Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#535070 Μερικες σκόρπιες σκέψεις.



Έχω οδηγήσει όλες τις γενιές ΤΤ και slk. Οδηγικά αδιάφορα σε βαθμό που θα προτιμούσα να κρατήσω το μίτο (για το οποίο by the way έχω ένα σκασμό τηλέφωνα :dizzy: )


Μχ5 δεν μπορώ να βουλευτω


Κροσφαιρ πολλά κυβικά χωρίς λόγο

Spider όνειρο αλλά δεν υπάρχουν διαθεσιμα αυτοκίνητα


Lotus Elise, ιδανικό αλλά ξεφεύγει σε τιμή και θέλω να αποφύγω τις ρητίνες στο πλαίσιο

S2000 ξεφεύγει σε τιμή

350z στα μάτια μου, μακραν το πιο αρμονικό. πολλά τα κυβικά

Ζ4 όμορφο (μου θυμίζει παλιά εγγλέζικα roadsters), διαχρονικό, ουδέτερη συμπεριφορά. Με καλύπτει ακόμα και το 2.0 :tomato:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#535081 Εγω παντως απο 2λτ Ζ4 θα προτιμουσα 2λτ MX5 που γενικα τα μουχου δεν τα χω και σε πολυ εκτιμηση.

https://www.car.gr/10359728-mazda-mx-5- ... on-leather

Κατι τετοιο δηλαδη που στην ουσια ειναι ανταλλαγη με τη Mito.

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#535083 Το θεμα με το Μαζντα ειναι οτι ειναι μικρο, ουτε και εγω βολευομαι μεσα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#535088 Ατρακάριστο και άβαφο με μπροστινή πινακίδα κομμάτια :dizzy:


Δεν χωράω καλά σε μουχου, ούτε κεφάλι ούτε απλώνουν καλά τα χέρια μου
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#535097 θα είναι daily? δεν πρόσεξα εαν αναφέρθηκε πιο πίσω.
το πανω χρηματικό όριο πιο είναι?

είχα για κάποιους μήνες ένα TTS ξαδέρφου μου και είναι ρουκέτα αλλά τελείως αδιάφορο.
Η SLK του 2005 είναι το αμάξι που κράτησα λιγότερο στη ζωή μου (1,5 μήνα και το πούλησα)
Από 18άρι nc miata 1000 φορές nbfl sporty 1,8 ( είχα για 8 χρόνια ένα). Αλλιώς NC 2lt.

δε ξέρω τι ζητάς από επιδόσεις αλλά τα 2 και 2,2 Ζ4 μου φαίνονται τάφοι ενώ το ίδιο πιστεύω και για τη μικρή ελίζ που έχω οδηγήσει (αν και βασικα το πρόβλημά τους είναι πως ενώ είναι φανταστικά αυτοκίνητα καλυτερα πάρε ενα καρτ που έχει πιο ξεκάθαρη χρήση).

350Ζ από εμένα (και για να κρατήσω τη παράδοση του φόρουμ με τα πυροτεχνήματα θα προτείνω σαν εναλλακτική IS200 Sport με το κιτ της ΤΤΕ :inlove: )

υγ. Σ2κ από αυτά που βλέπεις στις αγγελίες κατω από 16k μην το διανοηθείς καν ... τραστ μι :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#535100
red_monster έγραψε:Ατρακάριστο και άβαφο με μπροστινή πινακίδα κομμάτια :dizzy:


Δεν χωράω καλά σε μουχου, ούτε κεφάλι ούτε απλώνουν καλά τα χέρια μου


Εαν είσαι πάνω από 1,85 τότε άλλο κάθισμα ή χαμήλωμα τις εργοστασιακές βάσεις
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#535110
Miatakias έγραψε:θα είναι daily? δεν πρόσεξα εαν αναφέρθηκε πιο πίσω.
το πανω χρηματικό όριο πιο είναι?

είχα για κάποιους μήνες ένα TTS ξαδέρφου μου και είναι ρουκέτα αλλά τελείως αδιάφορο.
Η SLK του 2005 είναι το αμάξι που κράτησα λιγότερο στη ζωή μου (1,5 μήνα και το πούλησα)
Από 18άρι nc miata 1000 φορές nbfl sporty 1,8 ( είχα για 8 χρόνια ένα). Αλλιώς NC 2lt.

δε ξέρω τι ζητάς από επιδόσεις αλλά τα 2 και 2,2 Ζ4 μου φαίνονται τάφοι ενώ το ίδιο πιστεύω και για τη μικρή ελίζ που έχω οδηγήσει (αν και βασικα το πρόβλημά τους είναι πως ενώ είναι φανταστικά αυτοκίνητα καλυτερα πάρε ενα καρτ που έχει πιο ξεκάθαρη χρήση).

350Ζ από εμένα (και για να κρατήσω τη παράδοση του φόρουμ με τα πυροτεχνήματα θα προτείνω σαν εναλλακτική IS200 Sport με το κιτ της ΤΤΕ :inlove: )

υγ. Σ2κ από αυτά που βλέπεις στις αγγελίες κατω από 16k μην το διανοηθείς καν ... τραστ μι :innocent:


Μόνο ΣΚ και αν, σε περιοχές κοντά στην Παλαιά Επίδαυρο, Αχλαδόκαμπο, Άγιο Ιωάννη Ρώσο κλπ :inlove: :inlove:

Εικόνα

Εγώ την βρίσκω ιδανική (πανέμορφη από όποια γωνία και να την κοιτάξω) και τα 122 άτια της ταιριαστά

Το μπάτζετ είναι στα 8-10k +2-3k αν θεωρηθεί ότι αξίζει
Κυβικά βάζω όριο στα 2.500
Άβαταρ μέλους
By mirage
#535113 Με τα 122 ειναι λιγο ψόφια να το ξέρεις. Αλλα ειναι ωραιο αμαξι για τετοια χρήση.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#535117 miata sporty από εμένα τότε.
Ποιότητα, αξιοπιστία, ανταλλακτικά και στα περίπτερα και τα ρέστα βενζίνες κι άφτερμάρκετ να το κάνεις όπως θες (και καθισματάκι να χωράς όπως σου αρέσει, αν κι εγώ 1.82 δεν είχα θέμα εκτός του χαμηλού τιμονιού).
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#535179 Η ΜΙΤΟ θα μείνει ή θα φύγει?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#535273 Θα αντικαταστήσει το μίτο ως όχημα ελευθέρου χρόνου.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536425 Να πω και εγω μια καλημερα σε αυτο το τοπικο, σαν ανθρωπος που το Μ3 στοιχειωσε τα παιδικα μου ονειρα και πλεον το ιδιο κανει το Χ6...

Ουτε το Μ3 αγορασα τελικα και πιθανοτατα ουτε το Χ6 θα αγορασω ποτε, αλλα βαθια μεσα μου αισθανομαι μπεμβεδακιας!
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#536443
popolaros έγραψε:https://www.car.gr/11515690-bmw-z4-2-5si-facelift


ΟΔΔΥ;

Δεν καταλαβαίνω πως προκύπτουν τέτοια αυτοκίνητα με χλμ όχι απλά ακινησίας αλλά μουσειακού εκθέματος.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536445
EDDIE_147 έγραψε:
popolaros έγραψε:https://www.car.gr/11515690-bmw-z4-2-5si-facelift


ΟΔΔΥ;

Δεν καταλαβαίνω πως προκύπτουν τέτοια αυτοκίνητα με χλμ όχι απλά ακινησίας αλλά μουσειακού εκθέματος.


Φυσικα δεν ξερω για το συγκεκριμενο οχημα, αλλα η μειωση των πραγματικων χιλιομετρων ειναι συνηθες φαινομένο. Ειδικα καττι μαντραδες δεν πουλανε σχεδον ποτε οχημα με πραγματικα χιλιομετρα :thumbsdown: