Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By citastak
#546437 σε ενα ταπεινό 1600άρη πετρέλαιο μπήκα.
Ως συνοδηγός βέβαια, και για 3 χλμ μόνο. Οπότε μπορεί να αδικώ το V40, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό αυτοκίνητο.
Πάντως σκέφτομαι να σταματήσω για ένα test drive κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#546477
citastak έγραψε:σε ενα ταπεινό 1600άρη πετρέλαιο μπήκα.
Ως συνοδηγός βέβαια, και για 3 χλμ μόνο. Οπότε μπορεί να αδικώ το V40, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό αυτοκίνητο.
Πάντως σκέφτομαι να σταματήσω για ένα test drive κάποια στιγμή.


Σε ένα ταπεινό 216d με τον 3κίλυνδρο 1500άρη μπήκες. :iconcool:
Κοίταξε να οδηγήσεις οπωσδήποτε αυτόματο :s_yes και να ρωτήσεις πότε θα έρθει το Fl/2018.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#546495
nomarxis έγραψε:
citastak έγραψε:σε ενα ταπεινό 1600άρη πετρέλαιο μπήκα.
Ως συνοδηγός βέβαια, και για 3 χλμ μόνο. Οπότε μπορεί να αδικώ το V40, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό αυτοκίνητο.
Πάντως σκέφτομαι να σταματήσω για ένα test drive κάποια στιγμή.


Σε ένα ταπεινό 216d με τον 3κίλυνδρο 1500άρη μπήκες. :iconcool:
Κοίταξε να οδηγήσεις οπωσδήποτε αυτόματο :s_yes και να ρωτήσεις πότε θα έρθει το Fl/2018.


3κύλινδρος και τέτοια ησυχία;
Ρε μπράβο...!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#548221 https://www.eonon.co.uk/Android-Car-Ste ... tereo.html

BMW E90/E91/E92/E93 Android 8.0 Car DVD Radio Player With Built-in Bluetooth 7 Inch HD Touchscreen In-Dash DVD/CD/AM/FM Car Stereo Receiver With Steering Wheel Control 4G RAM,Octa-core & 32G ROMCar Head Units GPS Navigation System With Subwoofer Audio Output DAB+ Digital Radio


Αισχρή κινεζιά ή όχι; :hmmm:

Έχω το professional radio και Bluetooth αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω connectivity με το τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#548222 Είναι που είναι...πως να το πω...ολίγον απαρχαιωμένη μέσα η Ε90, να του βάλεις και την κινεζιά να απογίνει. Από μένα είναι όχι.

Χίλιες φορές ταριφάδικη βεντούζα!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#548228 Δεν είναι και τόσο αταίριαστη, τουλάχιστον στο δικό μου εσωτερικό με τα "μεταλλικά" φιλέτα :oops:


Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#548230
dimik έγραψε:Δεν είναι και τόσο αταίριαστη, τουλάχιστον στο δικό μου εσωτερικό με τα "μεταλλικά" φιλέτα :oops:

Εικόνα

Σίγουρα καλύτερο απ' ότι το φαντάστηκα αλλά και πάλι...μιεεεεχ. Αλλά ντάξει τι ασχολείσαι τώρα. Αφού είναι άχρηστα αυτά τα τζιτζιμπλίκια. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#548234 Tι λες τώρα, ο θεός να μου κόβει άλογα να μου δίνει τζιτζιμπλίκια :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#548240 Ωραιο φαινεται εφοσων δουλευει χωρις προβλήματα. Αν περνας πολύ ωρα το αμαξι και το χρειαζεσαι για ναβι κλπ γιατι όχι;
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#548263 dimik, τα κουμπάκια κάτω για το on/off του ss, τα θερμαινόμενα κλπ που πηγαίνουν? Γιατί σε όσες αντίστοιχες εγκαταστάσεις έχω δει κατεβαίνει ολη η κονσόλα πιο κάτω (και προεξέχουν και άσχημα τα κουμπια του clima όπως θα δεις και στις φωτο που εβαλες). Γενικά αν αισθητικά δεν σε χαλάει γιατί όχι, προσωπικά το βρίσκω ημιμετρο και άσχημο εμφανισιακά, αλλά γούστα..

Πάντως στις Ε90 η μόνη λύση για να δείξει λίγο το εσωτερικό τους τεχνολογικά είναι είτε retrofit idrive είτε αυτού που δείχνει ακόμη πιο μινιμαλ και ωραίο από το idrive των Ε90.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#548274 Τώρα το είδα....φοβερή χοντράδα, έφαγε Χ από τα αποδυτήρια.

Είδα τα κόψε ράψε αυτού που έβαλες και δάκρυσα.

Το Dynavin από ότι βλέπω όμως φαίνεται καλύτερο, στο αντίστοιχο κόστος φυσικά.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#548423 Ε90 χωρίς xenon δεν φωτίζει το angel eye δαχτυλίδι (τα ημέρας) από τη μεριά του οδηγού.
Αυτό τι λάμπα παίρνει από πίσω ? Είναι ακριβή ? Αναζητώντας μόνο καγκουριές βρήκα, ξέρει κανείς, απ το εργοστάσιο τι προδιαγραφών φοράει?
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#548424 Μια λάμπα είναι νομίζω που βρίσκεται στο πάνω μέρος του φαναριου μόλις ανοίξεις το καπώ.Αλλαζει ευκολα.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#548532
socratesn έγραψε:Ε90 χωρίς xenon δεν φωτίζει το angel eye δαχτυλίδι (τα ημέρας) από τη μεριά του οδηγού.
Αυτό τι λάμπα παίρνει από πίσω ? Είναι ακριβή ? Αναζητώντας μόνο καγκουριές βρήκα, ξέρει κανείς, απ το εργοστάσιο τι προδιαγραφών φοράει?

Στα δικά μου με xenon είναι αυτή η λάμπα. Την έχω αλλάξει κ στις 2 μεριές σχετικά εύκολα.

Δες αν ταιριάζει κ στα δικά σου.

Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#549123