Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By pik.
#503316 διαφημιση κανουν.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#504044 Εικόνα

Ωραίο γομαράκι. :eat: :eat: :eat: :eat:

Και από κοντά βέβαια πιο πολύ μου βγάζει κάτι σε hatchback που πήρε αναβολικά παρά suv.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#508967 Dat ass...
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#510851 Εικόνα

Περάσαμε επιτυχώς άλλα 2 Pass σε 24 ώρες, γι΄αυτό και η απλησιά.
Σε ορεινή και αρκετά σφιχτή διαδρομή 100 km, σε υψόμετρο από 500 εως 1800 μέτρα και με θερμοκρασίες 3 - 20 βαθμών σε σύντονο χρονικό διάστημα, απέδειξε πως κανένα supercar ή AWD ή Premium SUV ή ξέρω γω τι μπορεί να το προσπεράσει.







βέβαια ούτε και η ευθύβολη προσθιοκίνητη ακλόνητη στις απαιτητικές διαδρομές 218d προσπέρασε κάποιον …………........ :s_laughat :s_laughat :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#511101 Έκανα ένα configuration χθες για αμάξια της BMW που δίνουν Leasing στην εταιρία του αδερφού.

Ένα 430i gran coupe έβγαινε (νταξ με τα πάντα όλα) 80.000 φράγκα! Εντάξει, δε λέω, αμαξάρα, αλλά πάρα πολλά χρήματα για καινούριο για να σκορπίσει κανείς στον δρόμο . Θα παίζει κ καμιά έκπτωση μάλλον.


Αν μπορεί κανείς να πάρει Leasing εταιρικό σαφώς κ δεν αξίζει να έχει καινούριο αμάξι ιδιοκτησία εδώ που τα συνεργεία είναι φωτιά, που θέλει κανείς 2 σετ λαστιχα, κτλ. Αν το κρατά πολλά χρόνια ίσως.


< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#511105 Εξαρτάται πόσο εφορία πληρώνει για το leasing και αν του κρατάνε χρήματα για να του δώσουν το αμαξι.
Ίσως η διαφορά είναι πολύ μικρή.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#511133 αν το leasing βγαίνει ως κόστος μηνιαίως κάτω του 1% της αξίας του αυτοκινήτου, τότε λέγεται πως είναι ένα καλό deal. Αν πάλι είναι πολύ κάτω του 1% τότε συμφέρει πολύ.

αυτό δεν αναιρεί το γεγονός που είχε αναφέρει κάποτε κ ο HiFi, ότι οι τιμές των bmw έχουν πάει στα ουράνια...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#511136 Δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσα πολλά για εκεί.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#511140 Του αδερφού μου του τη δίνουν με 570 φράγκα μηνιαίως με 1000 χλμ το μήνα.
Στη δουλειά πηγαίνει όμως με τρένο, τον βολεύει περισσότερο. Συμβόλαιο κάθε 2 έτη, δλδ κάθε 2 χρόνια νέο αμάξι.

Αν αναλογιστεί κανείς την αποτίμηση της αξίας, λάστιχα, σέρβις, ασφάλεια, τότε συμφέρει Leasing.


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#511152 Λίγα είναι τα 1000 χλμ το μήνα πάντως, γι' αυτό και η καλή τιμή σχετικά. Σε 2 χρόνια το αμάξι θα είναι σχεδόν καινούριο και θα πουληθεί σε καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#511359 hello!
Σε Ε90 LCI, τι αγοράζουμε για αντικατάσταση λάμπας στα εργοστασιακά πλαίσια? (Ο ενδιαφερόμενος δεν νοιάζεται για βελτίωση της απόδοσης των φωτών, κύριο μέλημα να μην πετάει ένδειξη οτι χρειάζεται αλλαγή η λάμπα..)
Επειδη ειμαι ασχετος, παίζει ρόλο αν κάηκε η μεσαία σκάλα ή η μεγάλη ?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#511365 H7 είναι και στις 2 σκάλες οι αλογόνου

< >
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#511381 Ευχαριστώ ! Η μεσαια καηκε, σύμφωνα με το manual ειναι h7 55w..
Λογικα το 55w εξασφαλιζει οτι θα παρω μεσαιας σκαλας και οχι μεγαλης?

Τέλος ξερουμε που μπορω να βρω ποσα kelvin ειναι οι στοκ λαμπες ?
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#511388 Πας σε ένα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων και στην αλλάζει, για να μην παιδεύεσαι. Κοινές λάμπες Η7 είναι.