Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#748754 Κι εγώ εδώ και χρόνια, μόνο Valeo ή SWF.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#748820 Την επόμενη φορά θα τους δοκιμάσω. Αν και μέχρι στιγμής οι Aerotwin δουλεύουν σούπερ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#748821
rx8_drifter έγραψε:Απο που τους πήρες ντίνο?


Amazon.co.uk
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#748834
drdino έγραψε:Κι εγώ εδώ και χρόνια, μόνο Valeo ή SWF.


εψαχνα και εγω για το κλιο τους σιλενσιο αλλα δεν βρηκα Ελλαδα.Τους φερνουν πολυ λιγοι,οχι φυσικα καταστηματα κλπ
αναγκαστηκα και εβαλα bosch aerotwin :lipsealed: :(
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#748844 Παντως αυτοι που εδιναν στο ΚΤΕΟ (κατι ΒΥΡΤ) ειναι αθλιοι.
Δεν καθαριζουν καθολου, καλυτεροι οι εργοστασιακοι που ειναι 8 ετων+
Άβαταρ μέλους
By drdino
#748848
dimviii έγραψε:
drdino έγραψε:Κι εγώ εδώ και χρόνια, μόνο Valeo ή SWF.


εψαχνα και εγω για το κλιο τους σιλενσιο αλλα δεν βρηκα Ελλαδα.Τους φερνουν πολυ λιγοι,οχι φυσικα καταστηματα κλπ
αναγκαστηκα και εβαλα bosch aerotwin :lipsealed: :(


https://www.antallaktikaexpert.gr/valeo-7489595 ;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#748851 ευχαριστω Ντινο,ακριβουτσικοι παντως,πανε διπλα χρηματα απο τους μπος αεροτουιν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#748853 Άλλαξα το λινκ γιατί αυτός ήταν λάθος κωδικός για Ελλάδα, τώρα πιο νορμάλ τιμή φαίνεται να βγάζει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#748859 Πάντως εγώ παιδιά πήρα πρόσφατα για το Focus με €5 από το Discount Markt. Μια χαρά καθαρίζουν. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#750018 Κατανάλωση λαδιού... άναψε σήμερα το λαμπάκι που σημαίνει μείον 1 λίτρο από τον Ιούλιο.

Με μέσο όρο 800-1000χλμ τον μήνα μιλαμε για 1λτ/5-6000 χλμ

Παμε για τσιμουχακια βαλβίδων;

Διάβασα ότι στον N43 όταν κινείται κυρίως εντός πόλης δημιουργείται θέμα με αυτά καθώς ο κινητήρας λειτουργεί σε αυξημένες θερμοκρασίες και με stratified μίγμα για να πετύχει τις προδιαγραφές ρύπων.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#750021
drdino έγραψε:Άλλαξα το λινκ γιατί αυτός ήταν λάθος κωδικός για Ελλάδα, τώρα πιο νορμάλ τιμή φαίνεται να βγάζει.

22€ και οι δύο για εμπρός, μια χαρά τιμή μου φαίνεται πάντως. Στην ίδια τιμή αγοράζεις Denso βέβαια, και δεν ξέρω αν ο dimviii θα μπορούσε να επιλέξει γαλλικό αντί ιαπωνικό προϊόν.
:s_dunno
Oh wait... :s_biggrin :s_dance
Άβαταρ μέλους
By dimik
#750038
Anonymous Founder έγραψε:Μήπως άλλαξες λάδι; Ποιο του βάζεις;
Λάδι έχει χρόνια που άλλαξα από Castrol 5w-30 σε Motul 5w-40.

Καταναλωση λαδιού είχε πάντα αλλά δεν χρειαζόταν καν να συμπληρώσω, τύπου 500-700ml στα 10-12000χλμ.

Τωρα φαίνεται να διπλασιαστηκε για αυτό προβληματιζομαι.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#750049
Anonymous Founder έγραψε:
drdino έγραψε:Άλλαξα το λινκ γιατί αυτός ήταν λάθος κωδικός για Ελλάδα, τώρα πιο νορμάλ τιμή φαίνεται να βγάζει.

22€ και οι δύο για εμπρός, μια χαρά τιμή μου φαίνεται πάντως. Στην ίδια τιμή αγοράζεις Denso βέβαια, και δεν ξέρω αν ο dimviii θα μπορούσε να επιλέξει γαλλικό αντί ιαπωνικό προϊόν.
:s_dunno
Oh wait... :s_biggrin :s_dance


ηταν επειγον και δεν μπορουσα να περιμενω παραδοσεις/κουριερ κλπ.οποτε σε ''καλη ποιοτητα'' :shifty: βρηκα μονο σε bosch aerotwin.
εννοειται οτι προτιμαμε Ιαπωνικα/Γαλλικα προιοντα σε συγκριση με οτιδηποτε απο την χωρα των κλεφτων και απατεωνων.