Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#572366 Αλήθεια υπάρχει αυτό!? :s_crazy

Είχα δει rendering κάποια στιγμή και νόμιζα πως είναι πλάκα! :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#572370 Η 6θέσια διαμόρφωση μου φαίνεται λίγο μιεχ --> θυμίζει λίγο αεροσκάφος --> Ρένα τράβα μαλλί.
Γενικά οδηγείται μόνο με το κασκέτο του καπταν Παναγή.

Στην Αμερική που το Χ5 θεωρείται midsize ( :help: ) έχει νόημα το συγκεκριμένο μοντέλο.
Στην Ελλάδα του τέλους ταξινόμησης, θα τιμολογηθεί ένα αυτοκίνητο το οποίο θα πάει στο μουσείο Γουλανδρή στην ενότητα με τους δεινόσαυρους.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#572373
EDDIE_147 έγραψε:Η 6θέσια διαμόρφωση μου φαίνεται λίγο μιεχ --> θυμίζει λίγο αεροσκάφος --> Ρένα τράβα μαλλί.
Γενικά οδηγείται μόνο με το κασκέτο του καπταν Παναγή.

Στην Αμερική που το Χ5 θεωρείται midsize ( :help: ) έχει νόημα το συγκεκριμένο μοντέλο.
Στην Ελλάδα του τέλους ταξινόμησης, θα τιμολογηθεί ένα αυτοκίνητο το οποίο θα πάει στο μουσείο Γουλανδρή στην ενότητα με τους δεινόσαυρους.


και ομως η 6θεσια διαμορφωση γενικοτερα ειναι η πιο χρησιμη
αν εχεις και τις 3 θεσεις ορθιες στη μεσαια οι δυο πισω ειναι αποκομενοι και δεν ειναι ωραιο , δεν δουλευει. Ενω με το κενο στη μεση ειστε μια μεγαλη παρεα. Το εχω δοκιμασει δυο φορες ως τωρα και ειναι το καλυτερο setup κατα τη γνωμη μου

τωρα για το κασκετο και τους καπεταναιους δε θα διαφωνισω , πως θα μπορουσα αλλωστε.... :s_blush
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#572375 Floriniotes likes this

Εικόνα

αισθητικά δεν με άρεσε , εκτιμώ οτι θα είναι μια χαρά για την Αμερική , μοιάζει να έχει όλα τα σύγχρονα μπλιμπλίκια, χώρους, posh οθόνες πίσω κλπα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#572447 Και στους Ρώσους ολιγάρχες, Κινέζους υψηλόβαθμα στελέχη του ΚΚΚ και Άραβες πετρελαιάδες θα αρέσει πολύ. Εξάλλου νομίζω γι' αυτούς φτιάχτηκε... Ευρώπη αν πουλήσει το 5% της παραγωγής του θα είναι καλά (για την BMW, όχι για τα ματάκια των υπολοίπων... :vava: )
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#572454

#ponos
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572459 Προσωπικα δε μου λενε τιποτα τα X3, X5, X7. Ομορφα ειναι, αλλα δεν εχουν κατι ξεχωριστο που δεν εχουμε δει σε αλλα αμαξια.

Προτιμω τα coupe SUV, δηλαδη τα X2, X4, X6 (ΕΙΔΙΚΑ αυτο). Αυτα τα θεωρω πραγματικα ξεχωριστα και πιστευω οτι η BMW καταφερε να συνδυασει με ωραιο τροπο το κλασικο σχημα του coupe με το SUV που ειναι πλεον το νεο trend στη σχεδιαση.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#572463
George_Prix έγραψε:
Προτιμω τα coupe SUV, δηλαδη τα X2, X4, X6 (ΕΙΔΙΚΑ αυτο). Αυτα τα θεωρω πραγματικα ξεχωριστα και πιστευω οτι η BMW καταφερε να συνδυασει με ωραιο τροπο το κλασικο σχημα του coupe με το SUV που ειναι πλεον το νεο trend στη σχεδιαση.


πράγματι, γουστα ειναι αυτα
πχ το X6 το θεωρω απο τα σχημοτερα αυτοκινητα που εχουνε βγει ποτε στο δρομο.. και μετα αναγκαστηκε και η ΜΒ και εβγαλε το ξαδερφακι του που επισης δε βλεπεται
ειδικα απο πισω διαγωνια....... :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#572464 Εικόνα

https://www.bmwblog.com/2018/11/01/bmw- ... -exercise/

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572465 Ρε Eddie γιατι το κανεις αυτο το κακο? Ειπαμε να βαλουμε ενα ταβανι στα ονειρα μας με το X6 και εσυ μας βαζεις νεους νταλκγαδες στο κεφαλι :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572466
KiloMeater έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Προτιμω τα coupe SUV, δηλαδη τα X2, X4, X6 (ΕΙΔΙΚΑ αυτο). Αυτα τα θεωρω πραγματικα ξεχωριστα και πιστευω οτι η BMW καταφερε να συνδυασει με ωραιο τροπο το κλασικο σχημα του coupe με το SUV που ειναι πλεον το νεο trend στη σχεδιαση.


πράγματι, γουστα ειναι αυτα
πχ το X6 το θεωρω απο τα σχημοτερα αυτοκινητα που εχουνε βγει ποτε στο δρομο.. και μετα αναγκαστηκε και η ΜΒ και εβγαλε το ξαδερφακι του που επισης δε βλεπεται
ειδικα απο πισω διαγωνια....... :lol:


Σιγουρα γουστα ειναι αυτα και για τα γουστα/βιτσια του αλλουνου δε μπορουμε να πουμε κουβεντα!

Εμενα φιλε παντα μου αρεσε το coupe σχημα. Εκεινο το παλιακο το μακρυ με τον κωλο,σε σπορ εκδοση φυσικα. Ισως μου κολλησε απο την πρωτη μου καψουρα τη BMW M3 E30. Σε καποια φαση αρχισανε τα SUV και ενω μου αρεσαν πολυ, απειχαν απο το στερεοτυπο του coupe που ειχα στο μυαλο μου. Μολις ειδα τη X6 ηταν λες και σχεδιασαν κατα παραγγελια αυτο που ειχα στο μυαλο μου. Ενα ομορφο και γρηγορο τανκς (τετοιο αμαξι/τανκς θελω πλεον).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#572496
EDDIE_147 έγραψε:Εικόνα



:help: :help: :help: :help:

Τι έκτρωμα είναι αυτό;;; :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#572499 https://www.bmw-abudhabi.com/en/all-mod ... spire.html

Είναι το embodiment of sovereignity.

:s_yes
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#572552 Unmistakeable ΠΡΕΖΕnce

Εκτιμώ οτι έστω με διαφορετική ζάντα , βελτιώνει λίγο απο το γραμμωτό παντού αλλά τα νεφρά της μάσκας είναι η δύσκολη πίστα

Εικόνα

Για εμένα τελικά , η BMW που θα ήθελα αυτή τη στιγμή άνευ υποχρεώσεων , έστω κ λίγο απλή οπτικά , η 2άρα ->

Εικόνα

(απο τη φοβερή δουλειά που έκανε το https://www.roadandtrack.com/new-cars/r ... cion-fr-s/ )