Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19571 Γιατι να τύχει αλλαγη διαφορικού? τι μπορει να πάθει?

Για να είμαι ειλικρινής. Πουθενά δεν εχω διαβάσει τέτοιο πρόβλημα. :)


Sent from a mobile device
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#19574 να ξέρεις ότι αν αρχίσεις να αγοράζεις και να πουλάς, χωρίς να έχεις πολύ χρόνο πχ λόγω δουλειάς, θα χάσεις εν τέλει από την αγοροπωλησία...

και ναι, το πετρέλαιο να είναι αυτόματο καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19582 Πάρε αυτό που θέλεις κι αυτό που σου αρέσει.

Δίκιο έχει ο Πέτρος.

Τελικά θα καταλήξεις σε αυτό που ήθελες από την αρχή γιατί δε θα σε ικανοποιεί 100% αυτό που πήρες. :)
Άβαταρ μέλους
By vengas
#19583 Επειδή είναι η πρώτη μου δουλειά, το τελικό ΟΚ για να το πάρω θα το δώσουν οι γονείς μου :lol:
Δεν έχω εμπλακει σε ατύχημα ποτέ, αλλά η μάνα μου πάντα φοβάται... και θα είναι δύσκολο να με αφήσουν να πάρω τρίλιτρο...
ο πατέρας μου μου έχει εμπιστοσύνη γιατί έχει καταλάβει ότι είμαι λογικός οδηγός εφόσον δεν έχει βρει το αμάξι του ποτέ φυτεμένο σε κανένα χωράφι :lol:
θα είναι λίγο too much για αυτούς να πάρω κατι σαν την BMW 330d, ενώ το Civic το έχουν για αργό :shifty:

Έπειτα δεν ξέρουν από Αγγλία που πολυτελή αυτοκίνητα έχουν πάρα πολλοί και δεν υπάρχουν τα κόμπλεξ Ελλάδας και Ιταλίας...
Κόμπλεξ για καλό αυτοκίνητο μεν, αλλά 7-6-5 ετών παλιό που δλδ κοστίζει όσο ένα καινούριο Corsa :dizzy: ...Ό,τι πουν...
Γι αυτό και σκέφτομαι πρώτα για Civic με 30-40κ μίλια και σκότωμα στον ένα χρόνο + 2-3κ για την 330...ψιλοβλακεία, αλλά....
Άβαταρ μέλους
By drdino
#19587 Σε όλες τις αγοροπωλησίες θα χάσεις, εκτός αν έχεις πάρει κάτι σπέσιαλ (πχ GT3 RS 4.0).

Μου την σπάει να βλέπω τέτοια αμάξια χωρίς σοβαρά έξτρα. Είναι δυνατόν να παίρνεις 330 χωρίς xenon; :rant: :lol:

Vengas, δεν έχουν γενικό θέμα οι Ε90 με το διαφορικό. Απλά κάνε τα σωστά man maths σου για ασφάλεια, τέλη κυκλοφορίας και bork factor. Η επιλογή κάτι πιο "λογικού" μέχρι να δεις τι παίζει με δουλειά, μετακινήσεις, μέλλον κλπ δεν είναι άσχημη ιδέα, κι εγώ αυτό έκανα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19589
vengas έγραψε:Επειδή είναι η πρώτη μου δουλειά, το τελικό ΟΚ για να το πάρω θα το δώσουν οι γονείς μου :lol:
Δεν έχω εμπλακει σε ατύχημα ποτέ, αλλά η μάνα μου πάντα φοβάται... και θα είναι δύσκολο να με αφήσουν να πάρω τρίλιτρο...
ο πατέρας μου μου έχει εμπιστοσύνη γιατί έχει καταλάβει ότι είμαι λογικός οδηγός εφόσον δεν έχει βρει το αμάξι του ποτέ φυτεμένο σε κανένα χωράφι :lol:
θα είναι λίγο too much για αυτούς να πάρω κατι σαν την BMW 330d, ενώ το Civic το έχουν για αργό :shifty:

Έπειτα δεν ξέρουν από Αγγλία που πολυτελή αυτοκίνητα έχουν πάρα πολλοί και δεν υπάρχουν τα κόμπλεξ Ελλάδας και Ιταλίας...
Κόμπλεξ για καλό αυτοκίνητο μεν, αλλά 7-6-5 ετών παλιό που δλδ κοστίζει όσο ένα καινούριο Corsa :dizzy: ...Ό,τι πουν...
Γι αυτό και σκέφτομαι πρώτα για Civic με 30-40κ μίλια και σκότωμα στον ένα χρόνο + 2-3κ για την 330...ψιλοβλακεία, αλλά....


Πάρε ένα Ε92 320d με M-Pack...πρέπει να κυκλοφορούν πολλά στην Αγγλία και πάει μια χαρά.

