Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#536449 Νομίζω η μείωση των χλμ θα αφορά περιπτώσεις όπου το 180k γίνεται 80k (παράδειγμα).

Δεν νομίζω κάποιος να είναι τόσο χαζός που να μειώσει τα χλμ σε επίπεδο ακινησίας.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536454
EDDIE_147 έγραψε:Νομίζω η μείωση των χλμ θα αφορά περιπτώσεις όπου το 180k γίνεται 80k (παράδειγμα).

Δεν νομίζω κάποιος να είναι τόσο χαζός που να μειώσει τα χλμ σε επίπεδο ακινησίας.


Δεν εχεις αδικο σε αυτο... Λογικοτατο!

Αλλα οι μαντραδες δεν εχουν ιερο και οσιο. Εχω ακουσει αισχρες ιστοριες οποτε ολα ειναι πιθανα...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#536478
EDDIE_147 έγραψε:Νομίζω η μείωση των χλμ θα αφορά περιπτώσεις όπου το 180k γίνεται 80k (παράδειγμα).

Δεν νομίζω κάποιος να είναι τόσο χαζός που να μειώσει τα χλμ σε επίπεδο ακινησίας.
Αν πιστεύει ότι η κατάσταση του αυτοκινήτου το δικαιολογεί, τίποτα δεν αποκλείεται. Βέβαια 15.000χλμ σε 11 χρόνια σημαίνουν ή τρίτο αμάξι ή πολλά χρόνια ακινησίας για κάποιο λόγο.

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536524 Προτιμώ ένα όχημα αντίστοιχων χρόνων με λογική χρήση πχ 100k στη δεκαετία (και τις ανάλογες φθορές) παρά ένα που πιθανό να μην έχει αλλάξει λάδια
Άβαταρ μέλους
By markvag
#536531
EDDIE_147 έγραψε:
popolaros έγραψε:https://www.car.gr/11515690-bmw-z4-2-5si-facelift


ΟΔΔΥ;

Δεν καταλαβαίνω πως προκύπτουν τέτοια αυτοκίνητα με χλμ όχι απλά ακινησίας αλλά μουσειακού εκθέματος.


Πχ το δικό μου, το αγόρασα το 2015 (10 ετών) με 18Κ χλμ (επιβεβαιωμένο από έλεγχο σε αντιπροσωπεία και βιβλίο σέρβις στην αντιπροσωπεία, όχι σε αυτή που έγινε ο έλεγχος, και φυσικά τη γενικότερη κατάσταση του αυτοκινήτου). Ο τύπος είχε μηχανάκι για την πόλη και τη δουλειά του και ένα μικρότερο. Οπότε το έπαιρνε μόνο για κανένα ταξιδάκι στο χωριό του και 3-4 φορές το χρόνο σε καμία βραδυνή έξοδο.

Σε ένα σπορ διθέσιο όπως η Ζ4, το βρίσκω ακόμα πιο πιθανό... :s_dunno Επίσης τόσο λίγα χλμ δύσκολα γυρίζονται. Άντε πχ τα 100Κ να στα κάνει 50Κ, δεν νομίζω να το κάνει 15Κ ποτέ και κανείς. :s_dunno Και δεν έχει και νόημα αν το αμάξι έχει πχ 50Κ χλμ να τα γυρίσεις στα 15... :s_dunno


Πάλι καλά που υπάρχουν αυτοί οι καλοί άνθρωποι που αγοράζουν καλά αμάξια και δεν τα πολυ-κινούν για να παίρνουμε κι εμείς οι φτωχομπινέδες καλό και φθηνό μεταχειρισμένο... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#536541 Ο συγκεκριμένος εμπορος ειναι μεγάλο τσακάλι, έχει βρει τα ΑΡΙΣΤΑ αυτοκίνητα της πιάτσας. :s_sarcastic :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#536548 Αυτό πιστεύω κι εγώ Μαρκοβάγγο.
Αν κάποιος μαρκαλέψει κοντέρ, το 15k για αμάξι δεκαετίας είναι περιττό ρίσκο (η φάση φωνάζει παρατημένο) σε σχέση με ένα 50-60k χλμ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536552 Ψάχνω πίσω αριστερά φανάρι για E30 1988, με το οριζόντιο φως όπισθεν. Έχουμε κάνα ιμιτασιονάδικο της προκοπής ή να πάω προς μεταχερισμένο στα 30-40 ευρώ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#536572 Πας σε μεταχειρισμένο, ούτως ή άλλως. Πολύ καλύτερη επιλογή και θα δείχνει καλύτερο το αποτέλεσμα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#536586 Kάνε και καμιά ερώτηση στην αντιπροσωπεία. Καμιά φορά είναι δελεαστικές οι τιμές και οι Γερμαναράδες έχουν σχεδόν τα πάντα σε παραγωγή.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536595
rocsta έγραψε:Kάνε και καμιά ερώτηση στην αντιπροσωπεία. Καμιά φορά είναι δελεαστικές οι τιμές και οι Γερμαναράδες έχουν σχεδόν τα πάντα σε παραγωγή.


Δε νομιζω να συμφερει φιλε. Εκει κοβουν κεφαλια στις τιμες!

Ασε που κοβουν και αποδειξη σε ολα, οποτε παει περιπατο το Ελληνικο "κοψε κατι στην τιμη και μην κοψεις αποδειξη" :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#536603
Anonymous Founder έγραψε:Πας σε μεταχειρισμένο, ούτως ή άλλως. Πολύ καλύτερη επιλογή και θα δείχνει καλύτερο το αποτέλεσμα.

αυτο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536609
Anonymous Founder έγραψε:Πας σε μεταχειρισμένο, ούτως ή άλλως. Πολύ καλύτερη επιλογή και θα δείχνει καλύτερο το αποτέλεσμα.


Ετσι. Ενας φιλος ειχε βαλει ιμιτασιον μπροστινο φαναρι στο αμαξι και μετα απο λιγους μηνες ηταν πιο θαμπο απο οτι ηταν το 10ετιας γνησιο φαναρι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536649 Ιμιτασιόν από ιμιτασιόν έχει διαφορά, μην τρελαθούν κιόλας
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#536656 το καλυτερο ιμιτασιον δεν εχει επαφη με γνησιο.