάνουν τα Volvo οι κάμερες? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#698922 Το πιάνουν βέβαια εάν τρέχεις, με αυτό εγώ δεν θα ψαχνομουνα για ταχύτητα, αυτή η γενιά οχημάτων λόγω βάρους δεν σε φτιάχνουν... Ταξιδιαρικα για ατσαλακοτα ταξίδια, με μουσική και βιντεοπαιχνίδια για τα παιδιά. Πάνε τα ωραία χρόνια!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#698929 Του Μιραγκε βεβαια ειναι η πειραγμενη εκδοση απο την Polestar (485 αλογα, τσοκ , μηχανικο τιμονι , κιβωτιο ταχυτητων αυτουσιο απο την πρωτη Chevrolet Camaro κλπ)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#698932 Και χειροκίνητο αβανς, το πιο απαραίτητο από όλα.