Αυτό είχε και xenon στάνταρ και γενικώς τα M-Pack είναι ψηλοπλήρες... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By vengas
#19599
drdino έγραψε:
Μου την σπάει να βλέπω τέτοια αμάξια χωρίς σοβαρά έξτρα. Είναι δυνατόν να παίρνεις 330 χωρίς xenon; :rant: :lol:


λεπτομέρειες :lol:
Δεν με βλέπω να βρίσκω δουλειά σε Μάντσεστερ κλπ, καλύτερα, τα περισσότερα σπίτια δεν εχουν αυλή και θα έβγαινε ακριβότερη η ασφάλεια...
Σε πόλεις κοντά στο Λονδίνο παίζει πιο πολύ να βρω δουλειά(εκεί έχω δώσει/θα δώσω μέχρι στιγμής συνεντέυξεις) και είναι όλες μικρές(max 150χιλ) και ήσυχες(εκτός από το Swindon(?))
To πιθανότερο είναι να βρω σπίτι σε χωριό έξω από την πόλη που είναι και ήσυχα, έχουν αυλές κλπ , είμαι και 28 χρονών, δε πιστεύω να με ξεβρακώσουν στην ασφάλεια :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#19619 Ξεκίνα να δεις τι διαφορές σε ασφάλιση (για ίδια διεύθυνση, thatcham κλπ) θα έχει ένα πχ civic σε σχέση με 320d και 330d. Μπορεί να είναι τόσο σημαντικές που θα αναθεωρήσεις.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#19623 για την 320 δε διαβαζω ακλά λόγια...εκτός και αν αφορούσαν αυτοκίνητα του 05-06
Υπάρχουν περιπτώσεις σαν αυτή http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p
αλλά στα αγγλικά φόρουμ λένε ότι οι εγγυήσεις των μαντράδων είναι γτπ
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19626 Lci και γενικώς diesel δεν έχουν θέματα νομίζω...δεν έχουν πολλαπλασιαστες :lol:
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#19631
drdino έγραψε:Vengas, δεν έχουν γενικό θέμα οι Ε90 με το διαφορικό. Απλά κάνε τα σωστά man maths σου για ασφάλεια, τέλη κυκλοφορίας και bork factor. Η επιλογή κάτι πιο "λογικού" μέχρι να δεις τι παίζει με δουλειά, μετακινήσεις, μέλλον κλπ δεν είναι άσχημη ιδέα, κι εγώ αυτό έκανα.


+1
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#20104
vengas έγραψε:
drdino έγραψε:
Μου την σπάει να βλέπω τέτοια αμάξια χωρίς σοβαρά έξτρα. Είναι δυνατόν να παίρνεις 330 χωρίς xenon; :rant: :lol:


λεπτομέρειες :lol:
Δεν με βλέπω να βρίσκω δουλειά σε Μάντσεστερ κλπ, καλύτερα, τα περισσότερα σπίτια δεν εχουν αυλή και θα έβγαινε ακριβότερη η ασφάλεια...
Σε πόλεις κοντά στο Λονδίνο παίζει πιο πολύ να βρω δουλειά(εκεί έχω δώσει/θα δώσω μέχρι στιγμής συνεντέυξεις) και είναι όλες μικρές(max 150χιλ) και ήσυχες(εκτός από το Swindon(?))
To πιθανότερο είναι να βρω σπίτι σε χωριό έξω από την πόλη που είναι και ήσυχα, έχουν αυλές κλπ , είμαι και 28 χρονών, δε πιστεύω να με ξεβρακώσουν στην ασφάλεια :lol:

Και σε είχα για μικρότερο :lipsealed: , μόλις μου γκρέμισες έναν μύθο :lipsealed:
Πάρε Μερκ και άσε τις σαπίλες!
Να σ στείλω ένα πμ που θα εκτιμήσεις δεόντως?? :inlove: :inlove: :iconcool: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#20106 Πόσο συχνά πρέπει να κινώ το αυτοκίνητο μη πάθει καμιά ζημιά?

Τον τελευταίο χρόνο έχω κάνει 3.000κμ...

Δε θα πιστεύουν και τα χιλιόμετρα... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#20108
Nikos! έγραψε:Πόσο συχνά πρέπει να κινώ το αυτοκίνητο μη πάθει καμιά ζημιά?

Τον τελευταίο χρόνο έχω κάνει 3.000κμ...

Δε θα πιστεύουν και τα χιλιόμετρα... :innocent:

Τι ζημιά να πάθει?? :hmmm: εκτός και αν χαλάνε τόσο εύκολα οι bmw :shifty: :shifty: :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#20112
Thomas_C200K έγραψε:
Nikos! έγραψε:Πόσο συχνά πρέπει να κινώ το αυτοκίνητο μη πάθει καμιά ζημιά?

Τον τελευταίο χρόνο έχω κάνει 3.000κμ...

Δε θα πιστεύουν και τα χιλιόμετρα... :innocent:

Τι ζημιά να πάθει?? :hmmm: εκτός και αν χαλάνε τόσο εύκολα οι bmw :shifty: :shifty: :s_biggrin :s_biggrin


Από την ακινησία λέω.

Κάνει? Δε κάνει?

Δε ξέρω, ρωτάω...