Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#655643
dimik έγραψε:Δεύτερος σπαστικός ήχος από τα φρένα εντοπίστηκε στα ελατήρια/ελάσματα που κρατάνε τα τακάκια, ο έξυπνος μάστορας που μου είχε αλλάξει τα φρένα τσιγγουνευτηκε να τα αλλάξει και αυτά οπότε μπήκαν στο πρόγραμμα.
Μήπως απλά θέλουν καλό καθάρισμα και ολίγην από πάστα χαλκού;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#655645
drdino έγραψε:Καγκουριάς συνέχεια:
Όλες οι εξωτερικές λάμπες είναι LED εκτός από την όπισθεν. Ανεπίτρεπτο, όταν στρίβω με 200+ στις φουρκέτες και χρειάζεται να βάλω όπισθεν για να κάνω reverse entry drift με κόντρα ορθοπεταλιά βιδωτό παξιμάδι, σκέφτομαι το κίτρινο φως των συμβατικών λαμπτήρων και χάνω την αυτοσυγκέντρωσή μου.
.....
Ανακάλυψα και μια ακόμα ξέμπαρκη συμβατική στο ντουλαπάκι, αυτή δεν ξέρω αν με ενοχλεί ακόμα. :lol:
Μα καλά, συγνώμη δηλαδή, δε θέλω να σε μειώσω αλλά ενώ κάνεις αυτά που λες δεν ανοίγεις και το ντουλαπάκι να χτυπήσεις κανένα σνάκ για την υπογλυκαιμία; Προτείνω ledοταινία περιμετρικά στο ντουλαπάκι για να το βρίσκεις εύκολα και μέσα disco ball για έξτρα εφφέ. Μου θέλετε να βγάλετε και γκόμενα με μερικά ακροβατικά και απλά λαμπάκια. :iconcool:

Στο ντουλαπάκι μάλλον δεν θέλεις led, εκτός αν πάρεις κάτι σε πολύ ζεστό χρώμα γιατί άσπρο led τη νύχτα θα σου πέσει βαρύ και θα σου χαλάσει τη νυχτερινή όραση.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#655654
sknipper έγραψε:
dimik έγραψε:Δεύτερος σπαστικός ήχος από τα φρένα εντοπίστηκε στα ελατήρια/ελάσματα που κρατάνε τα τακάκια, ο έξυπνος μάστορας που μου είχε αλλάξει τα φρένα τσιγγουνευτηκε να τα αλλάξει και αυτά οπότε μπήκαν στο πρόγραμμα.
Μήπως απλά θέλουν καλό καθάρισμα και ολίγην από πάστα χαλκού;



Μπα, κάνοουν κι ενα χαρακτηριστικό κλακ μερικές φορές στο φρενάρισμα, δείγμα οτι δεν δουλεύουν σωστά τα ελάσματα.
Άλλωστε είναι καινούρια τακάκια και δίσκοι, μερικών μηνών, για να θέλουν καθάρισμα.
Θα το δει βέβαια ο μηχανικός που θα το πάω για λάδια κλπ.
Το ΣΚ έχει project αλλαγή δυναμό.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#655660
sknipper έγραψε:
drdino έγραψε:Καγκουριάς συνέχεια:
Όλες οι εξωτερικές λάμπες είναι LED εκτός από την όπισθεν. Ανεπίτρεπτο, όταν στρίβω με 200+ στις φουρκέτες και χρειάζεται να βάλω όπισθεν για να κάνω reverse entry drift με κόντρα ορθοπεταλιά βιδωτό παξιμάδι, σκέφτομαι το κίτρινο φως των συμβατικών λαμπτήρων και χάνω την αυτοσυγκέντρωσή μου.
.....
Ανακάλυψα και μια ακόμα ξέμπαρκη συμβατική στο ντουλαπάκι, αυτή δεν ξέρω αν με ενοχλεί ακόμα. :lol:
Μα καλά, συγνώμη δηλαδή, δε θέλω να σε μειώσω αλλά ενώ κάνεις αυτά που λες δεν ανοίγεις και το ντουλαπάκι να χτυπήσεις κανένα σνάκ για την υπογλυκαιμία; Προτείνω ledοταινία περιμετρικά στο ντουλαπάκι για να το βρίσκεις εύκολα και μέσα disco ball για έξτρα εφφέ. Μου θέλετε να βγάλετε και γκόμενα με μερικά ακροβατικά και απλά λαμπάκια. :iconcool:


Αποκλειστικές σκηνές από drdino και 3αρα:
https://www.youtube.com/watch?v=0bAE43v9csY
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#655680 Πόσα δεν ξέρεις... Νομίζω ότι στο παλιό φόρουμ υπάρχει υλικό που θα σε διαφωτίσει. Βλ. Rally oldies που είχαμε διοργανώσει.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655683 Δυστυχώς στο παλιό φόρουμ, δεν είναι εύκολο να κάνεις αναζήτηση. :(
Άβαταρ μέλους
By drdino
#655687 Voila
https://youtu.be/PbHfTDzexHg


Αν και η φωτογραφία από την ξούρα του φανταρικού είναι καλύτερη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#655689
Giuseppe Busso έγραψε:Δυστυχώς στο παλιό φόρουμ, δεν είναι εύκολο να κάνεις αναζήτηση. :(

Συν τοις άλλοις, την τελευταία φορά (πάει καιρός βέβαια) που είχα μπει, ήταν σαφές πως στην πλειοψηφία των θεμάτων, δεν είχαν ανέβει όλες οι δημοσιεύσεις και όλες οι δημοσιεύσεις από κάποιους χρήστες έχουν χαθεί εντελώς.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655695
drdino έγραψε:Voila
https://youtu.be/PbHfTDzexHg


Αν και η φωτογραφία από την ξούρα του φανταρικού είναι καλύτερη



LOL :lol:


Anonymous Founder έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Δυστυχώς στο παλιό φόρουμ, δεν είναι εύκολο να κάνεις αναζήτηση. :(

Συν τοις άλλοις, την τελευταία φορά (πάει καιρός βέβαια) που είχα μπει, ήταν σαφές πως στην πλειοψηφία των θεμάτων, δεν είχαν ανέβει όλες οι δημοσιεύσεις και όλες οι δημοσιεύσεις από κάποιους χρήστες έχουν χαθεί εντελώς.


Μεγάλο κρίμα γιατί ήταν κληρονομιά πολλών ετών. Γαμώ τις πυραμίδες μου μέσα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#655696

Είναι αυτός ο απόπατος στις διαφημίσεις πεεμβε ή έχει και άλλο;
:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655698
EDDIE_147 έγραψε:
Είναι αυτός ο απόπατος στις διαφημίσεις πεεμβε ή έχει και άλλο;
:hmmm:


Βγήκε φθηνά. Δεν χρειάστηκε να πληρώσουν δικαιώματα στην Toyota για το Starlet. Ήταν στα πλαίσια της συνεργασίας. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#655704 ^


:lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655708
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#655742 παει για πτωχευση η bbs καπου διαβασα.