Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#468834 Ναι ρε, είναι πανάκριβα τα γαμημένα τα μπεκ. Κάπου διάβασα ότι βγήκε άκρη για φθηνότερο ανταλλακτικό (πχ κάτι vdo στο ανταλλακτικαονλάιν). :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#469473 Μέρες που είναι μου έκανα δώρο έναν παράλληλο έτσι για να πάρει λίγο τα πάνω του το μοτέρ (και πολύ άντεξα :ninja: ), με υποσχόμενα νούμερα 295ps & 44kg.
Το δυναμόμετρο του κώλου μου δεν είναι σε θέση να τα επιβεβαιώσει μέχρι να γίνει μια κανονική δυναμομέτρηση άλλα σίγουρα είναι πιο ζωηρό από πρίν... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#469474
morpheus έγραψε:Μέρες που είναι μου έκανα δώρο έναν παράλληλο έτσι για να πάρει λίγο τα πάνω του το μοτέρ (και πολύ άντεξα :ninja: ), με υποσχόμενα νούμερα 295ps & 44kg.
Το δυναμόμετρο του κώλου μου δεν είναι σε θέση να τα επιβεβαιώσει μέχρι να γίνει μια κανονική δυναμομέτρηση άλλα σίγουρα είναι πιο ζωηρό από πρίν... :metalo:


κοστος? τι μαρκα παραλληλο?
θα στεκετε και πιο ευκολα υπο γωνια τωρα. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By morpheus
#469483 Επειδή δεν μου καθόταν καλά να σκάσω 2 χιλιάρικα στη Schnitzer, είπα να εμπιστευτώ τον Αλωνιστιώτη (Speed & Style) που έχει φτιάξει μπόλικα BMW και MINI.
Κόστος 850.
Βάλαμε παράλληλο σαν δοκιμασμένη λύση και απ'ότι μου είπε σύντομα βγαίνουν και τα πρώτα reflash (νομίζω από ESS tuning) για τον Ν20 μιας και δεν υπήρχαν επιλογές μέσω obd εως τώρα παρά μόνο αφαίρεση της ecu και αποστολή έξω, ώστε αν δεν με ικανοποιήσει να βγεί (είναι εντελώς plug and play χωρίς κόψε-ράψε) και να δοκιμάσουμε reflash.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#470285
GTS έγραψε:αν ενδιαφερεται καποιος 120

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12182445/


Κάτσε για να καταλάβω.
Αυτή όπως τη βλέπω, για να την πάρεις καινούρια με το κλειδί στο χέρι, πόσο έχει τώρα;
45 χιλιάδες;
Άβαταρ μέλους
By Thanix
#470288 Εξαρτάται τι θα βάλεις!

Η συγκεκριμένη έχει Μ πακέτο και λεντ από εξτρα όποτε κανα 38αρι σίγουρα.

< using BoobsPower!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#470290 Πάντως και σωστό look και σωστό κυβισμό και δύναμη και σωστό αριθμό κυλίνδρων επίσης.
Πολλά τα λεφτά όμως ρε γμτ για να την πάρεις καθωσπρέπει. :(
Άβαταρ μέλους
By GTS
#470291
Giuseppe Busso έγραψε:
GTS έγραψε:αν ενδιαφερεται καποιος 120

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12182445/


Κάτσε για να καταλάβω.
Αυτή όπως τη βλέπω, για να την πάρεις καινούρια με το κλειδί στο χέρι, πόσο έχει τώρα;
45 χιλιάδες;


Kαταρχας δεν υπαρχει πια ο κινητηρας αυτος γιατι τωρα ερχεται με 2λιτρο το 120. Αλλα φανταζομαι καινουριο θα ειναι κανενα 40κ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#470293 Θα είναι τουλάχιστον 40Κ αγορά κι αν βάλεις στο λογαριασμό και τον φόρο πολυτελούς διαβίωσης για μια δεκαετία, είναι αλλά 5Κ περίπου.
Το συγκεκριμένο είναι ευκαιρία ουσιαστικά σε αυτά τα λεφτά, αλλά και πάλι είναι πάρα πολλά.
Άβαταρ μέλους
By fot
#470342
GTS έγραψε:αν ενδιαφερεται καποιος 120

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/12182445/

Πω πω!!
Πολλά ομολογουμένως τα χρήματα, αλλά πανέμορφη και αμαξάρα. Το μοτέρ είναι αυτό που είχε παλιά η 118ι με τα 170;


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#470346 Ναι με λιγο ανεβασμενη ιπποδυναμη.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#470489 Εμενα (περαν του αυτοματου κ του μ) γιατι δεν μου μοιαζει τρομερο;