Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#544618
EDDIE_147 έγραψε:Τι εννοείς δεν θα σε ελέγξει κανείς;
Καρτα καυσαερίων, ΚΤΕΟ, μεο-σεο βγάζει;


αυτα ειναι καγκουριλικια Εδδιε.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544625 Δεν ξέρω Μπιλ για αυτό ρωτάω.

Αυτό υποψιάζομαι κι εγώ Ντίμη...
Αλλά δαγκανουν τα καβούρια άγρια για αιζενμαν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#544627
EDDIE_147 έγραψε:Αλλά δαγκανουν τα καβούρια άγρια για αιζενμαν.


καλυτερα μαμα,παρα κατι τετοιο
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#544632 Οτι σου ειπε ο Bill. Ποιος θα σε κοψει σε ιδιωτικό κτεο ? Τα καυσαερια εχουν σχεση με τον καταλυτη , οχι το τελικο
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544633 Θενξ :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By mirage
#544634 Θέλω να τον δω να κάνει ταξιδι με αυτο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544647 Mirage κοίτα δω τι ωραία που μας το κάνει ταληρακια ο βιικλ βερτζινς

Άβαταρ μέλους
By morpheus
#544659 Δεν ξέρω για τη Ζ αλλά εγώ που έχω straight pipe στο 228 στη θέση του μεσαίου (τελικό υπάρχει κανονικά) η διαφορά είναι μικρή.
Ελάχιστα πιο μπάσος ήχος χωρίς τίποτα τρελό ή καγκούρικο και σε ταξίδι που το φοβόμουν σχεδόν δεν άλλαξε τίποτα (ούτε συντονισμούς και τέτοια).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#544674
EDDIE_147 έγραψε:Τι εννοείς δεν θα σε ελέγξει κανείς;
Καρτα καυσαερίων, ΚΤΕΟ, μεο-σεο βγάζει;


Πέρασα πριν καιρό ιδιωτικό ΚΤΕΟ (χωρίς λάδι, εγώ το πέρασα) εταιρικό όχημα παρτάλι που είχε αφαιρεμένο καταλύτη... :lol:

Πως βγήκαν κανονικά τα καυσαέρια ιδέα δεν έχω... :svivhaha: :s_shout :s_shout

Και τους είπα να το κόψουν για να μας δώσουν λεφτά να το φτιάξουμε... :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544678 ^Γμσε τα...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#544883 Sorry, για την παρεμβαση, αλλα ακομα και βαζοντας καλα ακουστικα στο λαπτοπ, δεν με εντυπωσιασε η ενταση της εξάτμισης... Καπως ετσι είναι, ισως και δυνατότερή στο 2.24v και φυσικα είναι μαμα, Ισως το V6 να είναι η αιτια όμως και στο ρελαντί ακούγεται αρκετα δυνατα… μια από τις αιτιες που δεν το αλλαζω με τιποτα.
Θα προσπαθήσω να το ηχογραφησω καπως, βαζοντας τη γυναικα μου να το οδηγησει το Σ/Κ που θα κατεβω προς Καλαματα. Θα κοιτάξω να γυρισω μεσα από τον Ταυγετο στο Καλαματα - Σπαρτη ώστε να απολαυσω διαδρομή..
Άβαταρ μέλους
By citastak
#545040 Άσχετο με τα προηγούμενα, αλλά μπήκα στο MPV (σειρά 2 νομίζω λέγεται) με τον πετρελαιοκινητήρα.
Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ποιότητα κύλισης, η οποία μου φάνηκε ανώτερη από το Volvo V40 που οδηγώ καθώς και η ποιότητα της καμπίνας συνολικά.
Τόσο πολύ μου άρεσε σε σχέση με το Volvo μου, που είπα ότι αν αυξηθούν οι ανάγκες για χώρους, θα το κοιτάξω σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#545065
citastak έγραψε:Άσχετο με τα προηγούμενα, αλλά μπήκα στο MPV (σειρά 2 νομίζω λέγεται) με τον πετρελαιοκινητήρα.
Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ποιότητα κύλισης, η οποία μου φάνηκε ανώτερη από το Volvo V40 που οδηγώ καθώς και η ποιότητα της καμπίνας συνολικά.
Τόσο πολύ μου άρεσε σε σχέση με το Volvo μου, που είπα ότι αν αυξηθούν οι ανάγκες για χώρους, θα το κοιτάξω σίγουρα.
Αν το κοιτάξεις να ριξεις μια ματιά και στην υβριδική, την είχα οδηγήσει και ήταν ο ορισμός του αγχολυτικου οχήματος

< >
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#545492
belgarion έγραψε:
citastak έγραψε:Άσχετο με τα προηγούμενα, αλλά μπήκα στο MPV (σειρά 2 νομίζω λέγεται) με τον πετρελαιοκινητήρα.
Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ποιότητα κύλισης, η οποία μου φάνηκε ανώτερη από το Volvo V40 που οδηγώ καθώς και η ποιότητα της καμπίνας συνολικά.
Τόσο πολύ μου άρεσε σε σχέση με το Volvo μου, που είπα ότι αν αυξηθούν οι ανάγκες για χώρους, θα το κοιτάξω σίγουρα.
Αν το κοιτάξεις να ριξεις μια ματιά και στην υβριδική, την είχα οδηγήσει και ήταν ο ορισμός του αγχολυτικου οχήματος

< >


Ο,τι χρειαστείς εδώ είμαι :iconcool:
Σχεδόν 2 χρόνια το 218d με τα 150ps. Σε αυτό μπήκες?
Προερχόμενος από μικρότερη κατηγορία μου φάνηκε άλμα, αλλά από V40 τόσο μεγάλη διαφορά?
Nομίζω πως η αντίστοιχη Benz και το C-MAX (το είχα οδηγήσει για μία ώρα) πρέπει να είναι ακόμα πιο ήσυχα! Μιλάω για πάνω από 130km/h όπου η εμπειρία μου δείχνει ότι πρέπει να υπάρχουν πιο ήσυχα Auto :s_yes ( στη κατηγορία του)