Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#650639
funkyreverend έγραψε:Το κλου του ποστ ήταν όμως ότι "δεν θα έλεγε όχι σε ένα S estate" όπου φαίνεται η αλλοτρίωση. Είχαμε το σύνδρομο της κούρσας, τον mirage τον διακατέχει το σύνδρομο της νεκροφόρας
Ίσως έχει να κάνει με τα βιώματα αλλά ποτέ δεν είδα τα στέισον σαν νεκροφόρες. Όχι ότι μερικά δεν μοιάζουν, ειδικά της Mercedes μετά την W124 είναι νεκροφορέ τόσο η Ε όσο και η CLS. Αλλά όλες οι Alfa Romeo από παλιά, οι BMW, Audi δεν είναι νεκροφόρες. Είναι αυτοκίνητα για οικογένειες ή για νέους σπορτίφ εκδρομικούς τύπους.
Αλλά Tesla στέισον δεν μου πάει. Δεν μπορώ να το φανταστώ, θα πρέπει να το δω για να αποφανθώ.

Υποθέτω με τα νεφρά της BMW θα κάνουμε κύκλους. Όταν γίνουν ηλεκτρικά και θα πρέπει να μικρύνουν τα ψυγεία για αεροδυναμικούς λόγους και οικονομίας θα ξαναγίνουν μικρά τα νεφρά.
Θυμηθείτε πόσο μικρά μπορεί να γίνουν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#650641 Το πιο όμορφο Estate που κυκλοφορεί τώρα είναι το Α6. Θα το είχα στα υπόψιν αν δεν ήθελα ψηλό με χώρους. Το πρόβλημα με το Α6 είναι πως δε χωρά 2 καρεκλάκια κ έναν ενήλικο άνετα πίσω...

Κατά τα άλλα πιστεύω πως η νέα μάσκα θελει καιρό για να τη συνηθίσει κανείς. Στο τέλος θα αρέσει κιόλας. Πχ στην αρχή ο άσσος δε μου καθόταν καλά στις φωτογραφίες κ την πρώτη φορά που το είδα. Τώρα που το βλέπω στο γκαράζ κάθε μέρα μου φαίνεται μια χαρά.

< >
Τελευταία επεξεργασία από PeterPan και 04 Ιουν 2020, 23:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#650643 3αρες και 5αρες ειναι μακράν ωραιότερες μεσα εξω απο το Α6 και χτυπάνε άνετα τα V60 και V90.
Το Audi ειναι λιγο βαρετό και με πάρα πολύ piano black μεσα.
Βέβαια γούστα είναι αυτά.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#650644
mirage έγραψε:Εδώ είσαι αν θες να δεις πως θα μπορούσε να είναι
https://www.businessinsider.com/tesla-m ... ale-2020-5
Ok, δεν είναι κακό, θυμίζει λίγο Mondeo, Jaguar και περισσότερο Mazda 6 (για καλό το λέω αυτό).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#650752
georgetz έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Εικόνα

Troll tastefully


Εικόνα


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#650757
sknipper έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Το κλου του ποστ ήταν όμως ότι "δεν θα έλεγε όχι σε ένα S estate" όπου φαίνεται η αλλοτρίωση. Είχαμε το σύνδρομο της κούρσας, τον mirage τον διακατέχει το σύνδρομο της νεκροφόρας
Ίσως έχει να κάνει με τα βιώματα αλλά ποτέ δεν είδα τα στέισον σαν νεκροφόρες. Όχι ότι μερικά δεν μοιάζουν, ειδικά της Mercedes μετά την W124 είναι νεκροφορέ τόσο η Ε όσο και η CLS. Αλλά όλες οι Alfa Romeo από παλιά, οι BMW, Audi δεν είναι νεκροφόρες. Είναι αυτοκίνητα για οικογένειες ή για νέους σπορτίφ εκδρομικούς τύπους.
Αλλά Tesla στέισον δεν μου πάει. Δεν μπορώ να το φανταστώ, θα πρέπει να το δω για να αποφανθώ.


Και μένα μου αρέσουν τα στέισον και μερικά είναι στα μάτια μου σαφώς καλύτερα των 4θυρων/5θυρων εκδόσεων.

Ο Μιράγκε όμως όλο τέτοια γυροφέρνει, ένα καιρό ήταν και φαν του 1ου σύγχρονου Clubman - δηλαδή έλεος.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#650758 Ναι αλλά οδηγεί κούρσα. Ωρέ που πάμε, ωρέ που πάμε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#650767 Mονο που ο Μιραγκε παει καρφωτος για εδω


Εικόνα

Αφθαρτο-αχαστο-ανικητο.

Ποια Μπεεεμβε τωρα. :s_sarcastic


***************************************************

Ον τοπικ:


Εικόνα


Επιτελους, ενα :shifty: ανφας απο την μαρκα της καρδιας μας.


:shifty:
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 06 Ιουν 2020, 11:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#650774 Δεν φαίνεται το φώτο Τζι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#650784 Τωρα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#650793 Δεν θα έλεγα όχι. Βέβαια συνήθως αυτές προορίζονται για νεκροφόρες στην Ιταλία και όχι μόνο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#650797 Πώς τους εσφαξες ετσι. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#650816 Beauty is in the eye of the beholder. Having said that, those who like estate cars should visit an ophthalmologist ASAP. :lol: